Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Maj 29 2016 21:09:28
Ostatnie wiadomości
Nie bez trudu, ale znów zwycięsko
Nie bez trudu, ale znów zwycięskoUtrzymują bardzo dobrą formę w rundzie wiosennej piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w sobotnie popołudnie na stadionie MOSiR odnieśli kolejną wygraną. Tym razem podopieczni Marcina Biskupa pokonali 3:1 (2:0) drużynę LKS 99 Pruchna, a już przed przerwą w szeregach gospodarzy do siatki trafiali Mateusz Żyła (14 min. - z rzutu wolnego) i Grzegorz Sztorc (35 min.). W 49. minucie kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył natomiast Marcin Bednarek i wynik długo pozostawał sprawą otwartą, bo dopiero w 89. minucie komplet punktów dla czechowiczan celnym uderzeniem „przypieczętował” Rafał Adamczyk.

"Dwójka" z Buczkowic z punktemRemisem 1:1 (1:0) zakończyło się spotkanie 24. kolejki bielskiej A-klasy, w którym na boisku w Buczkowicach rywalizowały drużyny Sokoła i rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 10. minucie, za sprawą celnego trafienia Mikołaja Jaszczurowskiego, zaś do wyrównania czechowicka „dwójka” zdołała doprowadzić cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, gdy na listę strzelców wpisał się Damian Ścibor.

Rezerwy uległy BystrejW świąteczny czwartek rozegrana została 23. seria gier w bielskiej A-klasie, w której na głównej płycie stadionu MOSiR gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice gościli drużynę KS Bystra. Od 40. minuty spotkania prowadzenie objęli goście, po tym jak piłkę do siatki skierował Piotr Hrapkowicz. Drugą część lepiej rozpoczęli z kolei miejscowi, bowiem dwukrotnie w krótkim odstępie czasu sposób na golkipera rywali znalazł Damian Ścibor (48 min. i 50 min.). Niestety kilka niewykorzystanych okazji przez „dwójkę” spowodowało, iż przyjezdni zdołali odwrócić losy pojedynku i dzięki golom Wiktora Matlaka (74 min.), oraz Marcina Siedlarza pokonali czechowiczan 3:2 (1:0).

Przewaga udokumentowana w końcówceOpromienieni poniedziałkowym triumfem nad liderem, do kolejnego wyjazdowego starcia w Zebrzydowicach stanęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bowiem w 25. minucie do bramki beniaminka trafił Szymon Niemczyk, ale pomimo posiadanej - wyraźnej inicjatywy przez gości, to drużyna Spójni jeszcze przed zmianą stron wyszła na prowadzenie, dzięki golom Szymona Chmiela (32 min.) i Tomasza Mrówki (38 min.). Taki rezultat utrzymywał się aż do 68. minuty, gdy do wyrównania doprowadził Rafał Żurek, który też w 80. minucie popisał się celną „główką”. Dzieła zniszczenia nad słabnącym przeciwnikiem dokonali jeszcze Grzegorz Sztorc (86 min. - głową) i Mateusz Żyła, wobec czego czechowiczanie odnieśli wysoką wygraną 5:2 (1:2).

W derbach lepszy PrzełomDo derbowej rywalizacji doszło w sobotnie popołudnie w Kaniowie, gdzie tamtejszy Przełom podejmował rezerwy czechowickiego MRKS-u. Już w 2. minucie prowadzenie gościom dało trafienie Grzegorza Gomółki, na które po sześciu minutach odpowiedział Krzysztof Jarosz. Przed przerwą gracze „dwójki” znów powodzeniem zakończyli swoją akcję, gdy piłkę w siatce umieścił Damian Ścibor (38 min.), jednak druga połowa należała już do podopiecznych Wiesława Kucharskiego. Kolejna tego dnia bramka Krzysztofa Jarosza (47 min.), oraz celne strzały Michała Szymy (70 min.) i Roberta Jurczygi (87 min.), przesądziły o zwycięstwie gospodarzy 4:2 (1:2).

Oświadczenie zarządu klubuZarząd Miejsko Robotniczego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o rzekomej zamianie licencji na sezon rozgrywkowy 2016/2017 pomiędzy naszym klubem a LKS Nadwiślan Góra, oświadcza co następuje.

