Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:48
Kanonada w Zebrzydowicach!
W minionej kolejce dru┼╝yna z Zebrzydowic dzielnie stawi┼éa czo┼éa faworyzowanej Koszarawie, przegrywaj─ůc ledwie r├│┼╝nic─ů jednej bramki, st─ůd te┼╝ na sobotni pojedynek ze Sp├│jni─ů pi┼ékarze MRKS-u jechali w pe┼éni skoncentrowani i z zamiarem niezlekcewa┼╝enia rywala z dolnych rejon├│w tabeli. W istocie - gospodarze ÔÇ×nap─Ödzili strachaÔÇŁ liderowi Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej, ale jedynie w pocz─ůtkowej fazie meczu, gdy na otwieraj─ůcego wynik gola Krzysztofa Chrapka (6 min.), odpowiedzieli celnym strza┼éem Tomasza ┼Üleziony (17 min.) z rzutu wolnego. P├│┼║niej na murawie dominowali ju┼╝ tylko i wy┼é─ůcznie czechowiczanie, co udokumentowali a┼╝ o┼Ťmioma trafieniami i rekordowym zwyci─Östwem ligowym 9:1 (4:1)!

Chyba nawet najstarsi kibice naszego klubu nie pami─Ötaj─ů tak przekonuj─ůcej wygranej czechowickiego zespo┼éu w pojedynku o ligowe punkty, cho─ç ju┼╝ na wst─Öpie mo┼╝na zaznaczy─ç i┼╝ gospodarze z Zebrzydowic przez pierwsze p├│┼é godziny dzielnie stawiali op├│r liderowi tabeli. Scenariusz sobotniej konfrontacji ze Sp├│jni─ů do z┼éudzenia przypomina┼é poprzednie mecze obecnego sezonu - MRKS szybko wyszed┼é na prowadzenie, bo ju┼╝ w 6. minucie po prostopad┼éym zagraniu Patronia i centrze ┼╗y┼éy, w ogromnym zamieszaniu pi┼ék─Ö spod n├│g rywala wygarn─ů┼é Chrapek i z bliska pokona┼é bezskutecznie pr├│buj─ůcego interweniowa─ç Mik─Ö. Po tym zdarzeniu go┼Ťciom przytrafi┼é si─Ö wyra┼║ny przest├│j, a zanim miejscowi zdo┼éali doprowadzi─ç do wyr├│wnania, po dwakro─ç skierowali w kierunku czechowiczan wyra┼║ne ostrze┼╝enia. Wpierw w 10. minucie po kr├│tko rozegranym rzucie ro┼╝nym, uderzenie Kopca zza linii ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ Rogala nie bez trudu przeni├│s┼é nad bramk─Ö, za┼Ť po chwili do┼Ťrodkowanie Kopca z naro┼╝nika boiska trafi┼éo na g┼éow─Ö Janiszewskiego i jego ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ odbi┼éa si─Ö od poprzeczki, nast─Öpnie od ziemi, by w ko┼äcu pi┼ék─Ö zdo┼éa┼é wyekspediowa─ç ┼ü.Jastrz─Öbski. Z tych sytuacji podopieczni Marcina Biskupa nie wyj─Öli odpowiednich wniosk├│w, co sko┼äczy┼éo si─Ö dla nich bardzo ┼║le, gdy┼╝ w 17. minucie z rzutu wolnego plasowanym strza┼éem przy s┼éupku do siatki trafi┼é ┼Üleziona. Ekipa Sp├│jni wyra┼║nie ÔÇ×z┼éapa┼éa wiatr w ┼╝agleÔÇŁ i na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie w 21. minucie z dystansu minimalnie spud┼éowa┼é jeszcze Kopiec, bo potem inicjatyw─Ö ponownie przejmowa─ç zacz─Öli go┼Ťcie. W 25. minucie zaprzepa┼Ťcili oni ┼Ťwietn─ů szans─Ö, kiedy to po podaniu przedzieraj─ůcego si─Ö praw─ů stron─ů pola karnego Adamczyka, wysoko nad poprzeczk─ů z dziesi─ůtego metra uderzy┼é Patro┼ä. Nieco bli┼╝ej celu po ledwie sze┼Ť─çdziesi─Öciu sekundach by┼é natomiast Adamczyk, kt├│ry b┼éyskawicznie chcia┼é skorzysta─ç z ÔÇ×kole┼╝e┼ästwaÔÇŁ znajduj─ůcego si─Ö w dobrym po┼éo┼╝eniu Chrapka, jednak ┼Ťwietn─ů parad─ů futbol├│wk─Ö poza lini─Ö ko┼äcow─ů sparowa┼é bramkarz z Zebrzydowic. Po rzucie ro┼╝nym egzekwowanym przez ┼╗y┼é─Ö, zamykaj─ůcy wrzutk─Ö Gola wycofa┼é pi┼ék─Ö do Chrapka, a ten idealnie do┼Ťrodkowa┼é na g┼éow─Ö Szcz─Ösnego i skrzyd┼éowy MRKS-u pomimo niezbyt imponuj─ůcych warunk├│w fizycznych, efektownie ulokowa┼é j─ů w sieci. R├│wno z up┼éywem p├│┼é godziny gry do akcji ofensywnej w┼é─ůczy┼é si─Ö ┼ü.Jastrz─Öbski i z lewej strony dorzuci┼é pi┼ék─Ö w kierunku Chrapka, kt├│rego ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ z sz├│stego metra instynktownie odbi┼é Mika. 180 sekund p├│┼║niej przyjezdni znale┼║li ju┼╝ recept─Ö na golkipera przeciwnika, a konkretnie mierzonym strza┼éem z rzutu wolnego uczyni┼é to Patro┼ä, uzyskuj─ůc dwubramkow─ů zaliczk─Ö dla swojej dru┼╝yny. Na tym jednak MRKS nie zamierza┼é poprzesta─ç i po kolejnych dw├│ch minutach sprytnym zagraniem ┼╗y┼éa ÔÇ×obs┼éu┼╝y┼éÔÇŁ Chrapka, za┼Ť ten w pojedynku ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z Mik─ů ze ┼Ťrodkowej strefy pola karnego podwy┼╝szy┼é wynik na 1:4. Przed przerw─ů filigranowy napastnik go┼Ťci mia┼é jeszcze jedn─ů okazj─Ö na wpisanie si─Ö do protoko┼éu meczowego, lecz tym razem po indywidualnej szar┼╝y uderzy┼é wprost w bramkarza Sp├│jni.

