Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Październik 22 2014 11:33:46
Ostatnie wiadomości
Utarli nosa liderowi
Utarli nosa liderowiJuż od 2. minuty rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią derbowego spotkania bielskiej A-klasy, rezerwy MRKS-u przegrywały z liderującym w tabeli Przełomem Kaniów po bramce Krzysztofa Jarosza. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził z kolei Arkadiusz Zwardoń, natomiast w 55. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą gola Pawła Wawaka. Po sześciu minutach znów mieliśmy remis, bowiem do siatki czechowiczan trafił Michał Szyma, ale ostatnie słowo należało do „dwójki”, która dzięki drugiej bramce Pawła Wawaka zwyciężyła 3:2 (1:1), a dla gości była to pierwsza porażka w sezonie.

Trzy punkty znów w końcówceSporo natrudzić musieli się w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice, by odnieść drugą z rzędu wygraną z niżej notowanym rywalem. Gospodarze od 24. minuty zmuszeni byli odrabiać straty, bo celnym trafieniem w szeregach LKS 99 Pruchna popisał się Paweł Pańta. W 39. minucie po zagraniu piłki ręką przez obrońcę przyjezdnych rzut karny wykorzystał Mateusz Żyła, zaś pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięstwo 2:1 (1:1) czechowiczanom zagwarantował gol Michała Adamusa.

Utrzymać motywacjęRunda jesienna rozgrywek bielskiej „okręgówki” wkracza powoli w końcową fazę, bo w najbliższy weekend rozegrana zostanie już 11. kolejka. Drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Chybiu, tym razem na własnym stadionie podejmie LKS 99 Pruchna, który w tabeli sklasyfikowany jest obecnie na jedenastej lokacie. Pierwszy gwizdek arbitra tego pojedynku zabrzmi o godzinie 15:00.

Cierpliwość nagrodzonaSporo dramaturgii miało dzisiejsze spotkanie w Chybiu, gdzie tamtejszy Cukrownik walczył z czechowickim MRKS-em. Od 44. minuty goście prowadzili dzięki trafieniu Tomasza Kozioła, jednak już dziesięć minut po przerwie z rzutu karnego wyrównał Kamil Skowronek. Ostatnie pół godziny podopieczni Michała Gazdy grali z przewagą jednego zawodnika, ale ich ofensywne próby skutek przyniosły dopiero w doliczonym czasie, kiedy to zwycięstwo 3:1 (1:0) zapewniły im gole Mateusza Żyły i Krzysztofa Kocierza.

Fatum nad "dwójką"?Wyraźną obniżkę formy w drugiej fazie rundy jesiennej notują gracze rezerw MRKS-u, którzy z kolejnej potyczki wyjazdowej wracali w sobotę z pustymi rękami. Ponownie czechowiczanie stworzyli sobie dużo więcej okazji strzeleckich niż rywale - łącznie ze zmarnowanym rzutem karnym przez Mateusza Cioska, ale to Groń Bujaków w drugiej odsłonie okazał się skuteczniejszy i po golach Ireneusza Luzaka, oraz Adama Matejki mógł fetować wygraną 2:0 (0:0).

O "sześć punktów" w ChybiuDwie drużyny, które w tym sezonie bielskiej „okręgówki” wyraźnie zawodzą, zmierzą się w najbliższej serii gier na stadionie w Chybiu. Miejscowy Cukrownik - sklasyfikowany na czternastej lokacie w tabeli, podejmie dziewiątych w stawce piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Kuriozalne błędy - Skałka z kompletemMożna powiedzieć trzy „prezenty” podarowali rywalom piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w niedzielę mierzyli się z drużyną Metalu W.G. Skałki Żabnica. Pomimo odrobinę lepszej gry aniżeli w poprzednich meczach, gospodarze nie ustrzegli się fatalnych błędów w defensywie i ponieśli porażkę 1:3 (0:1). Dwa gole dla przyjezdnych zdobył niezawodny Dominik Natanek, a jeden „dorzucił” jeszcze Fabian Śliwa. Autorem jedynego trafienia po stronie czechowiczan był z kolei Tomasz Kozioł.

Bestwinka górą w derbachStatus drużyny niepokonanej na własnym terenie stracili w sobotnie popołudnie gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Czechowiczanie w derbowej konfrontacji musieli uznać wyższość KS Bestwinka, ulegając rywalowi „zza miedzy” 1:3 (0:0). Wszystkie gole w meczu padły po przerwie, a dwa z nich dla przyjezdnych zdobył Paweł Mucha, zaś jedno trafienie zaliczył Rafał Nycz. Honorową bramkę dla „dwójki” strzałem z rzutu wolnego uzyskał Grzegorz Sztorc.

Trudny rywal w trudnym momencieNietypowo, bo w niedzielę na własnym stadionie kolejne spotkanie o ligowe punkty rozegrają piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice, którzy od godziny 15:00 mierzyć będą się z drużyną Metalu W.G. Skałka Żabnica. Przeciwnik gospodarzy w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze, o czym świadczy jego wysoka - piąta lokata w tabeli i seria trzech wyjazdowych triumfów z rzędu.

Pokonani na własne życzenieJuż w pierwszej odsłonie rezerwy MRKS-u właściwie mogły rozstrzygnąć losy niedzielnej potyczki z LKS Mazańcowice, jednak seryjnie marnowały dogodne okazje. Gospodarze w 33. minucie za sprawą trafienia Piotra Parci objęli za to prowadzenie i czechowiczanie musieli „gonić” wynik, a sztuka ta udała się im w 73. minucie, gdy piłkę do siatki posłał Grzegorz Sztorc. Niestety pięć minut później indywidualną szarżę celnym strzałem zakończył Michał Malarz i to jego drużyna odniosła wygraną 2:1 (0:1).

Fatalny mecz - szczęśliwy remisOstatnie wyniki i ligowa tabela nieznacznie wskazywały, że to gospodarze byli faworytem sobotniego spotkania z Zaporą Porąbka. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla MRKS-u, który po niespełna pięćdziesięciu minutach przegrywał już różnicą dwóch goli, autorstwa Janusza Cyrana i Macieja Lubańskiego. Grających fatalnie czechowiczan od porażki uchroniły trafienia Mateusza Żyły w 60. minucie i w doliczonym czasie z rzutu karnego, dające remis 2:2 (0:1).

Wykorzystać atut własnego boiskaDopiero po raz trzeci w sezonie, a drugi na głównej płycie stadionu MOSiR, o kolejne punkty w bielskiej „okręgówce” powalczą piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Michała Gazdy od godziny 16:00 staną w szranki z drużyną Zapory Porąbka, która zajmuje odległą trzynastą lokatę w tabeli i do sobotniego meczu przystąpi pod wodzą nowego trenera.

Z wyjazdu wreszcie z kompletemW tym sezonie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice delikatnie mówiąc nie spisywali się najlepiej na wyjazdach, stąd też do Żywca wyruszali z nadzieją przełamania tej bolączki. Zadanie to udało się zrealizować, a decydująca o losach potyczki akcja miała miejsce w 34. minucie, kiedy to ładnym strzałem z obrębu pola karnego do siatki trafił Mateusz Żyła, dając tym samym swojej drużynie trzy punkty i wygraną 1:0 (1:0).