Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/10/2017 21:34
Powetowali na beniaminku
Po dw├│ch pora┼╝kach w identycznych rozmiarach (3:4), czechowicki MRKS na teren ni┼╝ej notowanego beniaminka uda┼é si─Ö z ch─Öci─ů rehabilitacji za tamte niepowodzenia. Przez ca┼ée spotkanie z GLKS-em Wilkowice go┼Ťcie wyra┼║nie g├│rowali nad rywalem, co udokumentowali wysokim zwyci─Östwem 6:0 (3:0). Dwukrotnie pi┼ék─Ö do siatki w sobotnie popo┼éudnie skierowa┼é Edwin Barbosa (3 min. i 90+1 min.), a po jednym golu zdobyli Jakub Raszka (25 min. - g┼éow─ů), Rafa┼é Adamczyk (31 min. - g┼éow─ů), Mateusz ┼╗y┼éa (66 min. - z rzutu karnego), oraz Dominik Kope─ç (76 min.).

Podobnie jak mia┼éo to miejsce podczas ┼Ťrodowego meczu w ┼╗abnicy, czechowiczanie bardzo szybko otworzyli wynik konfrontacji, wszak ju┼╝ w 150. sekundzie po d┼éugim zagraniu Adamczyka samotny rajd na pe┼énej szybko┼Ťci przeprowadzi┼é Barbosa i po wej┼Ťciu w ÔÇ×szesnastk─ÖÔÇŁ lew─ů stron─ů, uderzy┼é mocno po tzw. ÔÇ×dalszym s┼éupkuÔÇŁ, nie daj─ůc ┼╝adnych szans golkiperowi GLKS-u. Przyjezdni tym razem nie chcieli da─ç rywalowi okazji na rych┼é─ů odpowied┼║, a d─ů┼╝─ůc do kolejnego trafienia bliski powodzenia by┼é w 10. minucie Adamczyk - ÔÇ×g┼é├│wkuj─ůcyÔÇŁ tu┼╝ nad poprzeczk─ů po kornerze ┼╗y┼éy i zgraniu ┼╗urka, a tak┼╝e w 13. minucie ┼╗y┼éa, kt├│rego centrostrza┼é z rzutu wolnego zatrzyma┼é si─Ö na poprzeczce. Premierowe zagro┼╝enie zesp├│┼é z Wilkowic stworzy┼é sobie w 18. minucie, na szcz─Ö┼Ťcie w ogromnym zamieszaniu powsta┼éym po do┼Ťrodkowaniu z rzutu wolnego, niebezpiecze┼ästwo dobrym wybiciem zdo┼éali za┼╝egna─ç obro┼äcy MRKS-u. W 20. minucie zn├│w zaatakowali podopieczni Marcina Biskupa, a ponownie po wrzutce Raszki g┼éow─ů strzela┼é Adamczyk, jednak i w tym wypadku zabrak┼éo mu odrobiny precyzji. 5 minut p├│┼║niej go┼Ťcie dopi─Öli ju┼╝ swego, za┼Ť w rol─Ö egzekutora wcieli┼é si─Ö tym razem Raszka, celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ z ├│smego metra wyka┼äczaj─ůcy mi─Ökk─ů centr─Ö Niemczyka z prawego sektora boiska. W 31. minucie w ko┼äcu prze┼éama┼é si─Ö za to Adamczyk, bowiem skorzysta┼é on ze zgrania futbol├│wki przez ┼╗urka po wcze┼Ťniejszym do┼Ťrodkowaniu ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego i z bliskiej odleg┼éo┼Ťci g┼éow─ů zmie┼Ťci┼é pi┼ék─Ö pomi─Ödzy s┼éupkiem, a r─Ökoma bezskutecznie pr├│buj─ůcego interweniowa─ç Walasa. Po 120. sekundach nie pierwszy raz tego dnia miejscowym defensorom ÔÇ×urwa┼é si─ÖÔÇŁ z kolei Barbosa, ale w tym przypadku jego p┼éaskie uderzenie z prawego naro┼╝nika ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ, o centymetry min─Ö┼éo s┼éupek. Nap├│r czechowiczan trwa┼é nadal, w efekcie czego po up┼éywie 40. minut byli oni bliscy zdobycia trzeciej bramki, jednak┼╝e po do┼Ťrodkowaniu ┼╗y┼éy z rzutu wolnego, nabiegaj─ůcy ┼╗urek z siedmiu metr├│w uderzy┼é g┼éow─ů minimalnie nad poprzeczk─ů. W 42. minucie jedna z nielicznych - ofensywnych akcji gospodarzy mog┼éa da─ç im sukces, lecz po wrzutce z prawego skrzyd┼éa, pr├│ba g┼éow─ů Pilcha otar┼éa si─Ö o zawodnika MRKS-u i zawis┼éa na g├│rnej siatce. Przed zej┼Ťciem obu ekip do szatni na uwag─Ö zas┼éuguje jeszcze zdarzenie z 44. minuty, kiedy to po solowej szar┼╝y w obr─Öbie pola karnego faulowany by┼é Barbosa, kt├│ry jednak ambitnie utrzyma┼é si─Ö na nogach i uderzy┼é ÔÇ×szpicemÔÇŁ buta w miejsce, gdzie ustawiony by┼é golkiper GLKS-u.

