Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Lipiec 26 2016 14:07:12
Ostatnie wiadomości
Obozowy pogrom w Mikołajkach
Obozowy pogrom w MikołajkachKilkudniowy pobyt drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice na obozie w Mikołajkach, zwieńczony został w sobotnie popołudnie grą kontrolną z miejscowym Kłobukiem - wicemistrzem warmińsko-mazurskiej A-klasy z minionego sezonu. Podopieczni Marcina Biskupa całkowicie zdominowali niżej notowanego rywala, zwyciężając aż 13:0 (5:0, 4:0, 4:0). Bramkowym łupem wśród czechowiczan podzielili się: Dominik Kopeć - 4, Dawid Kowalczyk - 3, Jakub Raszka - 2, Mateusz Żyła - 2, Szymon Jastrzębski i Mateusz Wójcikiewicz. Test-mecz rozgrywany był systemem 3x30 min.

Remis w pierwszym sprawdzianie rezerwPierwszy mecz sparingowy w miniony piątek rozegrały rezerwy MRKS-u, przygotowujące się do kolejnego sezonu w bielskiej A-klasie. Przeciwnikiem czechowiczan na stadionie MOSiR był beniaminek tyskiej A-klasy Znicz Jankowice, prowadzony przez dobrze znanego w naszym klubie Mirosława Madeję. Towarzyska potyczka zakończyła się wynikiem remisowym 2:2 (0:1), a oba gole dla gospodarzy zdobył Rafał Adamczyk.

MRKS lepszy od czwartoligowcaZ beskidzkim reprezentantem IV ligi śląskiej, gr.II w drugim spotkaniu kontrolnym zmierzyła się drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Gospodarze na stadionie MOSiR w starciu z Drzewiarzem Jasienica zaprezentowali się z dobrej strony, co przełożyło się na korzystny rezultat w postaci wygranej 2:0 (0:0). Autorami goli dla czechowiczan w sobotę zostali Grzegorz Gąsiorek (70 min.) i Rafał Żurek (78 min.). Warto dodać, iż w 30. minucie Robert Jastrzębski obronił rzut karny egzekwowany przez Konrada Kudera.

Festiwal goli w premierowym sparinguW pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do sezonu 2016/17, piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice na stadionie MOSiR pokonali 5:3 (2:3) wicemistrza bielskiej A-klasy - drużynę Czarnych Jaworze. Bramki dla gospodarzy w środowy wieczór zdobywali Michał Adamus (17 min.), Grzegorz Sztorc (22 min. - głową), Dawid Kowalczyk (84 min. - z karnego), Dominik Kopeć (87 min.) i Rafał Adamczyk (89 min.).

11 lipca początek przygotowań MRKS-uJuż 11 lipca przygotowania do sezonu 2016/17 w bielskiej lidze okręgowej zainaugurują piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa oprócz zaplanowanych czterech gier kontrolnych i udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu bielskiego podokręgu, wyjadą także na pięciodniowy obóz do Mikołajek.

Pożyteczny "test" z czwartoligowcemPrzed udaniem się na niespełna miesięczne urlopy, grą kontrolną w środowy wieczór rozegrały drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice i Spójni Landek. W mocno eksperymentalnym zestawieniu i z dużą ilością młodzieży, oraz testowanych zawodników, gospodarze na stadionie MOSiR prowadzili już nawet z czwartoligowcem 2:0 i 3:1, by ostatecznie ulec piątemu zespołowi IV ligi śląskiej, gr.II 3:4 (2:1). Gole dla czechowiczan zdobywali Dominik Kopeć (2 min.), Jakub Raszka (7 min.) i testowany zawodnik (51 min.).

Walne zebranie sprawozdawcze w MRKSZarząd MRKS Czechowice-Dziedzice, wraz z Komisją Rewizyjną zapraszają wszystkich członków, kibiców i sympatyków naszego klubu na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 18:00 w sali strażnicy OSP Dziedzice w Czechowicach-Dziedzicach, przy ulicy Strażackiej 1.

