Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze modsi    Trampkarze starsi     aki    Klub Stu     Multimedia  
23/02/2018 15:10
"Demony przeszłości zniknęły"
"Demony przeszłości zniknęły"
Podczas trwającego okresu przygotowawczego do nowego sezonu, redakcja naszego serwisu postanowiła przeprowadzić krótki wywiad z przedstawicielem klubu - Markiem Grabcem, który opowiedział m.in. o obecnej sytuacji organizacyjno-finansowej MRKS-u, relacji na linii Zarząd-Miasto, a także o bazie sportowej i przeprowadzonych dotąd transferach. Pełny zapis ciekawej rozmowy, przedstawiającej pracę na rzecz czechowickiego klubu od wewnątrz prezentujemy poniżej.
mrks.czechowice.pl: Co słychać obecnie w klubie?

Marek Grabiec: - Ostatnia kadencja zarządu kosztowała nas mnóstwo pracy - dodajmy społecznej pracy, ale udało się wyprostować wszystkie sprawy. Demony przeszłości, które prześladowały nas kilka lat zniknęły, a nie zapominajmy o tym, że przez cały ten czas klub musiał funkcjonować na bieżąco, staraliśmy się również z miesiąca na miesiąc podnosić poziom organizacyjny. Doświadczenie zebrane w tym okresie na pewno będzie procentować w przyszłości i pomoże uniknąć większych błędów przy podejmowaniu decyzji, bo pamiętajmy że zarządzanie klubem sportowym nie jest wcale takie proste, jak niektórym się wydaje. Codziennie trzeba podejmować decyzje i odpowiadać za sprawy formalne czy finansowe, trzeba mierzyć się także z problemami - o mniejszej czy większej wadze. Do tego dochodzi jeszcze czynnik ludzki, czyli kontakt z trenerami i zawodnikami, a tych drugich mamy w MRKS-ie ponad czterdziestu.

mrks.czechowice.pl: Miasto pomaga?

M.G. - Powiem tak, oczywiście bez pomocy Miasta zapewne klubu nie byłoby już na mapie piłkarskiej. Na szczęście są narzędzia umożliwiające wspieranie sportu przez gminy i tu wielki ukłon, oraz podziękowanie kieruję w stronę władz Czechowic-Dziedzic za bardzo duże wsparcie w postaci dotacji celowej przyznawanej co roku na działalność klubu. Śmiało można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy magistrat jest największym sponsorem klubu.

mrks.czechowice.pl: Wspomniałeś o czterdziestu zawodnikach…?

M.G. - Tak dokładnie to prawie pięćdziesięciu. Liczną grupę stanowią młodzi piłkarze szkoleni wcześniej w grupach młodzieżowych UMKS „Trójka”, większość z nich ogrywa się w A-klasowych rezerwach, lecz jest 4-5 takich, którzy grają już regularnie w pierwszej drużynie. Łapią oni minuty, a co za tym idzie cenne doświadczenie, którego nie można kupić za pieniądze. Trzeba być bowiem cierpliwym, pełnym wiary we własne możliwości i oczywiście słuchać rad starszych kolegów z boiska, którzy też kiedyś byli młodzi, aby podpatrując ich z każdym kolejnym treningiem być o choćby mały krok do przodu. Właściwie wszyscy piłkarze w MRKS-ie to czechowiczanie, lub mieszkańcy sąsiednich miejscowości, a co najważniejsze - tworzą oni kolektyw. Pomimo tego, że grupa jest dość liczna, nie przypominam sobie jakiegokolwiek konfliktu, czy scysji w kadrze obu drużyn, a to świadczy o wzajemnym szacunku.

mrks.czechowice.pl: Co powiesz o bazie sportowej?

M.G. - Kompleksu, z którego klub korzysta przy ulicy Legionów mogą nam pozazdrościć drużyny z III , a nawet II ligi. Jest boisko naturalne z dużą trybuną i boisko ze sztuczną nawierzchnią, do tego siłownia, sauna, przestronne szatnie, basen z odnową w pobliżu. Ponadto w najbliższym czasie przewidywana jest termomodernizacja obiektu, co zapewne jeszcze bardziej podniesie jego standard, a nam pozwoli znacząco zmniejszyć koszty opłat za media, gdyż na chwilę obecną jest to spora kwota (w skali roku około 14000 zł). Oprócz tego w sytuacjach awaryjnych mamy do dyspozycji boisko w Zabrzegu, a w niedalekiej przyszłości również nowo powstałe boisko w Ligocie, bo oba również wchodzą w skład MOSiR-u. Pragnę także nadmienić, iż nasza współpraca z dyrektorem MOSiR-u panem Pawłem Łękawą układa się wręcz modelowo.

mrks.czechowice.pl: A największa bolączka?


