Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
20/10/2017 21:33
Na remis z czwartoligowcem
Beniaminek IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II z poprzedniego sezonu by┼é w ┼Ťrodowy wiecz├│r drugim sparingpartnerem dru┼╝yny MRKS-u. Rozgrywany w sporym upale test-mecz na stadionie MOSiR mia┼é dosy─ç wyr├│wnany przebieg, a jako pierwsi prowadzenie obj─Öli w nim gracze Beskidu Skocz├│w, po tym jak pi┼ék─Ö do siatki ┼éadnym uderzeniem skierowa┼é Krzysztof Surawski (26 min.). Ambitna postawa czechowiczan nagrodzona zosta┼éa w 88. minucie gry, kiedy to wyr├│wnuj─ůcego gola zdoby┼é testowany zawodnik, ustalaj─ůc tym samym ko┼äcowy rezultat kontrolnej potyczki na 1:1 (0:1).

Ju┼╝ na wst─Öpie spotkania wy┼╝ej notowani skoczowianie mieli wyborn─ů okazj─Ö na szybkie wyj┼Ťcie na przodownictwo, jednak zamykaj─ůcy akcj─Ö Surawski strza┼éem po tzw. ÔÇ×ko┼║leÔÇŁ trafi┼é w poprzeczk─Ö. Napastnik Beskidu swego dopi─ů┼é ju┼╝ za to w 26. minucie, gdy popisa┼é si─Ö ┼éadnym strza┼éem zza pola karnego nad nieco wysuni─Ötym Rogal─ů. MRKS najdogodniejsz─ů okazj─Ö na gola stworzy┼é sobie w 37. minucie - w├│wczas po asy┼Ťcie Chrapka pojedynek ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z ┼╗y┼é─ů wygra┼é D.Chmiel. Pomimo wysokiej temperatury, sparingowe starcie sta┼éo na dobrym poziomie i toczone by┼éo w szybkim tempie, a czechowiczanie na tle solidnego przeciwnika wygl─ůdali co najmniej przyzwoicie. W premierowej ods┼éonie na uwag─Ö po stronie gospodarzy zas┼éuguj─ů jeszcze pr├│ba Raszki g┼éow─ů po centrze ┼╗y┼éy z 20. minuty i minimalnie niecelne uderzenie ┼╗y┼éy z rzutu wolnego z 31. minuty.

Po kilku zmianach w szeregach obu ekip, nieco lepiej gr─Ö wznowi─ç mogli zawodnicy trenera Miros┼éawa Szymury, jednak┼╝e w 50. minucie strza┼é aktywnego Surawskiego zatrzyma┼é si─Ö na bocznej siatce. W odpowiedzi uderzenie Szcz─Ösnego z dziewi─Ötnastego metra golkiper Beskidu nie bez trudu sparowa┼é na rzut ro┼╝ny. W dalszej fazie meczu delikatna przewaga nale┼╝a┼éa do czechowickiej dru┼╝yny, kt├│ra szuka┼éa okazji na popraw─Ö niekorzystnego rezultatu. Dwukrotnie ÔÇ×napocz─ů─çÔÇŁ bramkarza rywali stara┼é si─Ö m.in. Chrapek, ale to nie on, lecz jeden z testowanych zawodnik├│w w 88. minucie zapewni┼é ekipie MRKS-u remis. Po ┼éadnej - koronkowej akcji rozpocz─Ötej przez Ga┼éana, pi┼ék─Ö na praw─ů stron─Ö ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ zagra┼é Chrapek, za┼Ť dw├│ch testowanych ┼éadn─ů ÔÇ×klepk─ůÔÇŁ rozmontowa┼éo defensyw─Ö skoczowian.

W najbli┼╝szy weekend podopieczni Marcina Biskupa wyjad─ů na kr├│tkie zgrupowanie do Ujs├│┼é i Rajczy, a w kolejnym test-meczu MRKS ma zmierzy─ç si─Ö w ┼Ťrod─Ö - 26 lipca z G├│rnikiem Libi─ů┼╝. Jednak bardzo w─ůtpliwe jest czy dojdzie on do skutku, gdy┼╝ trener reprezentanta wadowickiej ÔÇ×okr─Ög├│wkiÔÇŁ poinformowa┼é, ┼╝e jego zesp├│┼é boryka si─Ö z powa┼╝nymi problemami kadrowymi. Kierownictwo i sztab szkoleniowy naszego klubu s─ů na etapie poszukiwania alternatywnego rozwi─ůzania tej sytuacji.

Czechowice-Dziedzice /główna płyta stadionu MOSiR/ - 19 lipiec 2017r., godz.18:00

MRKS Czechowice-Dziedzice - KP Beskid Skocz├│w 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Surawski (26 min.), 1:1 testowany zawodnik (88 min.)

MRKS: Rogala – ┼ü.Jastrz─Öbski, ┼╗urek, Bie┼äko, Szal - Szcz─Ösny, Herok, Patro┼ä, Raszka - Chrapek, ┼╗y┼éa oraz testowany zawodnik I, Sz.Jastrz─Öbski, Adamczyk, Chrobak, D.Kope─ç, testowany zawodnik II, Ga┼éan, testowany zawodnik III, testowany zawodnik IV
Trener: Marcin Biskup

Beskid: D.Chmiel – Gabry┼Ť, Sornat, Wojciechowski, Marek ÔÇô testowany zawodnik I, Grze┼Ť, W─Ögrzyn, Janik - Surawski, Jaworzyn oraz Brak – Pad┼éo, Zaremski, J.Chmiel, testowany zawodnik II, Gawlas, Kido┼ä
Trener: Mirosław Szymura