Portal     Klub     MRKS    BLO     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Kwiecień 22 2015 01:20:33
Ostatnie wiadomości
Ofensywna niemoc i porażka z Beskidem
Ofensywna niemoc i porażka z BeskidemNie zdołali atutu własnego boiska wykorzystać w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w meczu 20. serii bielskiej „okręgówki” przegrali 0:1 (0:0) z drużyną Beskidu Skoczów. Pełną pulę gościom dało trafienie głową Marcina Jaworzyna z 51. minuty, a podopieczni Marcina Biskupa nie byli w stanie odpowiedzieć choćby bramką wyrównującą, mimo iż przez ponad 20 minut grali w liczebnej przewadze.

MRKS II z Godziszki z kompletemPremierowe zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek bielskiej A-klasy odniosła w sobotę druga drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonała Beskid Godziszka4:0 (3:0). Dwa gole dla przyjezdnych zdobył Rafał Adamczyk, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Przemysław Światłowski i Grzegorz Kocierz.

"Domowy maraton" czas zacząćNajbliższym pojedynkiem z Beskidem Skoczów, serię czterech spotkań z rzędu na własnym terenie rozpoczną w sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa o kolejny komplet punktów z rywalem plasującym się na piątej pozycji w tabeli, walkę toczyć będą na stadionie MOSiR od godziny 16:00.

Zwycięstwo "rzutem na taśmę" w CiścuPo remisie ze Świtem i porażce z Bestwiną, pierwszą wygraną w rundzie wiosennej odniosła w niedzielę drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa w wyjazdowym spotkaniu 19. kolejki bielskiej ligi okręgowej pokonali 1:0 (0:0) Maksymiliana Cisiec, a bramkę zapewniającą gościom komplet punktów w doliczonym czasie gry strzałem głową zdobył Michał Adamus.

Rezerwy uległy ZaporzeAtutu własnego boiska w 16. kolejce bielskiej A-klasy nie wykorzystali w sobotnie popołudnie gracze rezerw MRKS-u, którzy ulegli drużynie Zapory Wapienica 1:2 (0:1). W pierwszej odsłonie jedynego gola dla gości zdobył... grający trener gospodarzy Marcin Sztorc, niefortunnie kierując futbolówkę do własnej bramki. Po zmianie stron prowadzenie przyjezdnych celnym trafieniem podwyższył z kolei Mateusz Malinka, zaś czechowicka „dwójka” pomimo wielu okazji zdołała odpowiedzieć jedynie skutecznie wyegzekwowanym rzutem karnym przez Pawła Łukosza w 83. minucie.

Powalczyć o pełną pulęPo dwutygodniowej przerwie, wymuszonej przez załamanie pogody, do zmagań o ligowe punkty powrócą w najbliższy weekend reprezentanci bielskiej „okręgówki”. Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice o pierwsze tegoroczne zwycięstwo rywalizować będą w niedzielne popołudnie w Ciścu, gdzie naprzeciw podopiecznych Marcina Biskupa stanie drużyna Maksymiliana. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00.

BOZPN odwołał 18. kolejkęZe względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, w dniu dzisiejszym Wydział Gier Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań w prowadzonych przez siebie rozgrywkach, a więc m.in. do skutku nie dojdzie zaplanowana na najbliższy weekend 18. seria gier w bielskiej „okręgówce”.

"Dwójka" remisuje na początekW pierwszym spotkaniu rundy wiosennej rozgrywek bielskiej A-klasy, rezerwy MRKS-u na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zremisowały 3:3 (1:3) z drużyną KS Międzyrzecze. Prowadzenie gospodarzom dał gol Rafała Adamczyka (10 min.), jednak jeszcze przed przerwą nie będący bynajmniej stroną dominującą rywale czechowiczan, niespodziewanie zdobyli aż trzy bramki. Podopieczni Marcina Sztorca nie podłamali się takim rozwojem wypadków i w drugiej odsłonie zdołali wyrównać stan rywalizacji, dzięki trafieniom Grzegorza Kocierza (63 min.) i Tomasza Jonkisza (68 min.).

Przegrane derby po karnymPomimo przyzwoitej gry i wyrównanego poziomu spotkania, bez punktów z derbowej konfrontacji w Bestwinie wracali w sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Decydująca o losach potyczki okazała się 81. minuta gry, w której po faulu Szymona Niemczyka rzut karny wykorzystał Szymon Skęczek, zapewniając gospodarzom wygraną 1:0 (0:0). Od 65. minuty podopieczni Marcina Biskupa grali w liczebnym osłabieniu, po tym jak za niesportowe zachowanie czerwony kartonik zobaczył Rafał Żurek.

Derbowe emocje w BestwinieDrugi raz podczas rundy rewanżowej na boiska wybiegną przedstawiciele bielskiej ligi okręgowej, by rozegrać 17. serię spotkań. Do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji o derbowym charakterze dojdzie m.in. w Bestwinie, gdzie miejscowy LKS gościć będzie drużynę MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę zabrzmi o godzinie 15:00.

Inauguracja wiosny na remisW spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w bielskiej lidze okręgowej, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zremisowała 1:1 (0:0) ze Świtem Cięcina. Oba gole padły tuż po przerwie - w odstępie trzech minut, kiedy to najpierw nieco szczęśliwym, ale przepięknym uderzeniem prowadzenie gościom dał Marcin Kozioł, zaś w odpowiedzi w podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Paweł Suski.

MRKS przed rundą wiosennąJuż w najbliższy weekend zainaugurowana zostanie runda wiosenna w bielskiej lidze okręgowej. Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pod wodzą trenera Marcina Biskupa rozpoczną tegoroczne zmagania o punkty spotkaniem ze Świtem Cięcina. Czas najwyższy krótko podsumować zimowy okres przygotowawczy i przedstawić kadrę naszego zespołu, wraz z opisem kilku dokonanych roszad.

Brenna lepsza od rezerwNieznaczną porażką drugiej drużyny MRKS-u zakończył się niedzielny sparing z Beskidem Brenna, rozgrywany na sztucznym boisku MOSiR. Czechowiczanie ulegli przedstawicielowi skoczowskiej A-klasy 2:3 (1:2), a bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Adamczyk i Marcin Sztorc (z rzutu karnego). W 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał ponadto powracający do „dwójki” Paweł Łukosz.