Pocz─ůtkowy fragment drugiej ods┼éony nale┼╝a┼é do graczy beniaminka, a w tym czasie egzekwowali oni dwa rzuty wolne, lecz wpierw w 47. minucie J.Pilch pos┼éa┼é futbol├│wk─Ö zbyt wysoko, a w 52. minucie z mocnym strza┼éem rywala poradzi┼é sobie nie maj─ůcy w sobot─Ö wiele pracy Rogala. W mi─Ödzyczasie przypomnieli o sobie tak┼╝e czechowiczanie, bowiem w 50. minucie centr─Ö ┼╗y┼éy z rzutu ro┼╝nego zn├│w nieznacznie niecelnym uderzeniem g┼éow─ů zamyka┼é ┼╗urek. R├│wno po up┼éywie godziny gry, d┼éugim zagraniem z g┼é─Öbi pola Barbos─Ö ÔÇ×uruchomi┼éÔÇŁ natomiast ┼ü.Jastrz─Öbski i czarnosk├│ry napastnik MRKS-u znalaz┼é si─Ö tylko przed Walasem, jednak kolumbijczyk tym razem o w┼éos spud┼éowa┼é. W 62. minucie mia┼éa miejsce nieco kontrowersyjna sytuacja, bowiem po dograniu Niemczyka sprzed linii ko┼äcowej, napieraj─ůcy Barbosa zmusi┼é rywali do b┼é─Ödu i ci wydawa─ç by si─Ö mog┼éo, nawet dwukrotnie skierowali ju┼╝ futbol├│wk─Ö do w┼éasnej bramki, ale w tym momencie arbiter liniowy zasygnalizowa┼é g┼é├│wnemu... zagranie r─Öka zawodnika przyjezdnych. ┼╗adnych w─ůtpliwo┼Ťci nie by┼éo ju┼╝ za to w 66. minucie, gdy┼╝ po zagraniu Patronia drybluj─ůcego w polu karnym Barbos─Ö nieprzepisowo powstrzyma┼é Walas i arbiter bez namys┼éu wskaza┼é na tzw. ÔÇ×wapnoÔÇŁ, za┼Ť po chwili z tego miejsca skutecznie wcelowa┼é ┼╗y┼éa. Wysokie prowadzenie da┼éo sztabowi szkoleniowemu komfort i ten m├│g┼é sobie pozwoli─ç na pos┼éanie w b├│j wszystkich rezerwowych. Najdosadniej i bardzo szybko swoj─ů obecno┼Ť─ç na murawie zaznaczy┼é D.Kope─ç, bo w 76. minucie odwa┼╝nie zszed┼é z pi┼ék─ů na dwudziesty metr i fenomenalnym uderzeniem trafi┼é w samo ÔÇ×okienkoÔÇŁ bramki przeciwnik├│w. W jego ┼Ťlady w 84. minucie stara┼é si─Ö p├│j┼Ť─ç tak┼╝e Herok, lecz jego strza┼é z bocznej strefy ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ pad┼é ┼éupem bramkarza GLKS-u. Ju┼╝ w doliczonym czasie gry MRKS ostatecznie pogr─ů┼╝y┼é gospodarzy, a wszystko za spraw─ů rajdu ┼ü.Jastrz─Öbskiego i jego p┼éaskim dograniu wzd┼éu┼╝ bramki, kt├│re bez ┼╝adnych problem├│w do siatki z bliska skierowa┼é Barbosa.

Patrz─ůc przez pryzmat poprzednich spotka┼ä, czechowiczanie w Wilkowicach ÔÇ×podwoiliÔÇŁ swoje bramkowe zdobycze, jednak kluczem do sukcesu by┼éa dzi┼Ť bez w─ůtpienia uwa┼╝na gra w defensywie, bo w ko┼äcu nasza dru┼╝yna zdo┼éa┼éa zachowa─ç czyste konto po stronie strat. Efektowna wygrana - miejmy nadziej─Ö, podzia┼éa na MRKS mobilizuj─ůco, a dobr─ů dyspozycj─ů uda si─Ö pokaza─ç tak┼╝e w kolejnej potyczce. Zmierzymy si─Ö w niej na w┼éasnym stadionie w sobot─Ö - 13 maja z B┼éyskawic─ů Drogomy┼Ťl, a najprawdopodobniej zmianie ulegnie godzina rozpocz─Öcia meczu z 17:00 na 13:00.

Żółte kartki:
Krzak (35'), Kolarczyk (79') ÔÇô ┼ü.Jastrz─Öbski - 2 (24' i 90+3')

Czerwona kartka:
Ł.Jastrzębski (90+3' - za dwie żółte)

Wilkowice: Piotr Walas – Patryk Wrzeszcz, Marek Kolarczyk, Krzysztof Kope─ç, ┼üukasz Szewczyk (65' Micha┼é Pilch) - Krystian Ma┼äkus (65' Maksymilian Cepiga), Kamil Krzak, Tomasz Bydli┼äski, Jakub Pilch (50' Szymon Tryba┼éa) - Tomasz Gala (55' Jakub Denys), Rafa┼é Haczek
Trener: Sebastian Gruszfeld

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal (82' Sebastian Bie┼äko), Rafa┼é ┼╗urek, ┼üukasz Jastrz─Öbski, Kamil Cichura - Szymon Niemczyk (73' Dominik Ga┼éan), Krystian Patro┼ä, Jakub Raszka (76' Adrian Herok), Rafa┼é Adamczyk (70' Dominik Kope─ç) - Mateusz ┼╗y┼éa, Edwin Barbosa
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Kacper Wardas oraz Stanisław Biernat i Grzegorz Wrzecionko (Skoczów)