Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:49
Pucharowy awans z czwartoligowcem
Od drugiej rundy tegoroczne zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu bielskiego podokr─Ögu rozpocz─Öli pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│rzy w ┼Ťrodowe popo┼éudnie na g┼é├│wnej p┼éycie stadionu MOSiR go┼Ťcili beskidzkiego reprezentanta IV ligi ┼Ťl─ůskiej, gr.II - dru┼╝yn─Ö LKS-u Czaniec. W premierowej ods┼éonie uwa┼╝na gra w defensywie obu stron nie przynios┼éa ┼╝adnych goli, jednak po przerwie skuteczniejsi okazali si─Ö gospodarze i dzi─Öki trafieniom Rafa┼éa ┼╗urka (58 min.), oraz Damiana Szcz─Ösnego (78 min.) pokonali oni wy┼╝ej notowanego rywala 2:0 (0:0), awansuj─ůc do dalszej fazy pucharowej rywalizacji.

Obaj szkoleniowcy w por├│wnaniu do ligowych boj├│w, dokonali kilku roszad w wyj┼Ťciowych ÔÇ×jedenastkachÔÇŁ. Pierwsza ods┼éona pucharowej potyczki nie obfitowa┼éa w zbyt du┼╝─ů ilo┼Ť─ç okazji bramkowych, cz─Ö┼Ťciej pi┼ék─ů operowali go┼Ťcie, ale bardziej klarown─ů okazj─Ö stworzy┼é sobie MRKS, gdy w 38. minucie atomowe uderzenie Raszki z dystansu ┼Ťwietn─ů ÔÇ×robinsonad─ůÔÇŁ nad poprzeczk─Ö przeni├│s┼é Kozie┼é. Czwartoligowiec z Cza┼äca odpowiedzia┼é tylko w 44. minucie, gdy po do┼Ťrodkowaniu Jurczaka nieznacznie obok s┼éupka ÔÇ×g┼é├│wkowa┼éÔÇŁ Wilczek.

Nieco ciekawszy, a co najwa┼╝niejsze dla gospodarzy - pomy┼Ťlny przebieg mia┼éa druga cz─Ö┼Ť─ç ┼Ťrodowego spotkania. Ju┼╝ w 49. minucie czechowiczanie przeprowadzili sk┼éadny atak, ale po asy┼Ťcie Chrapka strza┼é ┼╗y┼éy z prawej strony pola karnego po tzw. dalszym s┼éupku okaza┼é si─Ö zbyt lekki, by zaskoczy─ç golkipera rywali. 120 sekund klarown─ů okazj─Ö stworzyli sobie z kolei go┼Ťcie, bo po zagraniu P.Kozio┼éa sam przed Rogal─ů stan─ů┼é Zaremba, na szcz─Ö┼Ťcie jego pr├│ba by┼éa daleka od idea┼éu. W 56. minucie szar┼╝uj─ůcego Chrapka nieprzepisowo powstrzyma┼é Borak i za ten faul otrzyma┼é drug─ů ┼╝├│┼ét─ů, a w konsekwencji czerwon─ů kartk─Ö. Gr─Ö w liczebnej przewadze podopieczni Marcina Biskupa wykorzystali b┼éyskawicznie, wszak dwie minuty p├│┼║niej z rzutu ro┼╝nego zacentrowa┼é ┼╗y┼éa, z futbol├│wk─ů min─ů┼é si─Ö bramkarz przyjezdnych, a niepilnowany ┼╗urek dosy─ç szcz─Ö┼Ťliwie pos┼éa┼é j─ů do siatki. Pomimo tego, i┼╝ zesp├│┼é z Cza┼äca straci┼é gola i dodatkowo musia┼é radzi─ç sobie w ÔÇ×dziesi─ůtk─ÖÔÇŁ, nieco mocniej zaatakowa┼é, jednak┼╝e z tej przewagi wynika┼éo niewiele pozytywnego, w czym du┼╝a zas┼éuga uwa┼╝nej postawy linii defensywnej czechowiczan. Ci cierpliwie czyhali na okazj─Ö do rozstrzygni─Öcia los├│w konfrontacji i taka nadarzy┼éa si─Ö w 78. minucie, w├│wczas po szybkiej kontrze z pi┼ék─ů niemal na lini─Ö pola karnego zszed┼é Szcz─Ösny i pi─Öknym strza┼éem w samo ÔÇ×okienkoÔÇŁ nie da┼é najmniejszych szans Kozie┼éowi. Do ostatniego gwizdka na murawie nie wydarzy┼éo si─Ö ju┼╝ nic godnego uwagi i z awansu do kolejnej rundy mogli cieszy─ç si─Ö gospodarze.

Po przebrni─Öciu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokr─Ögu bielskiego, pi┼ékarze MRKS-u automatycznie awansowali do ─çwier─çfina┼éu, gdzie czekaj─ů ju┼╝ na nich rezerwy Rekordu Bielsko-Bia┼éa. Ta faza rozgrywek zaplanowana jest ju┼╝ na najbli┼╝sz─ů ┼Ťrod─Ö - 13 wrze┼Ťnia (16:30). O ostatecznym miejscu rozegrania meczu niezw┼éocznie poinformujemy.

Żółte kartki:
Herok (59'), Cichura (65') – Borak - 2 (28' i 56'), Marczy┼äski (90+3')

Czerwona kartka:
Borak (56' - za dwie żółte)

MRKS: Wojciech Rogala – Marcin Chrobak, Szymon Jastrz─Öbski,Rafa┼é ┼╗urek (81' Wojciech Szal), Kami Cichura - Damian Szcz─Ösny (85' Dominik Ga┼éan), Adrian Herok, Jakub Raszka (76' Dominik Kope─ç), Rafa┼é Adamczyk - Krzysztof Chrapek (88' Mateusz Stanclik), Mateusz ┼╗y┼éa
Trener: Marcin Biskup

Czaniec: Krystian Kozie┼é – Krzysztof Jurczak, Maciej ┼╗ak, Tomasz Kaczmarczyk, Bart┼éomiej Borak - Adam Palarczyk (46' Jakub Zaremba), Tomasz Kozio┼é, Pawe┼é Kozio┼é, Ilya Nazdryn-Platninitski - Wojciech Wilczek (46' Daniel Grabski), Patryk Marczy┼äski
Trener: Maciej ┼╗ak

Skład sędziowski: Piotr Szypuła oraz Mateusz Szczepańczyk i Wiktor Urbańczyk (Bielsko-Biała)