Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:56
Przełom lepszy w derbach
W niedzielne - wczesne popo┼éudnie, na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR dosz┼éo do derbowej konfrontacji w rozgrywkach bielskiej A-klasy. Dru┼╝yna rezerw MRKS-u go┼Ťci┼éa Prze┼éom Kani├│w i od 24. minuty prowadzi┼éa z rywalem ÔÇ×zza miedzyÔÇŁ, po golu Jakuba Raszki z rzutu wolnego. Niestety w dalszej fazie meczu do bramki czechowiczan trafiali ju┼╝ tylko go┼Ťcie, kt├│rzy dzi─Öki ÔÇ×hat-trickowiÔÇŁ Dominika Domki i wykorzystanym rzucie karnym przez Szymona K├│sk─Ö, triumfowali 4:1 (1:1).

Dwutygodniowa przerwa od zmaga┼ä ligowych nie wp┼éyn─Ö┼éa zbyt dobrze na zawodnik├│w czechowickiej ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ. Pomimo wsparcia kilku graczy z kadry pierwszego zespo┼éu, kt├│rego sobotni mecz z powodu obfitych opad├│w deszczu zosta┼é odwo┼éany, MRKS II tylko w premierowej ods┼éonie prezentowa┼é si─Ö poprawnie, dotrzymuj─ůc kroku derbowemu konkurentowi. Prze┼éom ju┼╝ w 3. minucie m├│g┼é obj─ů─ç prowadzenie, gdy po zagraniu z g┼é─Öbi pola uderzenie Domki z bocznej strefy ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ nogami odbi┼é Filapek. Na ripost─Ö gospodarzy trzeba by┼éo czeka─ç do 8. minuty, w├│wczas po prostopad┼éej asy┼Ťcie Cioska, ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z golkiperem kaniowian stan─ů┼é Herok i cho─ç wymanewrowa┼é on W.Jonkisza, to niestety z ostrego k─ůta trafi┼é tylko w s┼éupek. Bardziej precyzyjny w 24. minucie okaza┼é si─Ö za to Raszka, wszak z jego strza┼éem z rzutu wolnego nie poradzi┼é sobie bramkarz przyjezdnych i czechowiczanie obj─Öli prowadzenie. Podopieczni Marcina Sztorca cieszyli si─Ö z niego raptem sze┼Ť─ç minut, gdy┼╝ w obr─Öbie pola karnego arbiter dopatrzy┼é si─Ö faulu Hadydonia na K├│sce i wskaza┼é na jedenasty metr boiska, sk─ůd po chwili sprawiedliwo┼Ť─ç wymierzy┼é sam poszkodowany. Znakomit─ů okazj─Ö na ponowne przodownictwo w niedzielnej potyczce rezerwy stworzy┼éy sobie z kolei w 33. minucie, ale pr├│ba Cioska z czternastego metra o centymetry min─Ö┼éa s┼éupek. Przed przerw─ů bliscy szcz─Ö┼Ťcia byli jeszcze - w szeregach miejscowych Raszka, uderzaj─ůcy wprost w bramkarza po podaniu Cioska w 39. minucie, a tak┼╝e w ekipie przeciwnik├│w Domka - ÔÇ×g┼é├│wkuj─ůcyÔÇŁ minimalnie niecelnie po do┼Ťrodkowaniu K├│ski z rzutu wolnego.

W drugiej cz─Ö┼Ťci gra MRKS-u II zupe┼énie ÔÇ×nie klei┼éa si─ÖÔÇŁ i cho─ç jeszcze w 52. minucie centrostrza┼é Cichury otar┼é si─Ö o poprzeczk─Ö, to p├│┼║niej na boisku dominowa┼éa ju┼╝ dru┼╝yna go┼Ťci, za┼Ť katem czechowiczan okaza┼é si─Ö Domka. Napastnik z Kaniowa zab┼éysn─ů┼é ju┼╝ w poprzedniej kolejce, gdy na list─Ö strzelc├│w wpisa┼é si─Ö siedmiokrotnie (!) i cho─ç w niedziel─Ö pomimo usilnych stara┼ä d┼éugo nie m├│g┼é znale┼║─ç drogi do siatki, to jednak zdo┼éa┼é si─Ö prze┼éama─ç i zapisa─ç na swoim koncie klasycznego hat-tricka. W 55. minucie strza┼éem ze ┼Ťrodka pola karnego zamkn─ů┼é on centr─Ö z lewego skrzyd┼éa, w 73. minucie wykorzysta┼é b┼é─ůd G─ůsiorka i w sytuacji ÔÇ×sam na samÔÇŁ przechytrzy┼é Filapka, wreszcie w 89. minucie po wyrzucie z autu przedar┼é si─Ö w ÔÇ×szesnastk─ÖÔÇŁ i mocnym uderzeniem pod poprzeczk─Ö ustali┼é wynik spotkania na 1:4. Rozmiary pora┼╝ki s┼éabo prezentuj─ůcej si─Ö czechowickiej dru┼╝yny mog┼éy by─ç nieco mniejsze, jednak MRKS II zmarnowa┼é kilka dogodnych okazji. Na uwag─Ö w tym miejscu zas┼éuguj─ů m.in. pr├│ba Stanclika z 68. minuty, odbita przez W.Jonkisza, ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ Cichury po centrze Praciaka, wyekspediowana z linii bramkowej przez Grygierzca z 70. minuty, oraz strza┼éy Heroka z rzutu wolnego i P.┼üukosza g┼éow─ů w boczn─ů siatk─Ö. W doliczonym czasie nieznacznie z dystansu pomyli┼é si─Ö ponadto Ciosek i ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ musia┼éa prze┼ékn─ů─ç gorycz derbowej pora┼╝ki, na kt├│r─ů niestety czechowiczanie zapracowali sobie du┼╝o mniejszym zaanga┼╝owaniem, ani┼╝eli zmotywowany przeciwnik.

W nast─Öpnej kolejce MRKS II wyruszy do Buczkowic na pojedynek z tamtejszym Soko┼éem, a rozegrany zostanie on w sobot─Ö - 30 wrze┼Ťnia o godzinie 16:00.