Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 03:00
Horror w Jaworzu - lider zatrzymany
Na dziewi─Öciu kolejnych zwyci─Östwach zatrzyma┼éa si─Ö ┼Ťwietna passa pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice w sezonie 2017/18. Lidera tabeli Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej dosy─ç nieoczekiwanie na w┼éasnym stadionie poskromi┼é waleczny beniaminek Czarni Jaworze, kt├│ry ju┼╝ po pierwszej po┼éowie prowadzi┼é r├│┼╝nic─ů czterech goli (!). Po trafieniu Grzegorza Habdasa (13 min. - g┼éow─ů), klasycznego hat-tricka na swoim koncie zapisa┼é Adam Waliczek (24 min., 39 min. - z karnego i 44 min.) i go┼Ťcie znale┼║li si─Ö w arcytrudnym po┼éo┼╝eniu. Czechowiczanie ÔÇ×otrz─ůsn─Öli si─ÖÔÇŁ jednak z letargu w przeci─ůgu dziesi─Öciu minut, w trakcie kt├│rych Rafa┼é Adamczyk (48 min.), Krzysztof Chrapek (57 min.), oraz Mateusz ┼╗y┼éa (58 min.) mocno zredukowali straty, za┼Ť po usilnych staraniach wyr├│wnuj─ůc─ů bramk─Ö zdoby┼é Damian Szcz─Ösny (88 min.). W tym momencie podopieczni Marcina Biskupa zwietrzyli nawet szans─Ö na ko┼äcowy triumf, niestety w czwartej z pi─Öciu doliczonych przez arbitra minut nadziali si─Ö na kontr─Ö, kt├│r─ů zwie┼äczy┼é Micha┼é Sztykiel - zapewniaj─ůcy swojemu zespo┼éowi niespodziewan─ů wygran─ů 5:4 (4:0).

To, co wydarzy┼éo si─Ö w pierwszej ods┼éonie sobotniej potyczki w Jaworzu naprawd─Ö trudno opisa─ç. Czechowiczanie w niczym nie przypominali dru┼╝yny, kt├│ra w poprzednich kolejkach ÔÇ×z kwitkiem odprawia┼éaÔÇŁ kolejnych rywali, a niezwykle ambitnie graj─ůcy beniaminek z zaskakuj─ůc─ů ┼éatwo┼Ťci─ů wypunktowa┼é niemoc MRKS-u. Ostrze┼╝eniem dla go┼Ťci by┼éy ju┼╝ sytuacje z 7. i 12. minuty, kiedy to dwukrotnie gro┼║nie uderza┼é B┼éasiak - wpierw ÔÇ×g┼é├│wkuj─ůcÔÇŁ minimalnie niecelnie po centrze z rzutu ro┼╝nego, a nast─Öpnie jego pr├│b─Ö z trzynastego metra na korner sparowa┼é Rogala. I to w┼éa┼Ťnie po do┼Ťrodkowaniu Waliczka z rzutu ro┼╝nego najwy┼╝ej do pi┼éki wyskoczy┼é niepilnowany Habdas, kt├│ry mocnym uderzeniem g┼éow─ů otworzy┼é rezultat meczu. Nieco wcze┼Ťniej dobr─ů okazj─Ö w szeregach czechowiczan mia┼é Szcz─Ösny, jednak w 9. minucie po jego indywidualnej szar┼╝y futbol├│wka nieznacznie min─Ö┼éa s┼éupek. Z kolei w 18. minucie z naro┼╝nika boiska centrowa┼é Chrapek, a ÔÇ×g┼é├│wkaÔÇŁ Adamczyka z dziesi─Öciu metr├│w po delikatnym rykoszecie o centymetry przesz┼éa obok bramki Czarnych. W 22. minucie podopieczni Marcina Biskupa domagali si─Ö podyktowania rzutu karnego po ewidentnym zagraniu r─Ök─ů zawodnika miejscowych, kt├│rego g┼éow─ů nastrzeli┼é Gola, niestety gwizdek nie maj─ůcego r├│wnie┼╝ dobrego dnia arbitra milcza┼é. Chwil─Ö p├│┼║niej z rzutu wolnego w dru┼╝ynie przyjezdnych tu┼╝ nad poprzeczk─ů uderzy┼é jeszcze Patro┼ä, za┼Ť w 24. minucie ponownie r─Öce w ge┼Ťcie triumfu podnie┼Ť─ç mogli gracze beniaminka, wszak do zbyt kr├│tko wybitej pi┼éki na czternastym