Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze modsi    Trampkarze starsi     aki    Klub Stu     Multimedia
20/08/2017 00:14
"Dwójka" z kolejną wygraną
Po rundzie jesiennej druga drużyna MRKS-u zamykała tabelę bielskiej A-klasy, tymczasem w świąteczną środę zapisała na swoim koncie już piątą wygraną z rzędu i powoli staje się rewelacją wiosennych zmagań! Tym razem czechowiczanie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR „odprawili z kwitkiem” Zaporę Porąbka, pokonując ją pewnie 3:0 (2:0). Bramkowym łupem w szeregach gospodarzy podzielili się Mateusz Stanclik (4 min.), Grzegorz Sztorc (12 min.) i Szymon Światłowski (51 min.).

Potyczka z Zaporą „ułożyła się” świetnie dla graczy rezerw MRKS-u, bowiem już w 4. minucie po podaniu Sz.Światłowskiego, celnym strzałem z prawego obrębu pola karnego popisał się Stanclik, natomiast osiem minut później precyzyjne uderzenie G.Sztorca odbiło się po drodze od słupka i wpadło do siatki obok bezradnego Kozielskiego. W międzyczasie obie drużyny miały jeszcze po jednej dogodnej okazji, lecz w 6. minucie indywidualny rajd strzałem w boczną siatkę zakończył Lubański, a w 10. minucie próbę G.Sztorca golkiper przyjezdnych zdołał sparować w bok. W dalszej fazie premierowej odsłony gra się nieco wyrównała, jednak poza zmarnowaną szansą Jurczygi po asyście G.Sztorca w 38. minucie, ofensywnych akcji było „jak na lekarstwo”.

Już 6 minut po wznowieniu gry, nieliczni kibice byli świadkami fenomenalnego gola, którego zdobył Sz.Światłowski. Pomocnik rezerw uderzył z ok. trzydziestego metra, a futbolówka z dużą rotacją wpadła w samo „okienko” bramki zespołu z Porąbki. Do końca spotkania podopieczni Marcina Sztorca kontrolowali jego przebieg, choć dwukrotnie bliscy zdobycia honorowej bramki byli rywale, jednak w 70. minucie tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego piłkę posłał Bojara, z kolei w 85. minucie po centrze z lewego skrzydła „główkę” Szczypki świetnie sparował P.Kopeć.

Z zamiarem podtrzymania świetnej serii, na kolejny pojedynek czechowicka „dwójka” uda się już w najbliższą sobotę, a MRKS II o godzinie 17:00 zmierzy się na wyjeździe z Beskidem Godziszka.

Żółte kartki:
Kocierz (47'), T.Jonkisz (69') - Jaśkowiec (60'), Lubański (90+1')

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz, Marcin Sztorc, Tomasz Jonkisz, Patryk Matuszczak - Mateusz Stanclik, Szymon Światłowski (56' Dominik Gałan), Grzegorz Kocierz (62' Daniel Jonkisz), Maksymilian Praciak (78' Mariusz Zygmunt) - Robert Jurczyga (86' Jakub Gierula), Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Zapora: Marcin Kozielski – Przemysław Pielesz, Łukasz Pielesz (38' Piotr Flasz), Maciej Gilek, Filip Głogosz - Eryk Jaśkowiec, Kamil Roseger, Maciej Lubański, Krzysztof Szczypka (90' Kamil Majdak) - Jarosław Bojara (85' Wojciech Dudek), Kamil Kliś
Trener: Maciej Gilek

Skład sędziowski: Łukasz Zioło oraz Wojciech Ogiegło i Klaudia Kubaszek (Bielsko-Biała)