Druga ods┼éona przebiega┼éa ju┼╝ pod pe┼éne dyktando lidera, a opadaj─ůcy z si┼é miejscowi byli ju┼╝ tylko t┼éem dla raz za razem goszcz─ůcych w ich ÔÇ×szesnastceÔÇŁ czechowiczan. W 54. minucie po asy┼Ťcie Chrapka uderzenie Adamczyka z powietrza Mika zdo┼éa┼é jeszcze z pomoc─ů obro┼äcy odbi─ç na korner, ale po nim futbol├│wk─Ö wybit─ů przez defensor├│w ponownie do┼Ťrodkowa┼é ┼╗y┼éa, natomiast zn├│w umiej─Ötno┼Ť─ç gry g┼éow─ů wykaza┼é Adamczyk, trafiaj─ůc efektownie do siatki z dziesi─Öciu metr├│w. W 57. minucie po mi─Ökkiej centrze Szcz─Ösnego, r├│wnie┼╝ g┼éow─ů z bliska uderza┼é Chrapek, kt├│rego zastopowa┼éa jednak ofiarna interwencja bramkarza gospodarzy. Autorem goli numer 6 i 7 dla MRKS-u zosta┼é z kolei wprowadzony chwil─Ö wcze┼Ťniej na muraw─Ö Raszka, kt├│ry umiej─Ötnie korzysta┼é z dok┼éadnych asyst ┼╗y┼éy pomi─Ödzy 67. i 70. minut─ů, cho─ç chwil─Ö przed tymi zdarzenia zmarnowa┼é tak┼╝e inn─ů ÔÇ×setk─ÖÔÇŁ. W 83. minucie kapitan czechowiczan sam wcieli┼é si─Ö w rol─Ö egzekutora, kiedy to po zagraniu Raszki wbieg┼é w pole karne i z drobn─ů ÔÇ×pomoc─ůÔÇŁ D.Pigu┼éy p┼éaskim uderzeniem zada┼é kolejny cios rozbitemu konkurentowi. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra przytoczy─ç mo┼╝na jeszcze ┼éadn─ů pr├│b─Ö D.Kopcia z dystansu (84 min.) - sparowan─ů przez Mik─Ö nad poprzeczk─Ö, minimalnie nieceln─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ Adamczyka po rzucie ro┼╝nym ┼╗y┼éy (85 min.) i wreszcie gola ustalaj─ůcego wynik na 1:9 autorstwa Adamczyka, po┼╝ytkuj─ůcego pewnym strza┼éem z ├│smego metra podanie Ga┼éana (90 min.). Pomimo konkretnego ÔÇ×baga┼╝uÔÇŁ goli, gospodarze ambitnie pr├│bowali pokusi─ç si─Ö jeszcze o cho─çby jedn─ů bramk─Ö, lecz nie maj─ůcy tego dnia zbyt wiele pracy Rogala, mi─Ödzy s┼éupkami spisywa┼é si─Ö bez zarzutu

