Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Kwiecień 18 2014 07:47:37
Ostatnie wiadomości
Weekend MRKSu okiem trenerów [cz.III]
Weekend MRKSu okiem trenerów [cz.III]Patrząc przez pryzmat wyników, to był udany weekend obu czechowickich zespołów, które solidarnie na własnym stadionie odniosły zwycięstwa po 3:1, z rywalami dolnych rejonów tabeli. Występujący w bielskiej „okręgówce” MRKS pokonał w sobotę Tempo Puńców, z kolei rezerwy w niedzielę „odprawiły z kwitkiem” Sokół Buczkowice. Spostrzeżeniami z tych spotkań tradycyjnie podzielili się z nami Michał Gazda i Marcin Sztorc.

Ważne zwycięstwo rezerwIstotne spotkanie w kontekście układu dolnej części tabeli, na swoją korzyść rozstrzygnęła druga drużyna MRKS-u, która w niedzielę na stadionie MOSiR pokonała 3:1 (0:1) Sokół Buczkowice. Do przerwy - dzięki trafieniu Rafała Porwisza, prowadzili co prawda goście, ale po zmianie stron rezerwy w przeciągu ledwie siedmiu minut zdobyły trzy gole, a ich autorami byli Marcin Baranowicz i dwukrotnie Grzegorz Sztorc.

Najważniejszy cel zrealizowanyPierwszą wygraną w rundzie wiosennej zanotowali dziś gracze MRKS Czechowice-Dziedzice, którzy na własnym stadionie pokonali 3:1 (1:0) ostatnie w tabeli Tempo Puńców. Pomimo, iż spotkanie nie zachwyciło swoim poziomem, to jednak gospodarze okazali się skuteczniejsi i dzięki dwóm golom Michała Puchały, oraz trafieniu Szymona Niemczyka zgarnęli komplet punktów. Jedyną bramkę dla przyjezdnych w 89. minucie zdobył Krzysztof Galiński.

Przełamanie mocno wskazaneTempo Puńców, czyli drużyna zamykająca tabelę bielskiej „okręgówki” - nie licząc oczywiście wycofanej zimą z rozgrywek Wilamowiczanki, będzie najbliższym przeciwnikiem piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice. Po dwóch porażkach na początku rundy wiosennej, podopieczni Michała Gazdy od godziny 16:00 na stadionie MOSiR zawalczą o pierwszą tegoroczną zdobycz punktową.

Weekend MRKS-u okiem trenerów [cz.II]Do weekendowych zmagań z udziałem obu czechowickich drużyn po raz ostatni wracamy za sprawą pomeczowych opinii szkoleniowców MRKS-u. Przegrane spotkanie 2:3 z Kuźnią Ustroń podsumowuje Michał Gazda, zaś porażkę w takim samych rozmiarach z Beskidem GodziszkaMarcin Sztorc.

Proste błędy - z Ustronia bez punktówKiepska postawa i dwa szkolne błędy w pierwszej części miały decydujący wpływ na porażkę MRKS-u w wyjazdowym spotkaniu z Kuźnią Ustroń. Pomimo, iż po przerwie czechowiczanie przeszli swoistą metamorfozę, to na dwa gole Błażeja Adamca celną „główką” dającą wygraną 3:2 (2:0) gospodarzom odpowiedział Tomasz Jaworski. Wcześniej dwukrotnie do siatki przyjezdnych trafiał Dawid Kocot.

Wyjazdowa przegrana "dwójki"
Wyjazdowa przegrana "dwójki"Z przedostatnim w tabeli bielskiej A-klasy Beskidem Godziszka mierzyły się w sobotnie popołudnie rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Niestety drugi mecz rundy wiosennej z udziałem „dwójki” zakończył się porażką 2:3 (1:1). Bramki dla zespołu prowadzonego przez Marcina Sztorca zdobywali Paweł Chruszcz (37 min.) i Paweł Wawak (80 min.).

Z chęcią rehabilitacjiPo niepomyślnej inauguracji wiosennych zmagań w bielskiej „okręgówce”, piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka pierwsza wyjazdowa przeprawa w tym roku. Podopieczni Michała Gazdy w sobotę wyruszą do Ustronia na spotkanie z tamtejszą Kuźnią, która z dorobkiem 25. punktów plasuje się obecnie na siódmej lokacie w tabeli. Początek sportowych emocji w ramach 18. kolejki gier zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Budowa boiska w obiektywie [cz.II]Minął już ponad miesiąc od rozpoczęcia budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które powstanie w miejscu starego boiska treningowego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Postęp prac widoczny jest „gołym okiem”, co obrazują najnowsze zdjęcia jakie publikujemy na łamach naszego serwisu.

Komunikat zarządu klubuZarząd MRKS Czechowice-Dziedzice zwraca się do wszystkich osób posiadających jakąkolwiek wiedzę, lub będących naocznymi świadkami zniszczenia mienia, tj. samochodu marki Fiat Ducato Panorama, należącego do klubu LKS Pasjonat Dankowice, który w dniu 29.03.14r. (sobota) w godz. 14-18 zaparkowany był na terenie stadionu MOSiR, przy ul. Legionów 145.

Weekend MRKS-u okiem trenerówU progu rundy wiosennej rozgrywek bielskiej „okręgówki” i A-klasy rozpoczynamy cykl artykułów, w których zawierać będziemy krótkie wypowiedzi trenerów obu drużyn MRKS-u o spotkaniach z udziałem czechowiczan. Dzisiaj publikujemy opinię Michała Gazdy po przegranej konfrontacji z Pasjonatem Dankowice i Marcina Sztorca po zremisowanym starciu z KS Bestwinka.

"Czerwony" remis rezerwW niedzielne przedpołudnie meczem z KS Bestwinka rundę wiosenną w bielskiej A-klasie zainaugurowała druga drużyna MRKS-u. Dzięki bramce autorstwa Rafała Zbijowskiego tuż przed przerwą czechowiczanie prowadzili, jednak w 51. minucie wyrównujące trafienie zaliczył Paweł Łukosz. Gospodarze przez długi czas grali w „dziewiątkę”, gdyż na początku drugiej części za dwie żółte kartki boisko opuścili Wojciech Lach i Grzegorz Kocierz.

Nieudany początekZ pewnością nie tak wyobrażali sobie pierwszy pojedynek o ligowe punkty w tym roku kibice, trenerzy i zawodnicy MRKS Czechowice-Dziedzice. Nasza drużyna po słabym meczu przegrała 0:2 (0:1) na własnym stadionie z Pasjonatem Dankowice, dla którego gole zdobywali Jakub Ogiegło (14 min.) i Marcin Stasica (53 min.).