Portal     Klub     MRKS    BLO     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Sierpień 29 2015 00:12:04
Ostatnie wiadomości
"Dwójka" nie dała rady Czarnym
"Dwójka" nie dała rady CzarnymZe spadkowiczem z „okręgówki”, mającym w tym sezonie aspiracje do powrotu na wyższy szczebel, rywalizowali w niedzielne popołudnie gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice w ramach 2. kolejki bielskiej A-klasy. Na stadionie MOSiR gospodarze nie byli w stanie sprawić niespodzianki i zdecydowanie ulegli rywalowi 2:5 (1:2), a gole dla „dwójki” zdobyli Przemysław Światłowski (38 min.) i Rafał Jurek (66 min.). Hat-tricka w szeregach przyjezdnych zaliczył natomiast Adam Waliczek, zaś dwukrotnie do siatki trafił także Michał Sztykiel.

Niewytłumaczalna porażka z KoszarawąWszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że wreszcie w trzeciej kolejce bielskiej ligi okręgowej piłkarze MRKS-u zdobędą premierowe punkty. Po golach Szymona Jastrzębskiego (20 min.) i Mateusza Putka (64 min.) czechowiczanie na stadionie MOSiR prowadzili z Koszarawą Żywiec już 2:0, a dodatkowo od 50. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, gdy po dwóch żółtych kartkach z boiska „wyleciał” Sebastian Pępek. To co wydarzyło się w ostatnim kwadransie meczu po prostu nie sposób racjonalnie wytłumaczyć, bowiem w przeciągu ledwie dziesięciu minut przyjezdni zaaplikowali rywalom trzy bramki i odwracając zupełnie losy potyczki, zainkasowali pełną pulę.

Hokej w BestwinceKontynuują pucharową przygodę w tym sezonie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w środowe popołudnie rozegrali spotkanie w ramach II rundy tych rozgrywek na szczeblu bielskiego podokręgu. Podopieczni Marcina Biskupa zmierzyli się na wyjeździe z A-klasowym KS Bestwinka i odnieśli pewne zwycięstwo 6:3 (4:2). Dwa trafienia dla gości zanotował Michał Adamus, po jednym Rafał Adamczyk, Szymon Jastrzębski i Ryszard Borutko, a własnego bramkarza pechowo pokonał także Tomasz Bieroński. Wszystkie bramki dla rywali zdobył natomiast autor hat-tricka Adrian Pająk.

Bezbramkowy początek rezerwBezbramkowym remisem sezon 2015/16 zainaugurowali gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. W spotkaniu premierowej kolejki bielskiej A-klasy podopieczni Marcina Sztorca w derbowej konfrontacji zmierzyli się na wyjeździe z drużyną KS Bestwinka i pomimo kilku okazji z obu stron, w niedzielne popołudnie zgromadzeni na meczu kibice goli nie oglądali.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą...
Niewykorzystane sytuacje się mszczą...Drugą porażkę w nowym sezonie zanotowali w świąteczną sobotę gracze czechowickiego MRKS-u, którzy ulegli w Ciścu 0:1 (0:0) tamtejszemu Maksymilianowi. Paradoksalnie to podopieczni Marcina Biskupa stworzyli w tym meczu kilkanaście dogodnych okazji do zdobycia gola, a najlepszą z nich w 13. minucie zmarnował Grzegorz Sztorc, którego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy. Decydująca o losach potyczki okazała się 64. minuta, wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki przyjezdnych głową trafił Albert Wróbel.

Derbowa inauguracja na minusNieudanie sezon 2015/16 w bielskiej lidze okręgowej rozpoczęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na własnym stadionie musieli uznać wyższość drużyny LKS Bestwina, przegrywając 0:2 (0:0). Wynik derbowej potyczki - rozgrywanej w tropikalnych warunkach, celnym strzałem z rzutu karnego otworzył Szymon Skęczek (38 min.), natomiast w 89. minucie wygraną gości przypieczętował Artur Sawicki. Druga część meczu przedłużona została aż o kwadrans, bowiem po niefortunnym upadku na murawę otwartego złamania ręki doznał Wojciech Lisewski, którego do szpitala odwiozła karetka pogotowia.