Patent na faworytów - lider pokonany!
Patent na faworytów - lider pokonany!Niesłychanie wiele emocji dostarczyło poniedziałkowe starcie piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice na terenie liderującego w tabeli Beskidu Skoczów. Goście za sprawą Szymona Niemczyka (3 min.) i Mateusza Żyły (11 min. - z rzutu karnego) nadspodziewanie szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Zniwelować celnymi trafieniami zdołał ją co prawda Wojciech Padło (27 min. i 70 min. - głową), jednak w 88. minucie katem faworyta okazał się Grzegorz Gąsiorek, który celną „główką” zapewnił swojej drużynie prestiżową wygraną 3:2 (2:1).

Poniedziałek u lideraPo blisko dwóch tygodniach przerwy, do ligowych zmagań powracają piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa w wyjazdowej batalii zmierzą się z przewodzącym w tabeli Beskidem Skoczów, na którego prośbę spotkanie rozegrane zostanie w nietypowym terminie, bo w poniedziałek - 16 maja o godzinie 17:30.

Spadkowicz nieznacznie lepszy od rezerwPo dwóch wygranych z rzędu, rezerwy MRKS-u do spotkania z Zaporą Porąbka w ramach 21. kolejki bielskiej A-klasy przystępowały z apetytem na kolejną zdobycz punktową. Jednak to goście lepiej rozpoczęli sobotni pojedynek na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, bowiem już w 9. minucie prowadzenie dało im trafienie Eryka Jaśkowca. Do wyrównania ładnym strzałem z rzutu wolnego w 23. minucie doprowadził z kolei Grzegorz Gomółka, jednakże „ostatnie słowo” należało do ubiegłorocznego spadkowicza z ligi okręgowej, który w 71. minucie za sprawą bramki Tomasza Sporka wywiózł z Czechowic-Dziedzic pełną pulę, zwyciężając 2:1 (1:1).

"Dwójki" pewny kompletPewną wygraną nad ostatnim w tabeli LKS-em Mazańcowice, w niedzielne popołudnie odnieśli gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Czechowiczanie na boisku rywala dzięki bramkom Filipa Hadydonia (3 min.), Grzegorza Gomółki (14 min.), Andrieja Maliarchuka (67 min.), Damiana Ścibora (80 min.) i Grzegorza Gąsiorka (90 min.) triumfowali aż 5:0 (2:0).

Mecz z Góralem przełożony!
Mecz z Góralem przełożony!Nie dojdzie niestety do skutku zaplanowane na najbliższą niedzielę spotkanie 25. kolejki bielskiej ligi okręgowej pomiędzy MRKS-em Czechowice-Dziedzice a drużyną Górala Żywiec. W związku z negatywną oceną bezpiecznego rozegrania tego meczu, wystawioną przez policję, pojedynek został przełożony na 26 maja (Boże Ciało - czwartek) i zostanie rozegrany na stadionie w Zabrzegu bez udziału kibiców gości o godzinie 15:00.

Czechowiczanie dogonili wynikW świąteczny wtorek czechowicka drużyna wybrała się w drogę do Węgierskiej Górki na pojedynek z tamtejszym Metalem-Skałką W.G. Żabnica, rozgrywany w ramach 24. serii gier bielskiej „okręgówki”. Prowadzenie w meczu objęli gospodarze po celnym strzale Dominika Natanka (24 min.), zaś MRKS wyrównał po czterech minutach za sprawą Michała Adamusa. Sekundy przed przerwą rzut karny po faulu Wojciecha Szala wykorzystał Marcin Kochutek, a na domiar złego dla podopiecznych Marcina Biskupa w 58. minucie wynik podwyższył Adrian Szwarc. W 70. minucie kontaktowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył na szczęście Grzegorz Sztorc, w 76. minucie za przewinienie w „szesnastce” zrehabilitował się Wojciech Rogala, broniąc kolejne uderzenie Marcina Kochutka z „wapna” i w końcu w 78. minucie końcowy rezultat na 3:3 (2:1) ładną „główką” ustalił Michał Adamus.

Przełamanie rezerw z IskrąPo czterech porażkach z rzędu, czarną serię przerwali wreszcie gracze A-klasowych rezerw MRKS-u, którzy w niedzielne popołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią pokonali 3:1 (1:1) zespół Iskry Rybarzowice. Prowadzenie już w 3. minucie objęli co prawda goście, po golu autorstwa Mateusza Dobiji, lecz później do siatki trafiali już tylko czechowiczanie. W 14. minucie „na raty” rzut karny egzekwował Marcin Sztorc, a po przerwie bramki zdobyli także Damian Ścibor (50 min.) i Szymon Światłowski (82 min. - z rzutu karnego).