Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
16/01/2018 20:28
┼╗ywiec zdobyty, MRKS w fotelu lidera!
Po czterech kolejnych zwyci─Östwach z wymagaj─ůcymi rywalami, czechowicki MRKS wyruszy┼é do ┼╗ywca na konfrontacj─Ö ze spisuj─ůc─ů si─Ö na wst─Öpie sezonu bardzo korzystnie Koszaraw─ů. Podopieczni Marcina Biskupa ponownie szybko obj─Öli prowadzenie, gdy┼╝ ju┼╝ w 9. minucie celnym trafieniem popisa┼é si─Ö Krystian Patro┼ä, ale gospodarze zdo┼éali odpowiedzie─ç w 22. minucie, kiedy to pi┼ék─Ö do siatki g┼éow─ů skierowa┼é Mykhailo Lavruk. Decyduj─ůca o losach meczu akcja mia┼éa miejsce w 64. minucie - w├│wczas po asy┼Ťcie Rafa┼éa Adamczyka, zewn─Ötrzn─ů cz─Ö┼Ťci─ů buta Rafa┼éa Pawlusa pokona┼é Mateusz ┼╗y┼éa, co da┼éo przyjezdnym wygran─ů 2:1 (1:1) i usadowienie si─Ö na pozycji samodzielnego lidera rozgrywek Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej.

Po raz kolejny spotkanie z udzia┼éem MRKS-u zapowiadane by┼éo jako hit kolejki, wszak naprzeciw czechowiczan stan─Ö┼éa plasuj─ůca si─Ö lokat─Ö ni┼╝ej Koszarawa, kt├│ra do soboty odnios┼éa 3 wygrane i zanotowa┼éa jeden remis. Od premierowego gwizdka arbitra pojedynek toczony by┼é w dobrym tempie, cho─ç nieco lepsze wra┼╝enie sprawiali przyjezdni. To oni bliscy obj─Öcia prowadzenia byli ju┼╝ w 8. minucie, gdy po centrze Szcz─Ösnego sprzed linii ko┼äcowej, ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ ┼╗y┼éy wyekspediowa┼é dopiero stoper rywala Jakubiec. Co si─Ö jednak odwlecze... Po chwili z rzutu ro┼╝nego do┼Ťrodkowa┼é Chrapek, do zbitej przez defensora pi┼éki dopad┼é Gola i wycofa┼é j─ů na czternasty metr, sk─ůd bez zastanowienia uderzy┼é Patro┼ä, za┼Ť futbol├│wka otar┼éa si─Ö jeszcze o nog─Ö Rozmusa i wpad┼éa do siatki tu┼╝ przy s┼éupku. Dru┼╝yna Koszarawy stara┼éa si─Ö szuka─ç okazji na wyr├│wnuj─ůce trafienia, a taka nadarzy┼éa si─Ö im w 18. minucie, w├│wczas po dalekim wykopie Pawlusa, pi┼éka przesz┼éa przez ca┼é─ů lini─Ö obronn─ů go┼Ťci i przej─ů┼é j─ů Rozmus, kt├│rego w pojedynku ÔÇ×oko w okoÔÇŁ interwencj─ů nogami na przedpolu zastopowa┼é Rogala. Niestety 4 minuty p├│┼║niej golkiper MRKS-u nie zachowa┼é si─Ö ju┼╝ r├│wnie dobrze i po d┼éugiej centrze Kozie┼éa z prawego skrzyd┼éa, zamykaj─ůcy na dalszym s┼éupku Lavruk uderzeniem g┼éow─ů po tzw. ÔÇ×ko┼║leÔÇŁ zaskoczy┼é niefortunnie interweniuj─ůcego golkipera czechowiczan. Przed przerw─ů lepiej prezentowa─ç zacz─Öli si─Ö gracze Koszarawy, jednak gro┼║niej atakowali podopieczni Marcina Biskupa. W 27. minucie centymetr├│w zabrak┼éo Adamczykowi, by na czwartym metrze si─Ögn─ů─ç ofiarne podanie Szcz─Ösnego, z kolei sze┼Ť─çdziesi─ůt sekund p├│┼║niej po wrzutce Chrapka z kornera, ┼╗y┼éa g┼éow─ů trafi┼é w miejsce gdzie ustawiony by┼é Pawlus. Do zej┼Ťcia obu ekip na przerw─Ö, wi─Öcej by┼éo ju┼╝ walki w ┼Ťrodkowej strefie boiska, ani┼╝eli okazji bramkowych.

