Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:58
Inauguracyjny hit dla MRKS-u!
W pierwszym spotkaniu sezonu 2017/18 rozgrywek AP-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej, pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice wyruszyli na pojedynek z dru┼╝yn─ů WSS Wis┼éa. Pomimo kilku ┼Ťwietnych okazji stworzonych przez go┼Ťci, z prowadzenia w szlagierowej konfrontacji jako pierwsi cieszyli si─Ö podopieczni trenera Tomasza Wuwera, gdy w 35. minucie pi┼ék─Ö do siatki skierowa┼é Damian Stawicki. Skuteczna odpowied┼║ czechowiczan nast─ůpi┼éa tu┼╝ przed przerw─ů, gdy na list─Ö strzelc├│w wpisa┼é si─Ö Krzysztof Chrapek. W 67. minucie przyjezdni zmarnowali co prawda ┼Ťwietn─ů szans─Ö, bowiem rzutu karnego nie wykorzysta┼é Mateusz ┼╗y┼éa, ale nie pod┼éama┼éo to ich i w 71. minucie ponownie golkipera rywali pokona┼é Krzysztof Chrapek, za┼Ť sze┼Ť─ç minut p├│┼║niej za wcze┼Ťniejsze niepowodzenie zrehabilitowa┼é si─Ö Mateusz ┼╗y┼éa. W 82. minucie nadziej─Ö na odwr├│cenie los├│w rywalizacji w szeregi miejscowych celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ wla┼é Szymon P┼éoszaj, jednak by┼éo to ostatnie trafienie w niedzielnym meczu i z wygranej 3:2 (1:1) mogli cieszy─ç si─Ö gracze Marcina Biskupa.

Po kilku ÔÇ×g┼éo┼ŤnychÔÇŁ transferach tego lata, czechowicka dru┼╝yna zosta┼éa postawiona w roli jednego z g┼é├│wnych faworyt├│w do walki o awans do IV ligi. Weryfikacja mo┼╝liwo┼Ťci MRKS-u nast─ůpi┼éa bardzo szybko, wszak ju┼╝ w premierowej kolejce podopieczni Marcina Biskupa zmierzyli si─Ö na wyje┼║dzie z wicemistrzem poprzednich rozgrywek - WSS Wis┼éa. Od pierwszego gwizdka arbitra Tomasza Wajdy optyczn─ů przewag─Ö posiadali go┼Ťcie, a gro┼║niej zaatakowali oni w 16. minucie, gdy po szybkiej kontrze i zagraniu Szcz─Ösnego, lew─ů stron─ů w pole karne wdar┼é si─Ö Chrapek, ale jego uderzenie po tzw. ÔÇ×bli┼╝szym s┼éupkuÔÇŁ na rzut ro┼╝ny sparowa┼é Nowakowski. Po chwili z naro┼╝nika boiska zacentrowa┼é ┼╗y┼éa, pi┼ék─Ö g┼éow─ů zgra┼é Adamczyk, za┼Ť z niezdecydowanej interwencji obro┼äcy Wis┼éy po dwakro─ç skorzysta─ç stara┼é si─Ö Chrapek, kt├│ry jednak trafia┼é wprost w golkipera rywali, a ostatecznie temu w sukurs przyszed┼é s┼éupek. Kolejna szansa na obj─Öcie prowadzenia przez MRKS nadarzy┼éa si─Ö w 20. minucie - w├│wczas po prostopad┼éej asy┼Ťcie ┼╗y┼éy z trzynastego metra minimalnie niecelnie uderzy┼é Adamczyk. Czechowiczanie nie rezygnowali z ofensywnych zap─Öd├│w i w 24. minucie zn├│w ÔÇ×zakot┼éowa┼éoÔÇŁ si─Ö pod bramk─ů miejscowych, gdy Chrapek dobrym zwodem ÔÇ×po┼éo┼╝y┼éÔÇŁ przeciwnika i wy┼éo┼╝y┼é futbol├│wk─Ö na trzynasty metr, sk─ůd strza┼é Szcz─Ösnego w ostatniej chwili zablokowa┼é jeden z ofiarnie interweniuj─ůcych defensor├│w. Dos┼éownie sze┼Ť─çdziesi─ůt sekund p├│┼║niej prawym skrzyd┼éem z pi┼ék─ů przedar┼é si─Ö z kolei Adamczyk i zagra┼é j─ů wzd┼éu┼╝ bramki, gdzie nabiegaj─ůcy Szcz─Ösny z bliskiej odleg┼éo┼Ťci ÔÇ×wcelowa┼éÔÇŁ w s┼éupek. Podopieczni Tomasza Wuwera ÔÇ×ockn─ÖliÔÇŁ si─Ö r├│wno po up┼éywie p├│┼é godziny gry, kiedy to po szybkiej wymianie poda┼ä nieznacznie z obr─Öbu pola karnego spud┼éowa┼é P┼éoszaj. Niestety niewykorzystane okazje przyjezdnych ÔÇ×zem┼Ťci┼éyÔÇŁ si─Ö na nich w 35. minucie, gdy po krosowym zagraniu na prawy sektor boiska, pi┼ék─Ö do┼Ťrodkowa┼é D.Rucki, a na dalszym s┼éupku pozostawiony bez opieki Stawicki nie mia┼é problem├│w ze skierowaniem jej do siatki. Odpowied┼║ MRKS-u mog┼éa by─ç niemal natychmiastowa, jednak po podaniu Chrapka wbiegaj─ůcy w ÔÇ×szesnastk─ÖÔÇŁ ┼╗y┼éa nieznacznie si─Ö pomyli┼é. Gdy wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e na przerw─Ö obie dru┼╝yny udadz─ů si─Ö przy prowadzeniu gospodarzy, czechowicka ekipa pokusi┼éa si─Ö o jeszcze jeden atak i po podaniu wzd┼éu┼╝ bramki ┼╗y┼éy, wbiegaj─ůcy w pe┼énym tempie Chrapek pewnym strza┼éem po ziemi doprowadzi┼é do wyr├│wnania.

