Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Wrzesień 30 2014 13:47:54
Ostatnie wiadomości
Pokonani na własne życzenie
Pokonani na własne życzenieJuż w pierwszej odsłonie rezerwy MRKS-u właściwie mogły rozstrzygnąć losy niedzielnej potyczki z LKS Mazańcowice, jednak seryjnie marnowały dogodne okazje. Gospodarze w 33. minucie za sprawą trafienia Piotra Parci objęli za to prowadzenie i czechowiczanie musieli „gonić” wynik, a sztuka ta udała się im w 73. minucie, gdy piłkę do siatki posłał Grzegorz Sztorc. Niestety pięć minut później indywidualną szarżę celnym strzałem zakończył Michał Malarz i to jego drużyna odniosła wygraną 2:1 (0:1).
Fatalny mecz - szczęśliwy remis
Fatalny mecz - szczęśliwy remisOstatnie wyniki i ligowa tabela nieznacznie wskazywały, że to gospodarze byli faworytem sobotniego spotkania z Zaporą Porąbka. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla MRKS-u, który po niespełna pięćdziesięciu minutach przegrywał już różnicą dwóch goli, autorstwa Janusza Cyrana i Macieja Lubańskiego. Grających fatalnie czechowiczan od porażki uchroniły trafienia Mateusza Żyły w 60. minucie i w doliczonym czasie z rzutu karnego, dające remis 2:2 (0:1).

Wykorzystać atut własnego boiskaDopiero po raz trzeci w sezonie, a drugi na głównej płycie stadionu MOSiR, o kolejne punkty w bielskiej „okręgówce” powalczą piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Michała Gazdy od godziny 16:00 staną w szranki z drużyną Zapory Porąbka, która zajmuje odległą trzynastą lokatę w tabeli i do sobotniego meczu przystąpi pod wodzą nowego trenera.

Z wyjazdu wreszcie z kompletemW tym sezonie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice delikatnie mówiąc nie spisywali się najlepiej na wyjazdach, stąd też do Żywca wyruszali z nadzieją przełamania tej bolączki. Zadanie to udało się zrealizować, a decydująca o losach potyczki akcja miała miejsce w 34. minucie, kiedy to ładnym strzałem z obrębu pola karnego do siatki trafił Mateusz Żyła, dając tym samym swojej drużynie trzy punkty i wygraną 1:0 (1:0).

Podział punktów w BuczkowicachDwie drużyny, które w początkowej fazie sezonu prezentują dobrą formę spotkały się ze sobą w Buczkowicach. Lepiej spotkanie rozpoczęły rezerwy MRKS-u, bowiem w 16. minucie na prowadzenie wyprowadził je Grzegorz Sztorc. Później do głosu doszedł Sokół i po golach Tomasza Korszyłowskiego (z rzutu karnego), oraz Mohameda Omrana był bliższy końcowego sukcesu, jednak w 81. minucie remis 2:2 (1:1) gościom zagwarantował Grzegorz Sztorc.

Impuls potrzebny do poprawyMaraton spotkań wyjazdowych zakończą w najbliższą sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy po remisie w Skoczowie i porażce w Ustroniu zmierzą się tym razem w Żywcu z tamtejszą Koszarawą. Pojedynek siódmej serii bielskiej ligi okręgowej z przeciwnikiem zajmującym dziesiątą lokatę w tabeli zaplanowany został na godzinę 16:00.

Bezbramkowy remis "dwójki" z lideremW niedzielne popołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią A-klasowe rezerwy MRKS-u rywalizowały z niepokonanym dotąd liderem tabeli - drużyną Soły Kobiernice. Pomimo kilku okazji z obu stron, konfrontacja czechowickiej dwójki ze spadkowiczem zakończyła się bezbramkowym remisem, który ze względu na wyrównany przebieg gry wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Bez żadnych argumentówNie mogą znaleźć odpowiedniej formy piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy trzeci raz w sezonie wracali z wyjazdowego pojedynku „na tarczy”. Tym razem nasza drużyna musiała uznać wyższość Kuźni Ustroń, bo gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 4:1 (1:0). Gole dla ustronian zdobyli Adrian Gibiec, Adrian Sikora - 2 i po samobójczym trafieniu Szymon Niemczyk, a jedyną bramkę dla gości zaliczył Rafał Żurek.

W sobotę powalczą w UstroniuKolejna wyjazdowa przeprawa czeka w najbliższą sobotę drużynę czechowickiego MRKS-u. Tym razem podopieczni Michała Gazdy zmierzą się w Ustroniu z tamtejszą Kuźnią, która po pięciu kolejkach sklasyfikowana jest na wysokiej - trzeciej lokacie w tabeli, a jak dotąd nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 16:00.

Remis na trudnym terenieWyjazdową niemoc przełamali w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy co prawda nie zdołali pokonać drużyny Beskidu, ale przywieźli ze Skoczowa cenny remis 1:1 (0:1). Goście prowadzenie objęli w 40. minucie po celnym strzale Michała Puchały, rywale zaś wyrównali w 68. minucie - wówczas piłkę do siatki skierował Marcin Jaworzyn.

Rezerwy "z nieba do piekła"
Rezerwy "z nieba do piekła"Pomimo dwubramkowego prowadzenia, bez punktów z sobotniego wyjazdu do Kóz wracali gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Czechowiczanie za sprawą Mateusza Cioska (20 min.) i Pawła Chruszcza (65 min.) wydawać by się mogło mieli spotkanie pod kontrolą, jednak w ostatnich osiemnastu minutach pozwolili drużynie Orła trzy razy trafić do siatki i wygrana gospodarzy 3:2 (0:1) stała się faktem.

O pierwszą wyjazdową zdobyczDwie porażki na terenie rywali i dwa zwycięstwa w roli gospodarza - tak prezentuje się bilans czechowickiej drużyny w początkowej fazie sezonu. W najbliższą sobotę piłkarze MRKS-u udadzą się do Skoczowa na pojedynek z Beskidem, który zgromadził do tej pory jedno „oczko” więcej. O podreperowanie dorobku punktowego w wyjazdowym starciu podopieczni Michała Gazdy walczyć będą od godziny 16:00.

MRKS II lepszy od GodziszkiPo raz drugi w tym sezonie rezerwy MRKS-u rozegrały spotkanie na własnym terenie i ponownie odniosły wysokie zwycięstwo. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią czechowiczanie pokonali 5:2 (3:1) drużynę Beskidu Godziszka, a bramkowym łupem w szeregach gospodarzy podzielili się Mateusz Ciosek - 2, Dawid Kowalczyk, Grzegorz Sztorc i Paweł Chruszcz.