Portal     Klub     MRKS    BLO     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Kwiecień 02 2015 03:21:09
Ostatnie wiadomości
"Dwójka" remisuje na początek
"Dwójka" remisuje na początekW pierwszym spotkaniu rundy wiosennej rozgrywek bielskiej A-klasy, rezerwy MRKS-u na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zremisowały 3:3 (1:3) z drużyną KS Międzyrzecze. Prowadzenie gospodarzom dał gol Rafała Adamczyka (10 min.), jednak jeszcze przed przerwą nie będący bynajmniej stroną dominującą rywale czechowiczan, niespodziewanie zdobyli aż trzy bramki. Podopieczni Marcina Sztorca nie podłamali się takim rozwojem wypadków i w drugiej odsłonie zdołali wyrównać stan rywalizacji, dzięki trafieniom Grzegorza Kocierza (63 min.) i Tomasza Jonkisza (68 min.).

Przegrane derby po karnymPomimo przyzwoitej gry i wyrównanego poziomu spotkania, bez punktów z derbowej konfrontacji w Bestwinie wracali w sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Decydująca o losach potyczki okazała się 81. minuta gry, w której po faulu Szymona Niemczyka rzut karny wykorzystał Szymon Skęczek, zapewniając gospodarzom wygraną 1:0 (0:0). Od 65. minuty podopieczni Marcina Biskupa grali w liczebnym osłabieniu, po tym jak za niesportowe zachowanie czerwony kartonik zobaczył Rafał Żurek.

Derbowe emocje w BestwinieDrugi raz podczas rundy rewanżowej na boiska wybiegną przedstawiciele bielskiej ligi okręgowej, by rozegrać 17. serię spotkań. Do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji o derbowym charakterze dojdzie m.in. w Bestwinie, gdzie miejscowy LKS gościć będzie drużynę MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę zabrzmi o godzinie 15:00.

Inauguracja wiosny na remisW spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w bielskiej lidze okręgowej, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zremisowała 1:1 (0:0) ze Świtem Cięcina. Oba gole padły tuż po przerwie - w odstępie trzech minut, kiedy to najpierw nieco szczęśliwym, ale przepięknym uderzeniem prowadzenie gościom dał Marcin Kozioł, zaś w odpowiedzi w podbramkowym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Paweł Suski.

MRKS przed rundą wiosennąJuż w najbliższy weekend zainaugurowana zostanie runda wiosenna w bielskiej lidze okręgowej. Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pod wodzą trenera Marcina Biskupa rozpoczną tegoroczne zmagania o punkty spotkaniem ze Świtem Cięcina. Czas najwyższy krótko podsumować zimowy okres przygotowawczy i przedstawić kadrę naszego zespołu, wraz z opisem kilku dokonanych roszad.

Brenna lepsza od rezerwNieznaczną porażką drugiej drużyny MRKS-u zakończył się niedzielny sparing z Beskidem Brenna, rozgrywany na sztucznym boisku MOSiR. Czechowiczanie ulegli przedstawicielowi skoczowskiej A-klasy 2:3 (1:2), a bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Adamczyk i Marcin Sztorc (z rzutu karnego). W 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał ponadto powracający do „dwójki” Paweł Łukosz.

Sprawdzian przed ligą zaliczonyW ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej w bielskiej lidze okręgowej, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR wygrali 4:1 (4:1) ze Skrzycznem Lipowa - trzecią drużyną żywieckiej A-klasy. Wszystkie gole w sobotniej potyczce padły przed przerwą, a dwa z nich dla gospodarzy zdobył Krzysztof Kocierz, natomiast po jednym „dorzucili” Michał Adamus i Tomasz Kozioł.

"Hokejowa" porażka MRKS-u IIAż osiem goli padło w niedzielnym sparingu rezerw MRKS-u z liderem tyskiej A-klasy - LKS Goczałkowice-Zdrój, rozgrywanym na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR. Zwycięstwo 5:3 (2:1) w testowej potyczce odnieśli goście, a autorami bramek po stronie czechowiczan byli kolejno Tomasz Jonkisz (6 min. - głową), Paweł Chruszcz (64 min.) i Marcin Sztorc (89 min.).

Nieznacznie gorsi w kadrowym osłabieniuNietypowo - bo w piątkowy wieczór, kolejną grę kontrolną rozegrali piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR stanęli w szranki z czwartym zespołem katowickiej klasy okręgowej, gr.I - Zniczem Jankowice. Przetrzebieni kadrowo gospodarze przegrywali do 77. minuty aż 0:4, jednak w końcowym minutach zdołali zmniejszyć straty i ostatecznie ulegli rywalowi tylko 3:4 (0:1). Gole dla czechowiczan zdobywali testowany zawodnik, Paweł Suski i Szymon Niemczyk (z rzutu karnego).

Przekonujące zwycięstwo "dwójki"
Przekonujące zwycięstwo "dwójki"Tym razem z piątym zespołem tyskiej B-klasy rywalizowali w sparingowej potyczce zawodnicy rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 5:1 (2:0) z ekipą Czarnych Piasek, a gole dla „dwójki” zdobywali Mateusz Ciosek, Rafał Jurek i testowany zawodnik - 3. Niestety również w niedzielę nie obyło się bez poważnej kontuzji, której w początkowej fazie spotkania doznał Mateusz Ciosek.

Sparing przegrany i pechowyPorażką 2:4 (1:1) zakończył się sobotni sparing piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice z drużyną juniorów starszych Rekordu-Bielsko-Biała. Po remisowej pierwszej części, w której gola dla czechowiczan zdobył Michał Adamus, w drugiej odsłonie goście trzykrotnie znaleźli drogę do siatki, zaś czechowiczanie odpowiedzieli jedynie trafieniem Mateusza Cioska. Rezultat test-meczu zszedł jednak na dalszy plan, gdyż poważnych kontuzji doznali w nim Mateusz Żyła i Mateusz Wójcikiewicz.

Rekord udowodnił swoją wyższośćNieawizowaną pierwotnie potyczkę kontrolną rozegrali w środowy wieczór piłkarze MRKS-u, którzy na sztucznej nawierzchni czechowickiego boiska gościli solidnego trzecioligowca - Rekord Bielsko-Biała. Podopieczni Marcina Biskupa na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut ambitnie walczyli z występującym dwie klasy wyżej rywalem, ale ten zdołał odnieść pewną wygraną 4:1 (2:0). Gole dla bielszczan zdobywali Łukasz Rupa - 2, Łukasz Szędzielarz i Wojciech Małyjurek, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy z rzutu karnego zaliczył Tomasz Kozioł.

Dodatkowo z trzecioligowym RekordemW najbliższą środę, 25 lutego piłkarze czechowickiego MRKS-u rozegrają nieplanowaną wcześniej grę kontrolną. Podopieczni Marcina Biskupa zmierzą się z bardzo wymagającym rywalem, gdyż naprzeciw stanie drużyna Rekordu Bielsko-Biała - szósta „siła” III ligi opolsko-śląskiej. Początek test-meczu zaplanowany został na godzinę 17:00, a jego miejscem będzie sztuczna nawierzchnia boiska MOSiR.