"Pieczęć" na udanej rundzieDziesiątym zwycięstwem w rundzie rewanżowej, sezon 2015/16 w bielskiej lidze okręgowej zamknęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w sobotnie popołudnie na głównej płycie stadionu MOSiR pokonali 3:0 (2:0) drużynę Cukrownika Chybie. Bramki dla gospodarzy zdobywali kolejno Grzegorz Sztorc (22 min.), Mariusz Adaszek (34 min. - samobójcza) i Grzegorz Gąsiorek (90+1 min. - z rzutu karnego). Kolejny komplet punktów sprawił, iż podopieczni Marcina Biskupa awansowali na piątą pozycję w tabeli, będąc bezapelacyjnie najlepszą ekipą wiosny.

Rezerwy kończą zwycięstwemW swoim ostatnim spotkaniu sezonu 2015/16, rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice na wyjeździe pokonały 2:1 (1:0) zdegradowany już wcześniej do B-klasy zespół Gronia Bujaków. Goście prowadzili od 30. minuty po golu Pawła Wawaka, z kolei w 61. minucie do wyrównania doprowadził Dawid Kawiak. O wygranej „dwójki” zadecydowało piękne trafienie Grzegorza Gomółki z rzutu wolnego, który zmusił bramkarza rywali do kapitulacji w 80. minucie. Rozgrywki podopieczni Marcina Sztorca kończą na dziewiątej lokacie w tabeli.

Sparing otwarty po lidzeZarząd MRKS Czechowice-Dziedzice, wraz ze sztabem szkoleniowym, zapraszają na sparing otwarty z czołową drużyną IV ligi śląskiej, gr.II - Spójnią Landek, który odbędzie się w środę - 15 czerwca o godzinie 19:00 na głównej płycie stadionu MOSiR, przy ul. Legionów 145. Do udziału w nim zachęcamy wszystkich zawodników, pragnących zaprezentować swoje umiejętności i ewentualnie zasilić nasz zespół, rywalizujący na co dzień w rozgrywkach bielskiej ligi okręgowej.

MRKS mistrzem... wiosnyZ ostatniego w tym sezonie spotkania wyjazdowego, jeden punkt przywiozła w niedzielę drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która na sztucznej nawierzchni boiska w Ustroniu zremisowała 1:1 (1:1) z miejscową Kuźnią. Od 16. minuty gry prowadzenie objęli rywale czechowiczan, gdy rzut karny wykorzystał Konrad Pala, natomiast wyrównującego gola goście zanotowali w 31. minucie - wówczas po dośrodkowaniu Mateusza Żyły z rzutu wolnego, własnego bramkarza niefortunną „główką” zaskoczył Tomasz Czyż. Wobec porażki Pasjonata Dankowice z Beskidem Skoczów, podopiecznym Marcin Biskupa już na pewno przypadnie tytuł mistrza rundy wiosennej.

Godziszka o jedną lepsza na sztucznymPo raz ostatni w sezonie 2015/16, na własnym terenie swoje spotkanie rozgrywali gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Niestety czechowiczanie w sobotnie popołudnie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR ulegli 1:2 (0:1) drużynie Beskidu Godziszka. Podopieczni Marcina Sztorca przegrywali już różnicą dwóch goli, po trafieniach Przemysława Kopaczki (43 min. - głową) i Adriana Nycza (65 min.), a do końcowego gwizdka byli tylko w stanie odpowiedzieć celnym uderzeniem Krzysztofa Kocierza z rzutu wolnego (80 min.).

Wznowili, ruszyli i zwyciężyli!
Wznowili, ruszyli i zwyciężyli!Od 62. minuty na stadionie w Zabrzegu, wznowione zostało przerwane we wtorek spotkanie MRKS-u Czechowice-Dziedzice z Góralem 1956 Żywiec. Ekspresowo szturm w kierunku bramki rywala przeprowadzili gospodarze, w efekcie czego już po dziesięciu minutach prowadzenie swojej drużynie dał Grzegorz Sztorc, dobijając wślizgiem w samo „okienko” strzał Jakuba Raszki w słupek. Wynik końcowy na 2:0 (0:0) ustalił w doliczonym czasie Dawid Kowalczyk, „na raty” pokonując bramkarza gości po akcji Mateusza Żyły.