Portal     Klub     MRKS    BLO     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Lipiec 03 2015 17:36:51
Ostatnie wiadomości
Turniej o Puchar im. W.Smolarka: dni I-II
Turniej o Puchar im. W.Smolarka: dni I-IIMiędzy innymi na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach od wtorku rozgrywany jest Turniej finałowy o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, uznawany za Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej rocznika 2001. Osiem ekip poszczególnych Związków Piłki Nożnej rywalizuje w dwóch grupach i ma już za sobą dwie kolejki spotkań, a ich wyniki, tabele oraz terminarz kolejnych gier dostępne są poniżej.

Puchar im. W.Smolarka w Czechowicach!
Puchar im. W.Smolarka w Czechowicach!Niezwykle miło jest nam poinformować, iż w tym roku klub MRKS Czechowice-Dziedzice będzie jednym z organizatorów Finałowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, który uznawany jest za Oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej 2001r. Od wtorku na murawie stadionu MOSiR w akcji będzie można zobaczyć przyszłość polskiego futbolu, a zwieńczeniem niemal tygodniowych zmagań młodych zawodników nastąpi w niedzielę - 5 lipca, bowiem w ten dzień czechowicki obiekt stanie się areną meczu finałowego i o 3. miejsce.

Plan przygotowań MRKS-u już znanyChoć miniony sezon zakończył się ledwie kilka dni temu, to kierownictwo klubu MRKS Czechowice-Dziedzice, wraz z trenerem pierwszej drużyny Marcinem Biskupem opracowali już plan przygotowań do kolejnych rozgrywek w bielskiej lidze okręgowej. Czechowiczanie na pierwszych zajęciach spotkają się 13 lipca, w „rozpisce” zaś mają rozegranie czterech meczów kontrolnych i pojedynku w ramach Pucharu Polski BOZPN na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała.

Nieznaczna przegrana na koniec sezonuW ostatnim meczu sezonu 2014/15 piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice ulegli w Cieszynie drużynie Piasta 1:2 (0:1). Gospodarze prowadzenie objęli już w 3. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Jakub Wnęk, natomiast w 59. minucie ładnym strzałem z dystansu wynik podwyższył Pavel Zahatlan. Pomimo kilku dobrych okazji, podopieczni Marcina Biskupa odpowiedzieli tylko jedną bramką, którą w doliczonym czasie gry zdobył Łukasz Miszczak. Wobec przegranej i równoczesnego zwycięstwa Świtu Cięcina, czechowiczanie rozgrywki kończą na dziesiątej pozycji w tabeli.

Porażka rezerw po karnym w końcówceW nieco kontrowersyjnych okolicznościach porażki w ostatnim meczu sezonu doznali gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy przegrali 2:3 (1:2) w Rybarzowicach z tamtejszą Iskrą. Do 90. minuty utrzymywał się wynik remisowy, a do siatki po stronie czechowickiej „dwójki” trafiali Romain Bazin (5 min.) i Przemysław Światłowski (80 min.). Już w doliczonym czasie po rzekomym faulu Michała Kasprzyka tuż za linią „szesnastki”... arbiter przyznał rywalom rzut karny, który po chwili wykorzystał Adam Frydel, zapewniając swojemu zespołowi utrzymanie w rozgrywkach.

Walne zebranie sprawozdawcze w MRKSZarząd MRKS Czechowice-Dziedzice, wraz z Komisją Rewizyjną zapraszają wszystkich członków, kibiców i sympatyków naszego klubu na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godzinie 17:00 w sali strażnicy OSP Dziedzice w Czechowicach-Dziedzicach, przy ulicy Strażackiej 1.

Z outsiderem cel zrealizowanyPrzypieczętowali bezpieczne utrzymanie gracze MRKS-u Czechowice-Dziedzice w przedostatniej kolejce sezonu, w której to na własnym stadionie rywalizowali z zamykającymi tabelę Czarnymi Jaworze. W obfitującym w wiele sytuacji bramkowych spotkaniu - głównie po stronie gospodarzy, podopieczni Marcina Biskupa nie bez trudu pokonali 3:2 (1:1) pogodzonego z degradacją, aczkolwiek ambitnie grającego rywala. Gole dla zwycięzców zdobyli Mateusz Putek - 2 i Michał Adamus, natomiast trafienia dla jaworzan zanotowali Marcin Sztykiel i Wojciech Struś.