Drug─ů ods┼éon─Ö lepiej rozpocz─ů─ç mogli wi┼Ťlanie, na szcz─Ö┼Ťcie w 47. minucie po mi─Ökkiej wrzutce, ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ B.Ruckiego ko┼äcami palc├│w poza lini─Ö ko┼äcow─ů sparowa┼é Rogala. Po minucie nast─ůpi┼éa riposta MRKS-u, Szcz─Ösny wypatrzy┼é Chrapka, kt├│ry z lewej strony pola karnego uderzy┼é mocno, ale niecelnie. Znakomit─ů szans─Ö na drugiego gola w niedzielnym starciu czechowiczanie zmarnowali w 58. minucie, bowiem po wyrzucie z autu i rajdzie lewym skrzyd┼éem, Szcz─Ösny idealnie zagra┼é na dwunasty metr, gdzie zupe┼énie niepilnowany Raszka pos┼éa┼é futbol├│wk─Ö tu┼╝ nad poprzeczk─ů, wk┼éadaj─ůc w t─ů pr├│b─Ö chyba nadmiern─ů si┼é─Ö. W 67. minucie los ponownie da┼é szans─Ö go┼Ťciom, gdy┼╝ po centrze wprowadzonego chwil─Ö wcze┼Ťniej na muraw─Ö Przemyka, Tomala zagra┼é pi┼ék─Ö r─Ök─ů i s─Ödzia bez wahania wskaza┼é na tzw. ÔÇ×wapnoÔÇŁ. Niestety etatowy i do tej pory bezb┼é─Ödny z tego miejsca kapitan MRKS-u ┼╗y┼éa tym razem musia┼é uzna─ç wy┼╝szo┼Ť─ç bramkarza gospodarzy, kt├│ry wyczu┼é jego intencje i ÔÇ×na ratyÔÇŁ wy┼éapa┼é futbol├│wk─Ö. Podopieczni Marcina Biskupa nie zamierzali bynajmniej rezygnowa─ç z kolejnych pr├│b i wreszcie nadesz┼éa 71. minuta, gdy po d┼éugim wznowieniu gry z rzutu wolnego przez Sz.Jastrz─Öbskiego i zgraniu g┼éow─ů Adamczyka, w ÔÇ×szesnastk─ÖÔÇŁ wpad┼é Chrapek i pewnym strza┼éem po ziemi nie da┼é ┼╝adnych szans Nowakowskiemu. Czechowiczanie ÔÇ×poszli za ciosemÔÇŁ i w 77. minucie po raz kolejny tego dnia lew─ů stron─ů rajd przeprowadzi┼é Szcz─Ösny i na wysoko┼Ťci pola karnego zagra┼é na dwunasty metr, gdzie wbiegaj─ůcy ┼╗y┼éa uprzedzi┼é rywala i bez k┼éopotu zdoby┼é trzeci─ů bramk─Ö dla swojego zespo┼éu. Na tym emocje bynajmniej si─Ö nie sko┼äczy┼éy, gdy┼╝ w 82. minucie po do┼Ťrodkowaniu B.Ruckiego z lewej strony, tu┼╝ przed bramk─ů bez krycia pozosta┼é P┼éoszaj i pewn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ zanotowa┼é kontaktowe trafienie dla Wis┼éy. Na szcz─Ö┼Ťcie do ko┼äcowego gwizdka przyjezdni umiej─Ötnie rozbijali akcje przeciwnika, a sami mogli go jeszcze skarci─ç po raz czwarty, jednak ju┼╝ w doliczonym czasie po asy┼Ťcie ┼╗y┼éy zbyt lekko w sytuacji ÔÇ×sam na samÔÇŁ uderzy┼é D.Kope─ç.

