Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:54
MRKS nie zwalnia tempa
Odwo┼éanie poprzedniej kolejki i dwutygodniowa przerwa nie wybi┼éy z rytmu dru┼╝yny MRKS-u, kt├│ra w niedziel─Ö uda┼éa si─Ö do Le┼Ťnej na pojedynek z rywalem plasuj─ůcym si─Ö w dolnych rejonach ligowej tabeli. Do protoko┼éu meczowego w szeregach czechowiczan jako pierwszy wpisa┼é si─Ö Krystian Patro┼ä, celnie przymierzaj─ůc z rzutu wolnego (14 min.), z kolei 120 sekund p├│┼║niej rzut karny egzekwowany przez Szymona Jastrz─Öbskiego obroni┼é Adrian Go┼éek. Nie pod┼éama┼éo to jednak go┼Ťci i tak w 34. minucie pi┼ék─Ö po uderzeniu Damiana Szcz─Ösnego niefortunnie do w┼éasnej bramki skierowa┼é Micha┼é Iwanek. Na kolejne trafienia kibicom przysz┼éo czeka─ç do drugiej ods┼éony, kiedy to wpierw gola zdoby┼é Krzysztof Chrapek (61 min.), a nast─Öpnie po solowej akcji futbol├│wk─Ö w siatce umie┼Ťci┼é Damian Szcz─Ösny (70 min.). Gospodarzom na ÔÇ×otarcie ┼éezÔÇŁ pozosta┼éa jedynie honorowa bramka Kamila Zonia z rzutu karnego, w drugiej z doliczonych przez arbitra minut. Dzi─Öki wygranej 4:1 (2:0) i korzystnym rezultatom w pozosta┼éych spotkaniach, podopieczni Marcina Biskupa umocnili si─Ö na pozycji lidera Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej.

Ju┼╝ pierwsza ofensywna akcja czechowickiego zespo┼éu mog┼éa przynie┼Ť─ç bramkowy ┼éup, jednak w 40. sekundzie po centrze Szcz─Ösnego nabiegaj─ůcy ┼╗y┼éa pos┼éa┼é pi┼ék─Ö nad poprzeczk─ů. Tak jak mo┼╝na by┼éo si─Ö tego spodziewa─ç, gospodarze schowali si─Ö za ÔÇ×podw├│jn─ů gard─ůÔÇŁ i liczyli jedynie na swoj─ů szans─Ö w ewentualnych kontrach, co nie u┼éatwia┼éo zadania d┼éugo rozgrywaj─ůcym pi┼ék─Ö graczom MRKS-u. W 14. minucie wykorzystali oni jednak sta┼éy fragment gry, a wynik ┼éadnym uderzeniem z rzutu wolnego egzekwowanym z siedemnastu metr├│w otworzy┼é Patro┼ä. Dos┼éownie po chwili przyjezdni powinni prowadzi─ç ju┼╝ 2:0, niestety po faulu Pi─ůtka na Chrapku intencje strzelaj─ůcego z tzw. ÔÇ×wapnaÔÇŁ Sz.Jastrz─Öbskiego wyczu┼é Go┼éek i odbi┼é futbol├│wk─Ö przed siebie, a cho─ç z dobitk─ů pospieszy┼é jeszcze Patro┼ä, to nieznacznie chybi┼é on z bliskiej odleg┼éo┼Ťci. Po kolejnej minucie ponownie defensyw─Ö rywala n─Ökali go┼Ťcie, za┼Ť tym razem golkiper Le┼Ťnej poradzi┼é sobie z mocnym uderzeniem Adamczyka z woleja. Potem nast─ůpi┼é mniej ciekawy okres meczu, w kt├│rym z dominacji podopiecznych Marcina Biskupa niewiele wynika┼éo, a dopiero 34. minuta przynios┼éa zdarzenie godne uwagi. Z pi┼ék─ů przed lini─Ö ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ zbieg┼é w├│wczas Szcz─Ösny i cho─ç jego strza┼é nie zmierza┼é raczej w ┼Ťwiat┼éo bramki, to na jego drodze stan─ů┼é Iwanek, pechowo zaskakuj─ůcy w┼éasnego bramkarza. Przed przerw─ů MRKS mia┼é jeszcze dwie klarowne okazje, lecz w 40. minucie zewn─Ötrzn─ů cz─Ö┼Ťci─ů buta po asy┼Ťcie Patronia minimalnie spud┼éowa┼é ┼╗y┼éa, natomiast w 42. minucie r├│wnie┼╝ po podaniu Patronia tu┼╝ nad poprzeczk─ů z obr─Öbu pola karnego uderzy┼é Chrapek.