M.G. - Nie będę odkrywczy - dzisiejszy świat kręci się wokół pieniędzy. Sport ma to do siebie, że zawsze chcesz więcej , a więcej w sporcie oznacza większe wydatki. W ostatnich latach zoptymalizowaliśmy koszty funkcjonowania klubu do pułapu na jakim się obecnie znajdujemy i tu możemy pozostać. Jest jednak również coś takiego, jak ambicja i ona właśnie z tyłu głowy cały czas podpowiada nam - spróbujcie. Prowadzimy obecnie rozmowy z grupą firm, które mogłyby wspólnie z nami te zamierzenia zrealizować. Zrealizować bynajmniej nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, taka społeczna odpowiedzialność biznesu. Zamiast jechać na Podbeskidzie w I lidze może lepiej podejść na nogach na MRKS w III? Stąpamy jednak twardo po ziemi i nie tracimy w żadnym wypadku kontaktu z rzeczywistością. Jeżeli sponsorzy pomogą to wzmocnimy drużynę, ale rzeczą najważniejszą jest to, że nie będzie odbywać się to kosztem naszych wychowanków, bo oni wszyscy w zespole zostają.

mrks.czechowice.pl: No właśnie, wielu wychowanków gra obecnie poza Czechowicami…

M.G. - Owszem, śledzimy na bieżąco ich losy, ale proszę zwrócić uwagę, że wszyscy oni reprezentują kluby występujące na szczeblu wyższym niż MRKS, bo jest to IV, III czy nawet II liga. Z większością rozmawialiśmy i żaden nie był zainteresowany powrotem na szczebel okręgowy, rozmowa zawsze wygląda tak samo: „jak awansujecie wyżej, to wrócę”. Nie mamy w żadnym wypadku do tych chłopaków pretensji, jeżeli mają tylko umiejętności, które umożliwiają im grę na wyższym poziomie, to czemu nie. Często słyszymy głosy i pytania: „Jak to możliwe, że w mniejszych od Czechowic-Dziedzic miejscowościach jest poważniejsza piłka?”. Tu też może być, ale to wymaga zaangażowania wszystkich ludzi - począwszy od kibica, aż po władze miasta. Potrzebna jest również cierpliwość, bo jeśli coś się nie uda, nie można się zniechęcać, tylko trzeba dalej próbować.

mrks.czechowice.pl: Na koniec, powiedz coś więcej o transferach przed nowym sezonem?

M.G. - Jak już wcześniej wspomniałem, dzięki osobom które mają wizję podobną do naszej, w MRKS pojawią się w tym sezonie nowe twarze, które znacząco wpłyną na podniesienie jakości naszej drużyny. Klub, a przede wszystkim kibice dostali prezent, z kolei zarząd traktuje to jako nagrodę za tą ciężką pracę, którą wykonał w przeciągu ostatnich pięciu lat i którą wykonuje nadal. Będzie to jednak uzupełnienie kadry, a nie jej wymiana. Nie zapominajmy, że grę w pierwszej drużynie zakończyli Grześkowie Sztorc i Gąsiorek, a pracy trenerskiej w Rekordzie podjął się Szymek Niemczyk, z kolei Michał Adamus nadal przebywa za granicą… Wszyscy zawodnicy, którzy pojawią się w letnim oknie transferowym związani są w jakiś sposób z naszym miastem…

mrks.czechowice.pl: Czego zatem życzyć?

M.G. - Żeby codziennie rano można było z czystym sumieniem spojrzeć w lustro (śmiech).


Zobacz także:

Krzysztof Chrapek nowym zawodnikiem! >>

Damian Szczęsny znów w MRKS-ie! >>

10 lipca początek przygotowań MRKS-u >>

Komentarze
Brak komentarzy. Moe czas doda swj?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby mc doda komentarz.
Ostatni mecz
19.02.2018r. [S]

MRKS Czechowice-DziedziceKS Spójnia Landek» Relacja
» Galeria
Dołącz do nas
Nawigacja
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Opcje strony
Patroni medialni


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Wyjazdy
· szale
· Losy Naszych zawodni...
· reklamy!!
· Podziękowania dla t...
Najciekawsze tematy
Brak tematw na forum
Stat4u
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

27/06/2011 21:42
http://www.90minut
.pl/new
s/160/news1
607752-Damian-
Szcz
esny-trenuje-z-GKS
-em
-Tychy.html

04/06/2011 19:29
Niestety nie, chyba że jeszcze coś się zmieni czego wszyscy pragniemy U?miech

04/06/2011 19:12
super walczymy dai, z 2 ms sa baraże?

04/06/2011 18:59
4:3 dla Walcy U?miech

01/06/2011 19:31
Jaki wynik w bielsku???

Najbliższy mecz
Mecz sparingowy:MRKS Czechowice-Dziedzice

-
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała


27.02.2018r.
godz. 17:30
MOSiR
/sztuczne boisko/

» Zapowiedź
» Relacja LIVE
Tabela bielskiej ligi okręgowej
1. MRKS Czechowice 42
2. LKS Bestwina 33
3. Błyskawica Drogomyśl 28
4. Pasjonat Dankowice 27
5. WSS Wisła 27
6. Czarni Jaworze 26
7. Koszarawa Żywiec 25
8. Cukrownik Chybie 23
9. Góral Żywiec 22
10. Tempo Puńców 22
11. LKS 99 Pruchna 16
12. Orzeł Łękawica13
13. Spójnia Zebrzydowice 13
14. LKS Leśna 9
15. Skałka Żabnica 6
16. GLKS Wilkowice 5

Pełna tabela >>
Nasi partnerzy


3,244,090 unikalne wizyty