Cho─ç trudno w to uwierzy─ç, ale czechowiczanie wygrali w Wi┼Ťle po raz pierwszy w historii, a komplet punkt├│w w inauguracyjnej kolejce z tak solidnym rywalem smakuje wyj─ůtkowo. Oczywi┼Ťcie do pewnych aspekt├│w gry mo┼╝na mie─ç pewne zastrze┼╝enia, jednak czas bez w─ůtpienia pracuje na korzy┼Ť─ç MRKS-u, kt├│ry dokona┼é przecie┼╝ istotnych zmian w wyj┼Ťciowej ÔÇ×jedenastceÔÇŁ w por├│wnaniu z rund─ů wiosenn─ů poprzedniego sezonu. W kolejnym spotkaniu podopieczni Marcina Biskupa zmierz─ů si─Ö z G├│ralem ┼╗ywiec, a potyczka ta rozegrana zostanie na boisku w Zabrzegu - w przysz┼é─ů sobot─Ö, 12 sierpnia o godzinie 17:00.

Żółte kartki:
D.Rucki (41'), D.Mazurek (57') - Przemyk (90+2')

Wis┼éa: Andrzej Nowakowski – Kamil Kotrys, Jakub Kubica, Mateusz Tomala, Jakub Marekwica (70' Mateusz Pilch) - Marcin Mazurek, Dawid Mazurek, Bart┼éomiej Rucki, Dariusz Rucki - Damian Stawicki (73' Dariusz Juroszek), Szymon P┼éoszaj
Trener: Tomasz Wuwer

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal, Dawid Gola, Szymon Jastrz─Öbski, ┼üukasz Jastrz─Öbski - Jakub Raszka (65' Micha┼é Przemyk), Krystian Patro┼ä, Rafa┼é Adamczyk, Damian Szcz─Ösny (86' Dominik Kope─ç) - Krzysztof Chrapek, Mateusz ┼╗y┼éa
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Tomasz Wajda oraz Sławomir Kowalewski i Wiktor Urbańczyk (KS Żywiec / Bielsko-Biała)