Patrz─ůc przez pryzmat samego rezultatu mo┼╝na by odnie┼Ť─ç wra┼╝enie, ┼╝e by┼é to mecz bez wi─Ökszej historii, a wygrana przysz┼éa go┼Ťciom bez najmniejszego trudu. Owszem - od stanu 1:2 ekipa Marcina Biskupa zdecydowanie zdominowa┼éa boiskowe wydarzenia, ale do tego momentu Sp├│jnia napsu┼éa naprawd─Ö sporo krwi naszej dru┼╝ynie. I w┼éa┼Ťnie za pocz─ůtkowy fragment meczu, a tak┼╝e kilka zmarnowanych szans mo┼╝na czechowiczanom odrobin─Ö pogrozi─ç palcem, jednak┼╝e chyba nawet najbardziej wybredny kibic po wygranej w takich rozmiarach nie ma prawa narzeka─ç. Dzi─Öki korzystnym rezultatom w tej kolejce, a przede wszystkim zaskakuj─ůcym remisie Cukrownika w Wilkowicach, MRKS powi─Ökszy┼é swoj─ů przewag─Ö w tabeli do sze┼Ťciu ÔÇ×oczekÔÇŁi to w┼éa┼Ťnie z wiceliderem z Chybia zmierzy si─Ö w kolejnym starciu. Zaplanowane ono jest na sobot─Ö - 23 wrze┼Ťnia (godz.16:00) i rozegrane zostanie na stadionie MOSiR. Ju┼╝ teraz zapraszamy!

0:1 Krzysztof Chrapek (6 min.)
1:1 Tomasz Śleziona (17 min. - z rzutu wolnego)
1:2 Damian Szcz─Ösny (27 min. - g┼éow─ů)
1:3 Krystian Patroń (33 min. - z rzutu wolnego)

┼╗urek (56')

Sp├│jnia: Patryk Mika – Patryk Szymik (35' Kamil Schroeder), Dawid Pigu┼éa, Grzegorz Ka┼éu┼╝a, Tomasz ┼Üleziona - Szymon Mi┼éek, Grzegorz Kopiec Karol Janiszewski (66' Grzegorz Taradejna), Robert Janulek - Pawe┼é Orszulik, Przemys┼éaw Paluch (64' Szymon Pigu┼éa)
Trener: Grzegorz Sodzawiczny

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal, Dawid Gola, Rafa┼é ┼╗urek (68' Marcin Chrobak), ┼üukasz Jastrz─Öbski (46' Dominik Kope─ç) - Damian Szcz─Ösny (75' Dominik Ga┼éan), Szymon Jastrz─Öbski (59' Adrian Herok), Krystian Patro┼ä, Rafa┼é Adamczyk - Krzysztof Chrapek (63' Jakub Raszka), Mateusz ┼╗y┼éa
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Mariusz Woleń oraz Szymon Duda i Tomasz Bojczuk (KS Żywiec)