Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Luty 11 2016 03:15:10
Ostatnie wiadomości
Hokejowy remis w pierwszym test-meczu
Hokejowy remis w pierwszym test-meczuZ ósmą siłą wadowickiej klasy okręgowej - Nadwiślaninem Gromiec, w premierowej potyczce sparingowej zmierzyli się we wtorkowy wieczór piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice. Kontrolne granie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią obfitowało w wiele goli, a ostatecznie padł iście hokejowy remis 4:4 (1:2). Dwa trafienia po stronie gospodarzy zanotował Mateusza Żyła, zaś po jednym Szymon Jastrzębski i Dominik Gałan.

MRKS II o jedną lepszy w PszczynieDrugi mecz kontrolny tej zimy w niedzielne przedpołudnie rozegrał zespół rezerw MRKS-u, który na sztucznym boisku przy ZS nr 1 w Pszczynie zmierzył się z „dwójką” miejscowej Iskry. Po wyrównanym spotkaniu nieznacznie lepsi okazali się czechowiczanie, wygrywając 3:2 (1:1). Gole dla naszej drużyny zdobyli Arkadiusz Łukosz (25 min.), Marcin Sztorc (61 min. - z rzutu karnego) i Paweł Chruszcz (88 min.)

Rezerwy przegrywają pierwszy sparingW niedzielne przedpołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, premierowy test-mecz rozegrały rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Zespół Marcina Sztorca - wsparty zawodnikami nie biorącymi udziału w sobotnim turnieju halowym, zmierzył się z ligowym przeciwnikiem pierwszej drużyny czechowiczan - Maksymilianem Cisiec. Gospodarze ostatecznie uznać musieli wyższość ekipy z żywiecczyzny, która odniosła zwycięstwo 4:2 (3:1). Gole dla „dwójki” zdobyli Grzegorz Sztorc i Mateusz Putek.

IV miejsce MRKS-u w GoczałkowicachW minioną sobotę, 30 stycznia przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice wzięli udział w Turnieju Halowym o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy, z których awans do półfinałów uzyskiwały dwie najlepsze. W gronie tym znaleźli się czechowiczanie, jednakże drogę do finałowego starcia zamknęła im porażka z Uranią Ruda Śląska, zaś w starciu o trzecią lokatę podopieczni Marcina Biskupa musieli uznać wyższość gospodarzy z Goczałkowic.

Piłkarze MRKS rozpoczęli przygotowaniaW miniony piątek treningiem na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, przygotowania do rundy wiosennej w bielskiej lidze okręgowej zainaugurowała drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Premierowe zajęcia poprzedziło krótkie spotkanie organizacyjne, w którym poza zawodnikami i trenerem Marcinem Biskupem uczestniczyli również członkowie zarządu klubu.

Plan przygotowań MRKS-u7 stycznia przygotowania do rundy wiosennej w bielskiej „okręgówce” rozpoczną piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa trenować będą na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, ponadto już tradycyjnie zaliczą kilka jednostek w Siłowni Fitness-Parku pod okiem instruktorki Elżbiety Zarębskiej, a także wyruszą w pobliskie góry. Oprócz zaplanowanych siedmiu spotkań kontrolnych, czechowiczanie 30 stycznia wezmą również udział w turnieju halowym w Goczałkowicach.

Plan przygotowań MRKS-u IIPrzynajmniej siedem meczów sparingowych przed rundą rewanżową w bielskiej A-klasie rozegrają rezerwy czechowickiego MRKS-u. Przygotowania do wiosennych zmagań podopieczni Marcina Sztorca zainaugurują 19 stycznia, a niespełna dwa tygodnie później stoczą premierowe spotkanie kontrolne z przedstawicielem bielskiej „okręgówki” - Maksymilianem Cisiec.

Derby awansem zwycięskie!
Derby awansem zwycięskie!Podtrzymali dobrą passę na finiszu tegorocznych zmagań piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w derbowym pojedynku rozgrywanym awansem z rundy wiosennej, wygrali 2:0 (1:0) z LKS-em Bestwina na jego boisku. O trzecim z rzędu komplecie punktów dla gości zadecydowała samobójcza bramka Szymona Święsa (36 min.) i trafienie Mateusza Żyły (81 min.). Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, miejscowi byli bliscy zdobycia kontaktowego gola, jednak z rzutu karnego w słupek uderzył Szymon Skęczek.

Efektowny i pewny triumf w ChybiuW piętnastej - ostatniej kolejce zaliczanej do rundy jesiennej, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice sięgnęła w końcu po wyjazdową wygraną. Podopieczni Marcina Biskupa, rozgrywający chyba najlepsze spotkanie w całym sezonie, pokonali w Chybiu tamtejszego Cukrownika4:0 (2:0). Hat-tricka w świąteczną środą „ustrzelił” Grzegorz Sztorc (22 min., 27 min. - głową i 68 min.), a jednego gola zdobył również Mateusz Żyła (51 min.).

Kanonada rezerw na zakończenie rundyWysoką wygraną udaną rundę jesienną zakończyli gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią 6:1 (2:1) pokonali zespół Gronia Bujaków. Bramkowym łupem w szeregach gospodarzy podzielili się: Paweł Chruszcz - 2, Rafał Adamczyk, Marcin Sztorc (z rzutu karnego), Szymon Światłowski i Ariel Herka. Honorowego gola dla przyjezdnych zdobył natomiast Paweł Tomiczek.

Wicelider na kolanach!
Wicelider na kolanach!Po poprzednim spotkaniu w Pruchnej, w szeregach czechowiczan panowała złość i niedowierzanie wobec „wypuszczenia z rąk” kompletu punktów w trzech ostatnich minutach. Piłkarze MRKS-u w sobotnim pojedynku z zajmującą drugą lokatę w tabeli Kuźnią Ustroń wyciągnęli odpowiednie wnioski i po golach Grzegorza Sztorca (11 min. - głową), oraz Mateusza Żyły (78 min.) pokonali faworyzowanego przeciwnika 2:0 (1:0). W sprawieniu tej niespodzianki podopiecznym Marcina Biskupa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą konsekwencją dwóch żółtych w 57. minucie ujrzał Szymon Jastrzębski.

W Pruchnej "z nieba niemal do piekła"
W Pruchnej "z nieba niemal do piekła"W niewytłumaczalnych wręcz okolicznościach zwycięstwo i komplet punktów „wypuścili z rąk” piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy jeszcze trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry prowadzili w Pruchnej 2:0 z drużyną tamtejszego LKS-u 99. W 22. minucie rzut karny wykorzystał bowiem Mateusz Żyła, z kolei tuż po wznowieniu gry pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Grzegorz Sztorc. Gdy wydawało się, że nic złego przyjezdnym stać się nie może, w 87. minucie kontaktowego gola w podbramkowym zamieszaniu zdobył Piotr Kowal, a równo w 90. minucie po centrze z absurdalnie podyktowanego rzutu wolnego, futbolówkę do siatki z bliska skierował Paweł Pańta, doprowadzając tym samym do remisu 2:2 (0:1).