W drugiej po┼éowie obraz gry nie uleg┼é znacz─ůcej zmianie, cho─ç na jej wst─Öpie nieco odwa┼╝niej starali si─Ö atakowa─ç miejscowi. Pope┼éniali oni jednak proste b┼é─Ödy i tylko nieskuteczno┼Ťci przeciwnik├│w mogli zawdzi─Öcza─ç, ┼╝e d┼éugo rezultat si─Ö nie zmienia┼é. W 47. minucie strza┼é ┼╗y┼éy z czternastego metra sparowa┼é Go┼éek, podobnie jak i pr├│b─Ö Szcz─Ösnego chwil─Ö p├│┼║niej. Ambitna ekipa z Le┼Ťnej pomi─Ödzy 53. a 55. minut─ů nieco ÔÇ×postraszy┼éaÔÇŁ czechowick─ů defensyw─Ö i wpierw centrostrza┼é Zonia dla pewno┼Ťci nad poprzeczk─Ö przeni├│s┼é Rogala, kt├│ry te┼╝ po up┼éywie kilku minut wy┼éapa┼é strza┼é Boraka z dystansu. Wreszcie w 61. minucie MRKS przechwyci┼é futbol├│wk─Ö na po┼éowie gospodarzy, praw─ů stron─ů przedar┼é si─Ö z ni─ů Szcz─Ösny i po jego dograniu sprzed linii ko┼äcowej, precyzyjnym uderzeniem z dwunastego metra, ┼╝adnych szans golkiperowi Le┼Ťnej nie da┼é Chrapek. W 66. minucie w┼é─ůczaj─ůcy si─Ö do akcji ofensywnej ┼ü.Jastrz─Öbski pos┼éa┼é jeszcze pi┼ék─Ö tu┼╝ nad bramk─ů, jednak┼╝e po up┼éywie czterech minut w swoim stylu solowy rajd przeprowadzi┼é Szcz─Ösny i mocnym uderzeniem pod poprzeczk─Ö w┼éa┼Ťciwie zamkn─ů┼é jakiekolwiek emocje w tym pojedynku. Nie oznacza to bynajmniej, i┼╝ przyjezdni nie mogli pokusi─ç si─Ö o poka┼║niejsz─ů zdobycz, bo dla przyk┼éadu w 73. minucie ÔÇ×g┼é├│wk─ÖÔÇŁ Adamczyka po do┼Ťrodkowaniu Chrapka instynktownie odbi┼é Go┼éek, z kolei 120 p├│┼║niej t─ů sam─ů cz─Ö┼Ťci─ů cia┼éa po centrze ┼ü.Jastrz─Öbskiego z bliska nie trafi┼é ┼╗y┼éa. W 84. minucie mia┼éo miejsce nieprzyjemne zdarzenie, wszak przy jednym ze star─ç powa┼╝nie wygl─ůdaj─ůcej kontuzji kolana nabawi┼é si─Ö Sz.Jastrz─Öbski, a ┼╝e szkoleniowiec MRKS-u wykorzysta┼é ju┼╝ w tym momencie limit zmian, to jego zawodnicy musieli ju┼╝ do ko┼äcowego gwizdka radzi─ç sobie w dziesi─Öcioosobowym zestawieniu. Gdy wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e niedzielna potyczka zako┼äczy si─Ö wynikiem 0:4, w doliczonym czasie arbiter dopatrzy┼é si─Ö przewinienia Cichury na Kry┼Ťcie, za┼Ť z jedenastu metr├│w honorowego gola dla swojej dru┼╝yny zanotowa┼é Zo┼ä.

Nie by┼é to mo┼╝e porywaj─ůcy wyst─Öp pi┼ékarzy MRKS-u na ci─Ö┼╝kim boisku w Le┼Ťnej, ale ani przez moment dominacja czechowiczan nie podlega┼éa dyskusji i rezultat pozostawa┼é raczej pod ich kontrol─ů. Szkoda troch─Ö niepotrzebnie straconej bramki w doliczonym czasie, cho─ç bardziej w obozie go┼Ťci po zako┼äczeniu meczu martwiono si─Ö kontuzj─ů Szymona Jastrz─Öbskiego, kt├│ra - miejmy nadziej─Ö, nie oka┼╝e si─Ö a┼╝ tak powa┼╝na na jak─ů wygl─ůda┼éa. Po o┼Ťmiu rozegranych kolejkach nasza dru┼╝yna umocni┼éa si─Ö na pozycji zdecydowanego lidera rozgrywek, z siedmiopunktow─ů przewag─ů nad Koszaraw─ů ┼╗ywiec. W kolejnym spotkaniu na stadion MOSiR zawita dobrze radz─ůcy sobie w tym sezonie LKS 99 Pruchna, a konfrontacja z tym rywalem zaplanowana jest na sobot─Ö - 7 pa┼║dziernika o godzinie 16:00.

(0:2)
0:1 Krystian Patroń (14 min. - z rzutu wolnego)
0:2 Michał Iwanek (34 min. - samobójcza)
0:3 Krzysztof Chrapek (61 min.)
0:4 Damian Szcz─Ösny (70 min.)
1:4 Kamil Zoń (90+2 min. - z rzutu karnego)

Żółte kartki:
M.Biegun (13') - Ł.Jastrzębski (11'), Gola (90+1'), Herok (90+3')

Le┼Ťna: Adrian Go┼éek – Micha┼é Iwanek, Marcin Biegun, Mateusz Pi─ůtek, Marek Borak (66' Grzegorz Rzesz├│tko) - ┼üukasz Biegun, Mateusz Sewera, Kamil Kachel, Kamil Zo┼ä - Wojciech Wr├│bel (82' Rafa┼é Gre┼ä), Maciej Krysta
Trener: Dariusz Urbaniak

MRKS: Wojciech Rogala – Wojciech Szal (75' Dominik Kope─ç), Dawid Gola, Rafa┼é ┼╗urek (82' Adrian Herok), ┼üukasz Jastrz─Öbski (78' Kamil Cichura) - Damian Szcz─Ösny (82' Jakub Raszka), Szymon Jastrz─Öbski, Krystian Patro┼ä, Rafa┼é Adamczyk - Krzysztof Chrapek, Mateusz ┼╗y┼éa
Trener: Marcin Biskup

Sk┼éad s─Ödziowski: Marcin Bielawski oraz Kamil P─ůgowski i Adrian Markiewicz (KS Katowice)