Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze młodsi    Trampkarze starsi     Żaki    Klub Stu     Multimedia
Wrzesień 18 2014 03:36:45
Ostatnie wiadomości
Bezbramkowy remis "dwójki" z liderem
Bezbramkowy remis "dwójki" z lideremW niedzielne popołudnie na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią A-klasowe rezerwy MRKS-u rywalizowały z niepokonanym dotąd liderem tabeli - drużyną Soły Kobiernice. Pomimo kilku okazji z obu stron, konfrontacja czechowickiej dwójki ze spadkowiczem zakończyła się bezbramkowym remisem, który ze względu na wyrównany przebieg gry wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Bez żadnych argumentówNie mogą znaleźć odpowiedniej formy piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy trzeci raz w sezonie wracali z wyjazdowego pojedynku „na tarczy”. Tym razem nasza drużyna musiała uznać wyższość Kuźni Ustroń, bo gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 4:1 (1:0). Gole dla ustronian zdobyli Adrian Gibiec, Adrian Sikora - 2 i po samobójczym trafieniu Szymon Niemczyk, a jedyną bramkę dla gości zaliczył Rafał Żurek.

W sobotę powalczą w UstroniuKolejna wyjazdowa przeprawa czeka w najbliższą sobotę drużynę czechowickiego MRKS-u. Tym razem podopieczni Michała Gazdy zmierzą się w Ustroniu z tamtejszą Kuźnią, która po pięciu kolejkach sklasyfikowana jest na wysokiej - trzeciej lokacie w tabeli, a jak dotąd nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 16:00.

Remis na trudnym terenieWyjazdową niemoc przełamali w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy co prawda nie zdołali pokonać drużyny Beskidu, ale przywieźli ze Skoczowa cenny remis 1:1 (0:1). Goście prowadzenie objęli w 40. minucie po celnym strzale Michała Puchały, rywale zaś wyrównali w 68. minucie - wówczas piłkę do siatki skierował Marcin Jaworzyn.

Rezerwy "z nieba do piekła"
Rezerwy "z nieba do piekła"Pomimo dwubramkowego prowadzenia, bez punktów z sobotniego wyjazdu do Kóz wracali gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Czechowiczanie za sprawą Mateusza Cioska (20 min.) i Pawła Chruszcza (65 min.) wydawać by się mogło mieli spotkanie pod kontrolą, jednak w ostatnich osiemnastu minutach pozwolili drużynie Orła trzy razy trafić do siatki i wygrana gospodarzy 3:2 (0:1) stała się faktem.

O pierwszą wyjazdową zdobyczDwie porażki na terenie rywali i dwa zwycięstwa w roli gospodarza - tak prezentuje się bilans czechowickiej drużyny w początkowej fazie sezonu. W najbliższą sobotę piłkarze MRKS-u udadzą się do Skoczowa na pojedynek z Beskidem, który zgromadził do tej pory jedno „oczko” więcej. O podreperowanie dorobku punktowego w wyjazdowym starciu podopieczni Michała Gazdy walczyć będą od godziny 16:00.

MRKS II lepszy od GodziszkiPo raz drugi w tym sezonie rezerwy MRKS-u rozegrały spotkanie na własnym terenie i ponownie odniosły wysokie zwycięstwo. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią czechowiczanie pokonali 5:2 (3:1) drużynę Beskidu Godziszka, a bramkowym łupem w szeregach gospodarzy podzielili się Mateusz Ciosek - 2, Dawid Kowalczyk, Grzegorz Sztorc i Paweł Chruszcz.

Trzy punkty zostają w CzechowicachNa boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią rywalizowały w sobotnie popołudnie drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice i Maksymiliana Cisiec. Górą z pojedynku czwartej kolejki bielskiej klasy okręgowej wyszli gospodarze, którzy dzięki bramkom Tomasza Kozioła (35 min.) i Rafała Żurka (59 min.) zainkasowali komplet punktów.

Weekend MRKS-u na sztucznymW najbliższy weekend po raz pierwszy spotkania o ligowe punkty na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrają obie drużyny MRKS-u. Wszystko to za sprawą zniszczenia głównej płyty stadionu MOSiR podczas ostatnich obchodów Dni Miasta. W sobotę o 15:00 podopieczni Michała Gazdy gościć będą Maksymilian Cisiec, z kolei w niedzielę o 17:00 rezerwy zmierzą się z Beskidem Godziszka.

Skuteczniejszy faworytNiestety druga wyprawa czechowiczan w tym sezonie na teren rywala zakończyła się porażką, choć szczególnie po przerwie ich gra w Landeku wyglądała bardzo dobrze. MRKS wcześniej stracił jednak dwa gole, autorstwa Michała Adamczyka i Dawida Frąckowiaka, który trafił dla Spójni także w 80. minucie. Pomimo kilku dogodnych okazji, gości stać było tylko na bramkę Mateusza Żyły z rzutu karnego w doliczonym czasie.

"Dwójka" z Wapienicy bez punktówPo remisie i zwycięstwie na początku rozgrywek bielskiej A-klasy, gorycz pierwszej porażki „przełknąć” musieli gracze rezerw MRKS-u, którzy w wyjazdowym spotkaniu ulegli 1:2 (0:0) drużynie Zapory Wapienica. Prowadzenie czechowiczanom dała bramka Dawida Kowalczyka (50 min.), ale gospodarze w przeciągu minuty za sprawą Łukasza Kalety i Marcina Godniaka zapewnili sobie komplet punktów.

W niedzielę ze spadkowiczemZe spadkowiczem z IV ligi śląskiej, gr.II - Spójnią Landek, przyjdzie się zmierzyć piłkarzom MRKS Czechowice-Dziedzice w najbliższą niedzielę. Uważany za jednego z głównych pretendentów do awansu rywal zanotował do tej pory komplet zwycięstw i plasuję się na trzeciej lokacie w tabeli. Początek pojedynku w Landeku zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Rezerwy gromią WilkowiceW bardzo efektownym stylu, bo aż 6:0 (2:0) druga drużyna MRKS-u pokonała w niedzielne popołudnie drużynę GLKS Wilkowice. Hat-tricka w meczu skompletował Grzegorz Sztorc, a po jednym golu zdobyli Mateusz Ciosek, Dariusz Czapiga i Marcin Baranowicz. Goście od 36. minuty grali w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla bramkarza - Mateusza Łopaty.