Portal     Klub     MRKS    BLO     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Maj 29 2015 09:55:11
Ostatnie wiadomości
"Dwójka" z Bestwinki bez zdobyczy
"Dwójka" z Bestwinki bez zdobyczyDrugiej porażki z rzędu doznał w niedzielę zespół rezerw MRKS-u, który w derbowej konfrontacji mierzył się na wyjeździe z trzecim w tabeli bielskiej A-klasy KS Bestwinka. Prowadzenie w 18. minucie objęli gospodarze, po tym jak piłkę do siatki głową skierował Paweł Wróbel. Czechowiczanie odpowiedzieli z kolei w 31. minucie, gdy sytuację „sam na sam” wykorzystał Paweł Łukosz. Pomimo kilku szans z obu stron, ostatnie słowo należało jednak do rywali „dwójki”, którzy dzięki kolejnym tego dnia trafieniu Pawła Wróbla (73 min.) zwyciężyli 2:1 (1:1).

Domowy status quoNie udało się czechowickim piłkarzom „odczarować” własnego stadionu, na którym nie odnieśli oni ligowego zwycięstwa od października ubiegłego roku. Cel ten drużyna MRKS-u pragnęła zrealizować w sobotnim spotkaniu z Cukrownikiem Chybie, jednakże podopieczni Marcina Biskupa ostatecznie musieli zadowolić się remisem 2:2 (0:0). Wszystkie gole padły po przerwie, kiedy to na trafienia Dariusza Zygmy (55 min.) i Bartłomieja Ferugi (80 min.) za każdym razem bramkami w szeregach gospodarzy odpowiadał Tomasz Kozioł (78 min. i 82 min. - głową).

Zagwarantować spokójUbiegłotygodniowe zwycięstwo w Węgierskiej Górce pozwoliło drużynie MRKS-u nieco „odetchnąć” po wcześniejszych niepowodzeniach, ale w najbliższą sobotę czechowiczanie rozegrają równie istotne spotkanie. Podopieczni Marcina Biskupa o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR zmierzą się z czternastym w tabeli Cukrownikiem Chybie i aby móc w końcowej fazie sezonu uniknąć niepotrzebnych nerwów, gospodarze powinni w końcu przełamać się na własnym terenie.

Seria rezerw przerwanaPo czterech spotkaniach bez porażki, wyższość przeciwnika uznać musieli tym razem zawodnicy A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w niedzielne popołudnie na stadionie MOSiR ulegli 1:2 (0:1) drużynie LKS Mazańcowice. Czechowiczanie pierwszego gola stracili w 33. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Jarosław Jankowski, zaś w 86. minucie wynik celnym trafieniem głową podwyższył Michał Malarz. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie w doliczonym czasie gry, po pięknym uderzeniu Rafała Adamczyka z ok. trzydziestu metrów w samo „okienko”.

Zabójcze "główki" Adamusa!
Zabójcze "główki" Adamusa!Po upragniony komplet punktów sięgnęli wreszcie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy 2:0 (0:0) pokonali na stadionie w Węgierskiej Górce ekipę Metalu W.G. Skałki Żabnica. W zasłużony triumf wkład miała cała - dobrze grająca drużyna gości, ale bohaterem sobotniego spotkania bez wątpienia został Michał Adamus. Po raz kolejny w tej rundzie popisał się on celnymi uderzeniami głową, najpierw w 63. minucie po centrze Matusza Wójcikiewicza, a następnie w 78. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Kozioła z rzutu rożnego.

Z rywalem niewygodnymDrugi raz z rzędu na wyjeździe zagra w nadchodzącą sobotę drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która uda się do Węgierskiej Górki na kolejne ważne spotkanie, podczas trudnej dla niej rundy rewanżowej w bielskiej „okręgówce”. Czechowiczanie o godzinie 17:00 zmierzą się z Metalem-Skałką Żabnica, przeciwnikiem zajmującym obecnie bezpieczne - siódme miejsce w tabeli, z ośmiopunktową przewagą nad MRKS-em.

MRKS II górą w starciu z SokołemUtrzymują dobrą dyspozycję gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w poprzedniej kolejce wywalczyli remis na terenie lidera, zaś w niedzielne popołudnie na stadionie MOSiR pokonali 3:0 (1:0) drużynę Sokoła Buczkowice. Wynik potyczki w 41. minucie otworzył Paweł Łukosz, natomiast po przerwie do siatki trafił Przemysław Światłowski (56 min.), a także zawodnik gości - Robert Salamon, który w 77. minucie został autorem samobójczego gola.

