Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Maj 06 2016 11:12:30
Ostatnie wiadomości
Czechowiczanie dogonili wynik
Czechowiczanie dogonili wynikW świąteczny wtorek czechowicka drużyna wybrała się w drogę do Węgierskiej Górki na pojedynek z tamtejszym Metalem-Skałką W.G. Żabnica, rozgrywany w ramach 24. serii gier bielskiej „okręgówki”. Prowadzenie w meczu objęli gospodarze po celnym strzale Dominika Natanka (24 min.), zaś MRKS wyrównał po czterech minutach za sprawą Michała Adamusa. Sekundy przed przerwą rzut karny po faulu Wojciecha Szala wykorzystał Marcin Kochutek, a na domiar złego dla podopiecznych Marcina Biskupa w 58. minucie wynik podwyższył Adrian Szwarc. W 70. minucie kontaktowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył na szczęście Grzegorz Sztorc, w 76. minucie za przewinienie w „szesnastce” zrehabilitował się Wojciech Rogala, broniąc kolejne uderzenie Marcina Kochutka z „wapna” i w końcu w 78. minucie końcowy rezultat na 3:3 (2:1) ładną „główką” ustalił Michał Adamus.

Przełamanie rezerw z IskrąPo czterech porażkach z rzędu, czarną serię przerwali wreszcie gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w niedzielne popołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią pokonali 3:1 (1:1) zespół Iskry Rybarzowice. Prowadzenie już w 3. minucie objęli co prawda goście, po golu autorstwa Mateusza Dobiji, lecz później do siatki trafiali już tylko czechowiczanie. W 14. minucie „na raty” rzut karny egzekwował Marcin Sztorc, a po przerwie bramki zdobyli także Damian Ścibor (50 min.) i Szymon Światłowski (82 min. - z rzutu karnego).

Multum strzałów, w rozrachunku remis...
Multum strzałów, w rozrachunku remis...W 23. kolejce bielskiej ligi okręgowej na stadion MOSiR zawitała drużyna LKS-u Leśna, a więc rywal plasujący się w dolnych rejonach tabeli. Pomimo sporej przewagi MRKS-u i dużej ilości strzałów, gospodarze na prowadzenie wyszli dopiero w 68. minucie spotkania, gdy do siatki z dystansu trafił Grzegorz Gąsiorek. Niestety pomiędzy 73. a 77. minutą czechowiczanie popełnili dwa rażące błędy w defensywie, przez co dzięki golom Macieja Sowy i Macieja Krysty „pachniało” niemiłą niespodzianką. Od absurdalnej porażki podopiecznych Marcina Biskupa uchroniła dopiero celna „główka” Michała Adamusa (83 min.), która ustaliła końcowy - remisowy wynik 2:2 (0:0).

"Dwójka" nadal w kryzysieW wyraźny dołek formy wpadli gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w niedzielne popołudnie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR doznali czwartej porażki z rzędu w rundzie wiosennej. Tym razem czechowicka drużyna musiała uznać wyższość Zapory Wapienicy, ulegając jej 0:3 (0:1). Na listę strzelców w szeregach gości wpisali się kolejno Łukasz Kaleta (6 min.), Jacek Wojtyłko (63 min.) i Marcin Godniak (75 min. - z rzutu karnego).

Męczarnie z outsideremZdecydowanym faworytem spotkania w Kobiernicach była drużyna czechowickiego MRKS-u, jednakże w starciu z zamykającą tabelę Sołą podopieczni Marcina Biskupa musieli się sporo natrudzić, by wracać do domów z pełną pulą. Od 33. minuty gospodarze prowadzili bowiem po świetnym uderzeniu Jarosława Ścieszki, a pościg za rywalem przyjezdni rozpoczęli dopiero po przerwie, kiedy gole Mateusza Żyły (53 min.) i Rafała Żurka (69 min.) przesądziły o wygranej czechowiczan 2:1 (0:1).

Nie zlekceważyć rywalaJuż dzisiaj o godzinie 16:00 w Kobiernicach piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice w spotkaniu 22. kolejki bielskiej ligi okręgowej zmierzą się z zamykającą tabelę Sołą.