Po wznowieniu gry ┼╝adna z dru┼╝yn d┼éugo nie mog┼éa przebi─ç si─Ö przez szczelne bloki defensywne przeciwnika, cho─ç z nieco wi─Ökszym animuszem atakowa┼é MRKS. Postawa taka nagrodzona zosta┼éa w 64. minucie, kiedy to po ┼éadnej ÔÇ×klepceÔÇŁ Chrapka z Adamczykiem, drugi z nich przedar┼é si─Ö w pole karne pomi─Ödzy dwoma obro┼äcami i wycofa┼é pi┼ék─Ö na si├│dmy metr, sk─ůd sprytnym strza┼éem z tzw. ÔÇ×szpicaÔÇŁ golkipera Koszarawy zaskoczy┼é ┼╗y┼éa, ponownie wyprowadzaj─ůcy sw├│j zesp├│┼é na prowadzenie. W 67. minucie po kilkunastometrowym rajdzie Chrapek zagra┼é na praw─ů stron─Ö do wbiegaj─ůcego Szcz─Ösnego, za┼Ť ten niemal z linii ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ uderzy┼é mocno, ale wprost w interweniuj─ůcego ÔÇ×na ratyÔÇŁ Pawlusa. W 69. minucie swoj─ů kr├│tk─ů obecno┼Ť─ç na murawie zaznaczy─ç stara┼é si─Ö Chipala, jednak┼╝e czarnosk├│ry zawodnik Koszarawy nieznacznie pomyli┼é si─Ö, uderzaj─ůc silno z lewego naro┼╝nika pola karnego. W 72. minucie na pr├│b─Ö z dystansu w szeregach miejscowych zdecydowa┼é si─Ö z kolei Gach, na szcz─Ö┼Ťcie Rogala zdo┼éa┼é z drobnymi problemami wy┼éapa─ç pi┼ék─Ö. W 75. minucie ze strza┼éem Chrapka z rzutu wolnego po przeciwleg┼éej stronie boiska poradzi┼é sobie bramkarz z ┼╗ywca, a jeszcze lepsz─ů szans─Ö czechowiczanie mieli w 79. minucie. W├│wczas po ┼éadnej - zespo┼éowej akcji i szybkiej wymianie poda┼ä, z asysty Adamczyka m├│g┼é skorzysta─ç ┼╗y┼éa, lecz jego p┼éaskie uderzenie z pi─Ötnastego metra nieznacznie min─Ö┼éo s┼éupek. W 82. minucie po przechwycie futbol├│wki, na strza┼é z ok. trzydziestego metra zdecydowa┼é si─Ö Kosibor, ale golkiper przyjezdnych odprowadzi┼é tylko pi┼ék─Ö wzrokiem. Pomimo doliczenia a┼╝ pi─Öciu minut do regulaminowego czasu gry, podopieczni Marcina Biskupa nie dali ju┼╝ si─Ö zaskoczy─ç i po raz pi─ůty w sezonie zwyci─Ö┼╝yli jednym golem.

Po wylosowaniu terminarza sezonu 2017/18 ka┼╝dy zdawa┼é sobie spraw─Ö, i┼╝ czechowiczan czeka arcytrudne pi─Ö─ç kolejek z niezwykle wymagaj─ůcymi rywalami. Dorobek pi─Ötnastu punkt├│w i samodzielne przodownictwo MRKS-u w tabeli jest oczywi┼Ťcie czym┼Ť wspania┼éym, jednak┼╝e w dalszej fazie rundy jesiennej nasza dru┼╝yna musi skrupulatnie realizowa─ç swoje za┼éo┼╝enia, bowiem na pojedynki z ekip─ů Marcina Biskupa ka┼╝dy b─Ödzie teraz motywowa┼é si─Ö podw├│jnie. Nadchodz─ůcy tydzie┼ä zapowiada si─Ö intensywnie dla lidera Ap-Sport Bielskiej Lig Okr─Ögowej, kt├│ry w ┼Ťrod─Ö - 6 wrze┼Ťnia zmierzy si─Ö w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokr─Ögu bielskiego z LKS-em Czaniec (godz.17:00), natomiast wyj─ůtkowo w niedziel─Ö - 10 wrze┼Ťnia podejmie ostatni w stawce GLKS Wilkowice. Oba mecze rozegrane zostan─ů na g┼é├│wnej p┼éycie stadionu MOSiR.

Żółte kartki:
Lavruk (57'), Gach (61'), Celej (74'), Kosibor (90+4') - Patroń (31'), Żyła (76'), Sz.Jastrzębski (87'), Żurek (90+3')

Koszarawa: Rafa┼é Pawlus – Damian Zyzak (60' Tomasz Kozie┼é), Sebastian P─Öpek, Bart┼éomiej Jakubiec, Szymon Gach - Wojciech Drewniak, Maksymilian Celej, Kamil Kozie┼é (85' Kamil Ma┼éolepszy), Mykhailo Lavruk (58' David Chipala) - Karol Rozmus (65' Filip B─ůk), Mariusz Kosibor
Trener: Sławomir Białek

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal, Dawid Gola, Szymon Jastrz─Öbski, Dominik Kope─ç - Damian Szcz─Ösny, Adrian Herok, Krystian Patro┼ä (88' Jakub Raszka), Rafa┼é Adamczyk - Krzysztof Chrapek, Mateusz ┼╗y┼éa (84' Rafa┼é ┼╗urek)
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Andrzej Zabdyr oraz Leszek Jękal i Paweł Dziendziel (KS Skoczów)