Najpierw błędy, potem pościgRemisem 2:2 (2:0) zakończyło się sobotnie spotkanie w Porąbce, gdzie tamtejsza Zapora mierzyła się z drużyną MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Istotny w kontekście układu dolnych rejonów tabeli pojedynek ułożył się po myśli gospodarzy, którzy wykorzystali dwa fatalne błędy rywala i po golach Macieja Lubańskiego, oraz Janusza Cyrana schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką. W drugiej części podrażnieni czechowiczanie zabrali się do odrabiania strat, a spośród kilku klarownych okazji wykorzystali dwie - w obu przypadkach celnymi „główkami” do siatki piłkę posłali Tomasz Kozioł i Michał Adamus.

O "sześć punktów" w PorąbceBardzo ważne spotkanie czeka w sobotę drużynę MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która na boisku rywala zmierzy się Zaporą Porąbka. Wobec słabych wyników w rundzie wiosennej - by oddalić się nieco od konkurentów bezpośrednio zamieszanych w walkę o utrzymanie, podopieczni Marcina Biskupa muszą zacząć regularniej punktować, a taka konieczność zachodzi już właśnie w starciu z niżej notowanym rywalem. Wyjazdowa batalia czechowiczan rozpocznie się o godzinie 17:00.

Z liderem wynik nieadekwatny do gryW zaległym spotkaniu 18. kolejki bielskiej ligi okręgowej - pomimo dobrej postawy i ambitnej walki, wysokiej porażki 1:6 (1:1) z przewodzącą w tabeli Spójnią Landek doznali w środę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Gospodarze już w 3. minucie nieoczekiwanie objęli prowadzenie, gdy piłkę do siatki skierował Grzegorz Gąsiorek i w dalszej fazie pierwszej odsłony byli równorzędnym przeciwnikiem dla lidera. Niestety czechowiczanom „skrzydła podcięły” dwie mocno kontrowersyjne żółte kartki dla Mateusza Wójcikiewicza w przeciągu ledwie minuty, przez co po przerwie grający w osłabieniu i opadający z sił podopieczni Marcina Biskupa stracili aż 5 goli i musieli pogodzić się ze znaczną, aczkolwiek stanowczo zbyt wysoką przegraną.

Zaległości z lideremNietypowo w środowym terminie (6 maja) na boiska wybiegną przedstawiciele bielskiej ligi okręgowej, by rozegrać zaległą - 18. kolejkę spotkań, która ze względu na złe warunki atmosferyczne nie odbyła się 4 kwietnia. Piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka nie lada wyzwanie, bowiem na stadion MOSiR zawita pewnie przewodząca w stawce drużyna Spójni Landek. Pojedynek z liderem tabeli rozpocznie się o godzinie 18:00.

Z Koszarawą tylko, czy aż na remis?Po dwóch porażkach na własnym stadionie, czechowiczanie „domowego” zwycięstwa chcieli wreszcie poszukać w konfrontacji z Koszarawą Żywiec. Plany te mocno pokrzyżowała przypadkowa bramka samobójcza Wojciecha Szala (11 min.) i choć w 33. minucie Tomasz Kozioł doprowadził do wyrównania, to niesatysfakcjonujący nikogo wynik remisowy 1:1 (1:1) utrzymał się już do końcowego gwizdka. Strzelec jedynego gola dla MRKS-u miał w 82. minucie wyborną okazję na drugie trafienie tego dnia, niestety nie wykorzystał on rzutu karnego.

Lider nie dał rady rezerwomWyraźny patent na faworytów mają w tym sezonie A-klasowe rezerwy MRKS-u, które w minionej rundzie jako jedyne pokonały ówczesnego lidera z Kaniowa, zaś z obecnym - Sołą Kobiernice bezbramkowo zremisowały. W świąteczny piątek właśnie z przewodzącą w stawce Sołą na jej terenie czechowicka drużyna również zremisowała, tym razem 1:1 (1:1). Na gola gospodarzy autorstwa Jarosława Ścieszki z 11. minuty, „dwójka” odpowiedziała w 30. minucie trafieniem Rafała Adamczyka.