Postawić kropkę nad "i"
Postawić kropkę nad "i"Przedostatnią kolejkę sezonu 2014/15 rozegrają w najbliższą niedzielę reprezentanci bielskiej „okręgówki”. Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice na stadionie MOSiR od godziny 17:30 rywalizować będą ze zdegradowaną już do A-klasy drużyną Czarnych Jaworze, a każda zdobycz punktowa w tym meczu - bez spoglądania na wyniki innych rywali, zagwarantuje podopiecznym Marcina Biskupa stuprocentowe utrzymanie.

"Dwójka" przegrywa derby w końcówceW prestiżowym pojedynku o derbowym charakterze, gracze A-klasowych rezerw MRKS-u przegrali w niedzielę na wyjeździe 0:3 (0:0) z drużyną Przełomu Kaniów, pomimo iż do 84. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wówczas po rażącym błędzie arbitra - który nie odgwizdał ewidentnego faulu na Romainie Bazinie, do siatki w szeregach gospodarzy trafił Szymon Kóska. Podłamani czechowiczanie w 86. minucie otrzymali drugi „cios”, gdy gola zdobył Robert Jurczyga, zaś w doliczonym czasie rezultat ustalił jeszcze Adrian Damaz.

Przegrana po walce z wicelideremNie udało się piłkarzom MRKS-u Czechowice-Dziedzice podtrzymać serii meczów bez porażki i pokusić o sprawienie niespodzianki na stadionie wicelidera. W dużym upale podopieczni Marcina Biskupa w sobotnie popołudnie ulegli 1:4 (0:2) drużynie KS Wisła. Pojedynek dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy po golach Michała Pietraczyka (31 min. - głową) i Bartłomieja Ruckiego (36 min.) prowadzili do przerwy różnicą dwóch goli. Po zmianie stron czechowiczanie „złapali kontakt” z rywalem, dzięki bramce Michała Adamusa (63 min.) i byli nawet bliscy doprowadzenia do wyrównania, lecz w końcówce spotkania wygraną wiceliderowi przypieczętowali Szymon Płoszaj (84 min.) i Mirosław Łacek (90+4 min. - głową).

Bez chwili wytchnieniaDopiero co opadły emocje po świątecznej - czwartkowej kolejce, a już w najbliższą sobotę ponownie na boiska wybiegną przedstawiciele bielskiej „okręgówki”. Drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice po remisowej batalii w derbach z Pasjonatem, w poszukiwaniu kolejnych punktów tym razem uda się na teren wicelidera tabeli - KS Wisła. Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 17:30.

Osłabieni, ale waleczniSplot kilku niekorzystnych zdarzeń sprawił, że do czwartkowego - derbowego pojedynku z Pasjonatem Dankowice, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice przystępowali mocno „przetrzebieni” kadrowo. Pomimo tych trudności podopieczni Marcina Biskupa w 21. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to ładnym uderzeniem bramkarza rywali pokonał Mateusz Putek. Po przerwie czechowiczanie dzielnie odpierali ataki gości, aż do momentu gdy fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego w 79. minucie popisał się Marcin Stasica i dzięki temu mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0).

Punkt rezerw na trudnym terenieW poprzednich trzech spotkaniach gracze A-klasowych rezerw MRKS-u nie potrafili powiększyć swojego dorobku, stąd też do zaległej konfrontacji 15. kolejki z GLKS-em w Wilkowicach w roli faworyta przystępowali bez wątpienia zajmujący czwarte miejsce gospodarze. Czechowiczanie podjęli jednak walkę i od 25. minuty niespodziewanie prowadzili, gdy piłkę do siatki skierował Paweł Łukosz. Rywal odpowiedział dopiero w 67. minucie, po tym jak na listę strzelców wpisał się Jakub Pilch i było to ostatnie trafienie tego dnia, ustalające rezultat na 1:1 (0:1).