Rezerwy bliskie niespodzianki z lideremPo dwóch przegranych z rzędu, gracze rezerw MRKS-u wyruszyły w sobotę na teren lidera rozgrywek z nadzieją nawiązania walki o korzystny rezultat. Podopieczni Marcina Sztorca długo odpierali ataki faworyzowanej drużyny GLKS-u Wilkowice, ale czechowicka defensywa „pękła” w 54. minucie, gdy do siatki w szeregach gospodarzy trafił Marek Kolarczyk. Był to jedyny gol tego spotkania, wobec czego przodownik A-klasowej stawki dopisał do swojego dorobku komplet punktów za skromną wygraną 1:0 (0:0).

MRKS zatrzymany przez WisłęPo ośmiu spotkaniach z rzędu bez przegranej i trzech wiosennych zwycięstwach, gorycz porażki przełknąć musieli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy nietypowo w piątek na stadionie MOSiR ulegli wiceliderowi tabeli - WSS Wisła1:5 (1:2). Bramkowym łupem w szeregach gości podzielili się Szymon Płoszaj - 2 (27 min. - głową i 64 min.), Dariusz Juroszek (24 min.), Kamil Kotrys (61 min.) i Paweł Leśniewicz (66 min.), a jedynego gola dla czechowiczan zdobył Michał Adamus (30 min. - głową).

Raszka "show" w derbach!
Raszka "show" w derbach!Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice nie zwalniają tempa w rundzie wiosennej. Podopieczni Marcina Biskupa w roli gości wystąpili w niedzielne popołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, gdzie na prośbę rywala z Dankowic przeniesione zostało derbowe starcie i odnieśli w nim zwycięstwo 3:1 (2:0). Bohaterem czechowiczan bez żadnych wątpliwości został Jakub Raszka, który zdobył wszystkie gole (34 min., 43 min. i 84 min.), a hat-tricka okrasił dwoma pięknymi uderzeniami z rzutów wolnych. Jedyną bramkę dla Pasjonata - w dosyć przypadkowych okolicznościach, zaliczono z kolei Wojciechowi Sadlokowi (72 min.).

Mecz z Pasjonatem w Czechowicach!
Mecz z Pasjonatem w Czechowicach!Dosłownie godziny przed rozpoczęciem derbowego spotkania bielskiej „okręgówki”, zapadła istotna decyzja. Ze względu na niesprzyjającego warunki atmosferyczne i zły stan boisk w Dankowicach, kierownictwo MRKS-u przystało na prośbę rywala i dzisiejszy pojedynek drużyna Pasjonata w roli gospodarza rozegra na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Legionów 145. Serdecznie zapraszamy - godzina 16:00!

MRKS II poległ z osłabionym rywalemWyraźny spadek formy w rundzie wiosennej notują gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w sobotnie popołudnie doznali drugiej porażki z rzędu. Na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR czechowiczanie ulegli 3:5 (1:2) drużynie Pioniera Pisarzowice, która przez 80. minut rywalizowała w dziesięcioosobowym składzie. Bramki dla gospodarzy zdobyli Damian Ścibor (2 min. - głową), Szymon Światłowski (69 min.) i Jakub Kubica (85 min.).

Niedzielne derby z wicelideremW zbliżającą się niedzielę - 10 kwietnia piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice czeka wyjazdowa - derbowa batalia z wiceliderem tabeli bielskiej ligi okręgowej. Podopieczni Marcina Biskupa o godzinie 16:00 na stadionie w Dankowicach zmierzą się z drużyną miejscowego Pasjonata.

Rezerwowi zapewnili wygranąDrugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej bielskiej „okręgówki” zanotowała drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która w sobotnie popołudnie na głównej płycie stadionu MOSiR pokonała 2:0 (0:0) zespół Świtu Cięcina. Komplet punktów gospodarze wydarli w ostatnim kwadransie gry, kiedy to dwóch rezerwowych: Mateusz Putek (78 min. - głową) i Szymon Niemczyk (83 min.) znalazło sposób na bramkarza rywali.