Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Sierpień 28 2014 15:20:24
Ostatnie wiadomości
Skuteczniejszy faworyt
Skuteczniejszy faworytNiestety druga wyprawa czechowiczan w tym sezonie na teren rywala zakończyła się porażką, choć szczególnie po przerwie ich gra w Landeku wyglądała bardzo dobrze. MRKS wcześniej stracił jednak dwa gole, autorstwa Michała Adamczyka i Dawida Frąckowiaka, który trafił dla Spójni także w 80. minucie. Pomimo kilku dogodnych okazji, gości stać było tylko na bramkę Mateusza Żyły z rzutu karnego w doliczonym czasie.

"Dwójka" z Wapienicy bez punktówPo remisie i zwycięstwie na początku rozgrywek bielskiej A-klasy, gorycz pierwszej porażki „przełknąć” musieli gracze rezerw MRKS-u, którzy w wyjazdowym spotkaniu ulegli 1:2 (0:0) drużynie Zapory Wapienica. Prowadzenie czechowiczanom dała bramka Dawida Kowalczyka (50 min.), ale gospodarze w przeciągu minuty za sprawą Łukasza Kalety i Marcina Godniaka zapewnili sobie komplet punktów.

W niedzielę ze spadkowiczemZe spadkowiczem z IV ligi śląskiej, gr.II - Spójnią Landek, przyjdzie się zmierzyć piłkarzom MRKS Czechowice-Dziedzice w najbliższą niedzielę. Uważany za jednego z głównych pretendentów do awansu rywal zanotował do tej pory komplet zwycięstw i plasuję się na trzeciej lokacie w tabeli. Początek pojedynku w Landeku zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Rezerwy gromią WilkowiceW bardzo efektownym stylu, bo aż 6:0 (2:0) druga drużyna MRKS-u pokonała w niedzielne popołudnie drużynę GLKS Wilkowice. Hat-tricka w meczu skompletował Grzegorz Sztorc, a po jednym golu zdobyli Mateusz Ciosek, Dariusz Czapiga i Marcin Baranowicz. Goście od 36. minuty grali w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla bramkarza - Mateusza Łopaty.

Zwycięskie derbyW derbowym spotkaniu 2. kolejki bielskiej ligi okręgowej MRKS Czechowice-Dziedzice pokonał 2:1 (1:0) drużynę LKS-u Bestwina, rehabilitując się tym samym za inauguracyjną porażkę sprzed tygodnia. Gole dla gospodarzy zdobyli Mateusz Żyła (36 min.) i Michał Adamus (89 min. - głową), natomiast jedyne trafienie po stronie przyjezdnych już w doliczonym czasie gry zaliczył Artur Sawicki.

Derby szansą na rehabilitacjęPo raz pierwszy w nowym sezonie piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice zagrają na własnym stadionie. Po nieudanej inauguracji i wyjazdowej porażce z beniaminkiem, podopieczni Michała Gazdy w derbowej konfrontacji zmierzą się z drużyną LKS Bestwina. Początek spotkania z rywalem „zza miedzy” w sobotę o godzinie 17:00.

Falstart w CięcinieNie najlepiej wypadło inauguracyjne spotkanie nowego sezonu bielskiej „okręgówki” z udziałem piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na boisku beniaminka zaprezentowali się słabo i ponieśli minimalną porażkę 0:1 (0:0). Gola na wagę trzech punktów dla drużyny Świtu Cięcina w 65. minucie zdobył Mateusz Sroka.

Remisowy początek "dwójki"
Remisowy początek "dwójki"Od remisu 1:1 (1:0) rozpoczęli sezon 2014/15 gracze A-klasowych rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Sztorca na wyjeździe „podzielili się” punktami z zespołem KS Międzyrzecze, a trafienie dla gości w tym meczu zanotował Mateusz Ciosek (27 min.). Wyrównującego gola miejscowi zdobyli natomiast w 49. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Marcin Bebek.

Inauguracja u beniaminkaJuż w ten weekend startują rozgrywki bielskiej klasy okręgowej, a na „pierwszy ogień” piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka wyjazdowe starcie z beniaminkiem - drużyną Świtu Cięcina. Premierowe spotkanie sezonu 2014/15 podopieczni Michała Gazdy rozegrają na boisku przeciwnika w sobotę - 9 sierpnia, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Kadra MRKS na sezon 2014/15Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2014/15 w bielskiej lidze okręgowej. Już w sobotę piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice stoczą wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem rozgrywek - Świtem Cięcina. Czas zatem krótko podsumować letni okres przygotowawczy z udziałem podopiecznych Michała Gazdy i przedstawić pełną kadrę MRKS-u, która doznała kilku wzmocnień, a co godne uwagi - żadnych osłabień.

Kadra rezerw na sezon 2014/15Podobnie jak i pierwsza drużyna, już w tą sobotę zmagania ligowe zainaugurują A-klasowe rezerwy MRKS-u, które na wyjeździe zmierzą się z KS Międzyrzecze. Czechowicka „dwójka” w przerwie letniej rozegrała dwa spotkania kontrolne, oraz stoczyła pucharową potyczkę ze Spójnią Landek. Kadra ekipy trenera Marcina Sztorca pozostała właściwie niezmieniona, a pełną listę graczy prezentujemy poniżej.

Kolejne transfery przed ligąJuż w najbliższą sobotę swoją premierę będzie miał sezon 2014/15 w bielskiej lidze „okręgowej”, a tymczasem do kadry czechowickiej drużyny dołączyła jeszcze kolejna dwójka graczy. Z Drzewiarza Jasienica na zasadzie transferu definitywnego MRKS zasilił Paweł Suski, z kolei do końca roku z Rekordu Bielsko-Biała wypożyczony został Arkadiusz Zwardoń.

"Rezerwowy" MRKS odpada z PucharuW meczu I rundy Pucharu Polski podokręgu bielskiego, oparty na graczach A-klasowych rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice uległ Spójni Landek 2:7 (1:5). Bramki dla gospodarzy zdobywali Przemysław Światłowski i Mateusz Ciosek, natomiast dla rywala Sebastian Kuś, Dominik Zieliński, Grzegorz Gomółka, Michał Adamczyk, Damian Stawicki, Dominik Hałat i Przemysław Szczyrbowski.