Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze modsi    Trampkarze starsi     aki    Klub Stu     Multimedia
20/08/2017 00:11
Pogrom w Żywcu - Góral na kolanach!
Z ogromną motywacją i chęcią rehabilitacji za poprzednie spotkanie, do wyjazdowego pojedynku z Góralem Żywiec przystąpili w niedzielę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Przedmeczowe założenia podopiecznym Marcina Biskupa udało się zrealizować „w 110%”, bowiem po koncertowej grze nasza drużyna pokonała gospodarzy aż 5:1 (2:0). Bramkowym łupem w szeregach czechowiczan podzielili się Szymon Niemczyk (43 min.), Edwin Barbosa (45+1 min.), Mateusz Żyła - 2 (52 min. - z karnego i 85 min.), oraz Krystian Patroń (90+2 min.). Honorowe trafienie dla rywali zanotował Krzysztof Urbaś (90 min. - głową).

Stawką ciekawie zapowiadającego się meczu w Żywcu było miejsce na ligowym pudle, na które goście mieli szansę powrócić jedynie w przypadku wygranej. Po niespełna dwóch minutach od rozpoczęcia gry, arbiter główny zmuszony był przerwać zawody, bowiem tuż przy stadionie doszło do starcia kibiców obu drużyn i istniało realne zagrożenie, iż wtargną oni na płytę boiska. Po interwencji policji sytuację udało się opanować, a już po siedmiu minutach zawodnicy powrócili na murawę. Pierwszą okazję, gdy na zegarze mijała szósta minuta, stworzyli sobie czechowiczanie, a po centrze Żyły z prawego skrzydła piłka lekko otarła się nawet o poprzeczkę, zaś bezskutecznie dopaść próbował do niej jeszcze Niemczyk. Góral odpowiedział w 13. minucie, kiedy indywidualny rajd przeprowadził Gowin i uderzając z okolic linii „szesnastki” zmusił Rogalę do sporego wysiłku. Od tego momentu coraz wyraźniejszą przewagę osiągać zaczynał MRKS, a w 25. minucie centymetrów zabrakło, by objął on prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował bowiem Żyła, zaś Edwid Barbosa - debiutujący w barwach przyjezdnych, filigranowy napastnik rodem z Kolumbii, najwyżej wyskoczył do piłki na ósmym metrze i ta odbiła się wpierw od poprzeczki, następnie od ziemi, by ostatecznie paść łupem golkipera miejscowych. W dalszym fragmencie dużo lepiej prezentowali się podopieczni Marcina Biskupa, jednak dopiero w samej końcówce udało im się udokumentować posiadaną inicjatywę. W 43. minucie z pozoru niegroźne dośrodkowanie Niemczyka z lewej strony zakończyło się golem otwierającym wynik, a duża w tym też zasługa Barbosy, który przebiegł przed futbolówką, czym zmylił nieco popełniającego błąd Michalskiego. Już w doliczonym czasie, grę wyrzutem z autu z własnej połowy wznawiał natomiast Cichura, a po siłowej walce z rywalami, z piłką ostatecznie do przodu popędził Barbosa i wpadając w pole karne, pewnym strzałem po ziemi zdobył bramkę w swoim debiucie, podwyższając jednocześnie prowadzenie czechowiczan.

Po przerwie jako pierwsza zaatakowała drużyna z Żywca, gdy w 48. minucie po szybkiej wymianie podań w środkowej strefie, w dogodnej pozycji znalazł się Michał Gołuch, lecz jego mocna próba zza linii „szesnastki” nieznacznie minęła słupek. Cztery minuty później MRKS stanął przed wyborną szansą na kolejne trafienie, wszak szarżującego prawą stroną pola karnego Barbosę nieprzepisowo zatrzymał Biegun i sędzia wskazał na tzw. „wapno”. Po chwili piłkę na jedenastym metrze ustawił Żyła i myląc bramkarza rywali, bez problemu skierował ją do siatki. Trzybramkowa zaliczka spowodowała, że goście mogli już grać spokojniej i aż do 73. minuty kontrolowali oni przebieg spotkania, nie pozwalając jednocześnie przeciwnikowi stworzyć jakiekolwiek zagrożenia w ofensywie. Wówczas po podaniu do własnego golkipera przez gracza gospodarzy, czechowiczanie egzekwowali rzut wolny pośredni z ósmego metra, po którym piłkę lekko trącił Niemczyk, zaś uderzenie Żyły „ostemplowało” poprzeczkę. Kapitan gości bardziej skuteczny był już za to w 85. minucie, bowiem po dobrym przechwycie i asyście Patronia, wpadł lewą stroną w pole karne i widząc wychodzącego Michalskiego, delikatną podcinką skierował futbolówkę do „sieci”. Równo z upływem 90. minuty ekipie Górala udało się zdobyć co prawda honorowego gola, gdy po wrzutce z rzutu rożnego celną „główką” popisał się Urbaś, ale „ostatnie słowo” i tak należało do MRKS-u. Po solowym rajdzie lewą flanką, Żyła zagrał futbolówkę wzdłuż bramki do wbiegającego Patronia i ten właściwie dopełnił tylko formalności, strzałem do przysłowiowego „pustaka”.

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, iż był to jeden z najlepszych meczów MRKS-u w całym sezonie, a przy odrobinie lepszej skuteczności wygrana czechowiczan mogła być jeszcze bardziej okazalsza. Nie ma co bynajmniej narzekać, bo nasz zespół naprawdę zasłużył na słowa pochwały i dzięki efektownemu triumfowi, ponownie usadowił się na najniższym stopniu ligowego podium. W Wielką Sobotę - 15 kwietnia zapowiada się kolejny, arcyciekawy pojedynek, wszak na stadion MOSiR zawita nowy lider Profi Credit Bielskiej Ligi Okręgowej - drużyna WSS Wisła. Ze względu na okres świąteczny, to jak i pozostałe spotkania 19. kolejki rozpoczną się już o godzinie 13:00. Niestety z powodu czwartej żółtej kartki, w szeregach gospodarzy nie będzie mógł zagrać Jakub Raszka.

Żółte kartki:
Wojtyła (30'), Gazurek (56') - Raszka (68')

Góral: Miłosz Michalski – Mateusz Biegun, Patryk Semik, Sebastian Klimek, Kamil Gazurek - Maciej Wojtyła, Krzysztof Urbaś, Artur Michulec (58' Mikołaj Stasica), Marek Gołuch (46' Konstiantyn Shliakhovyi) - Maksymilian Gowin (46' Mikołaj Juraszek), Michał Gołuch (63' Przemysław Miodoński)
Trener: Krzysztof Bąk

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal (83' Grzegorz Gąsiorek), Marcin Chrobak, Rafał Żurek, Kamil Cichura - Jakub Raszka (69' Rafał Adamczyk), Szymon Jastrzębski, Krystian Patroń, Szymon Niemczyk (80' Andrii Maliarchuk) - Mateusz Żyła, Edwin Barbosa (75' Dominik Kopeć)
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Daniel Wiejowski oraz Leszek Lewandowski i Robert Skoludek (Zabrze)