PP: W II rundzie rywalem BestwinkaW miniony wtorek odbyło się losowanie par II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Po wyeliminowaniu Przełomu Kaniów, piłkarzy MRKS Czechowice-Dziedzice czeka kolejna potyczka z rywalem „zza miedzy”, gdyż w środę 19 sierpnia o godzinie 17:00 podopieczni Marcina Biskupa zmierzą się z drużyną KS Bestwinka - trzecią siłą bielskiej A-klasy w poprzednim sezonie. W rozwinięciu prezentujemy pełny zestaw par II rundy.

Derbowy awans w PucharzeW meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice pokonali na wyjeździe 4:1 (3:1) występujący klasę niżej zespół Przełomu Kaniów. Prowadzenie w derbowej potyczce nieoczekiwanie już w 7. minucie objęli gospodarze, po tym jak piłkę do siatki skierował Damian Karut, ale później na boisku dominowali już tylko podopieczni Marcina Biskupa. Przewaga czechowiczan udokumentowana została czterema golami, z których dwa na swoje konto zapisał Grzegorz Sztorc (11 min. - z rzutu karnego i 63 min.), jedno trafienie w swoim debiucie zaliczył Jakub Raszka (42 min.), natomiast własnego bramkarza pokonał także obrońca miejscowych Szymon Kóska (43 min.).

Kontrolne granie rezerwPrzygotowująca się do kolejnego sezonu w bielskiej A-klasie drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice rozegrała w ostatnim czasie dwa mecze kontrolne. W miniony wtorek podopieczni Marcina Sztorca z liczną grupą testowanych zawodników ulegli na wyjeździe Sokołowi Zabrzeg 1:3 (1:1), natomiast w czwartek już na stadionie MOSiR w mniej licznym zestawieniu pokonali reprezentanta bielskiej B-klasy Zamek Grodziec Śląski (3:2).

Sparingowa lekcja od SpójniRywalem drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice w ostatniej z zaplanowanych gier kontrolnych tego lata, był niedawny ligowy konkurent i „świeżo upieczony” beniaminek IV ligi śląskiej, gr.II Spójnia Landek. Występujący w mocno odmłodzonym składzie gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się ekipie przyjezdnej i ostatecznie doznali wysokiej porażki 1:5 (0:3). Jedyną bramkę dla czechowiczan w 60. minucie spotkania zdobył Michał Adamus.

Do trzech razy sztukaDopiero w trzeciej grze kontrolnej podczas przygotowań do nowego sezonu w Profi Credit Bielskiej Lidze Okręgowej, premierową wygraną odnieśli piłkarze czechowickiego MRKS-u. W piątkowy wieczór na stadionie MOSiR podopieczni Marcina Biskupa pokonali 3:2 (0:0) występujący w katowickiej „okręgówce” LKS Łąka. Wszystkie bramki padły po przerwie i choć to goście za sprawą Michała Puchały dysponowali już dwoma trafieniami przewagi, to miejscowi w ledwie 240 sekund przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dwukrotnie drogę do siatki znalazł wówczas Rafał Adamczyk, zaś decydującego gola zdobył testowany zawodnik.

Z czwartoligowcem nieznacznie gorsiW upalną środę drugi tego lata sparing rozegrała drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która na stadionie MOSiR zmierzyła się z wicemistrzem IV ligi śląskiej, gr.II ubiegłego sezonu - Drzewiarzem Jasienica. Kontrolny pojedynek obfitował aż w 7 goli, a ostatecznie podopieczni Marcina Biskupa przegrali z wyżej notowanym rywalem 3:4 (1:2). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Grzegorz Sztorc (64 min. - głową i 79 min.), zaś jedno trafienie zanotował Michał Adamus (30 min. - głową).

W Pucharze z Przełomem KaniówW siedzibie Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w miniony piątek rozlosowane zostały pary I rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała w sezonie 2015/16. Piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice w tej fazie zmierzą się 1 sierpnia na wyjeździe z wicemistrzem bielskiej A-klasy minionego sezonu - drużyną Przełomu Kaniów, a derbowa batalia zaplanowana została na godzinę 17:00.