metrze dopad┼é Waliczek i plasowanym strza┼éem po ziemi nie da┼é szans golkiperowi MRKS-u. Na tym jednak festiwal nieszcz─Ö┼Ť─ç boja┼║liwie graj─ůcych czechowiczan w tej ods┼éonie si─Ö nie zako┼äczy┼é... W 39. minucie na czyst─ů pozycj─Ö wychodzi┼é Cyran i cho─ç Rogala wyra┼║nie wy┼éuska┼é mu pi┼ék─Ö spod n├│g, a zawodnik miejscowych wykona┼é tzw. ÔÇ×jask├│┼ék─ÖÔÇŁ, to s─Ödzia dopatrzy┼é si─Ö przewinienia czechowickiego bramkarza i pomimo ch├│ralnych protest├│w go┼Ťci, wskaza┼é na tzw. ÔÇ×wapnoÔÇŁ. Pi┼ék─Ö na jedenastym metrze po chwili ustawi┼é Waliczek i pewnym uderzeniem podwy┼╝szy┼é wynik na 3:0. Pod┼éamany takim obrotem zdarze┼ä MRKS jeszcze przed przerw─ů otrzyma┼é czwarty cios, a ponownie katem swojego przeciwnika okaza┼é si─Ö Waliczek, kt├│ry po zagraniu z g┼é─Öbi pola Labzy wykorzysta┼é nieporozumienie pomi─Ödzy bramkarzem a lini─ů defensywn─ů przyjezdnych, posy┼éaj─ůc pi┼ék─Ö do siatki pod nogami Rogali.

W przerwie w szatni go┼Ťci nast─ůpi┼é mocny wstrz─ůs, w efekcie czego od pocz─ůtku drugiej po┼éowy czechowiczanie z du┼╝ym impetem natarli na przeciwnika. I cho─ç jeszcze w 47. minucie po do┼Ťrodkowaniu Chrapka z rzutu ro┼╝nego, w poprzeczk─Ö g┼éow─ů wcelowa┼é ┼╗y┼éa, to po chwili dogranie ┼ü.Jastrz─Öbskiego z lewego skrzyd┼éa strza┼éem z bliskiej odleg┼éo┼Ťci spo┼╝ytkowa┼é Adamczyk. Cofni─Öci do g┼é─Öbokiej defensywy Czarni swoich szans w tym momencie zacz─Öli szuka─ç tylko w kontratakach i dwa z nich - pomi─Ödzy 52. a 54. minut─ů mog┼éy przynie┼Ť─ç im podwy┼╝szenie prowadzenia, na szcz─Ö┼Ťcie w sytuacjach ÔÇ×sam na samÔÇŁ z B┼éasiakiem i Lechem obronn─ů r─Ök─ů wychodzi┼é Rogala. W 55. minucie ponownie ofensywn─ů akcj─Ö przeprowadzi┼é MRKS, gdy po rzucie ro┼╝nym i zgraniu ┼╗urka w ostatniej chwili zablokowany zosta┼é Raszka. W 57. minucie wynik brzmia┼é ju┼╝ 2:4, wszak na uderzenie z dystansu zdecydowa┼é si─Ö Chrapek i pi┼éka wpad┼éa do siatki tu┼╝ przy s┼éupki bramki bezradnego Duraja. Rozochoceni czechowiczanie po chwili z┼éapali kontakt z rywalem, bowiem po asy┼Ťcie Chrapka strza┼éem z si├│dmego metra po ÔÇ×kr├│tkim s┼éupkuÔÇŁ celnie przymierzy┼é ┼╗y┼éa. W 61. minucie dru┼╝yna z Jaworza ponownie stara┼éa si─Ö sfinalizowa─ç szybk─ů kontr─Ö, gdy samotnie praw─ů stron─ů pola karnego przedar┼é si─Ö Lech, ale zn├│w g├│r─ů by┼é golkiper przyjezdnych. W ko┼äcowej fazie spotkania MRKS za wszelk─ů cen─Ö pr├│bowa┼é doprowadzi─ç do wyr├│wnania, dobre okazje ku temu mia┼é w 84. minucie ┼╗y┼éa po przechwycie Chrapka i w 87. minucie Szcz─Ösny, uderzaj─ůcy minimalnie obok s┼éupka z okolic linii pola karnego. W ko┼äcu w 88. minucie po rzucie ro┼╝nym Gola dorzuci┼é mi─Ökko na ┼Ťrodek ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ, gdzie pi┼ék─Ö na klatk─Ö piersiow─ů przyj─ů┼é Szcz─Ösny i mocnym strza┼éem z woleja zmusi┼é do kapitulacji bramkarza miejscowych. Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczy┼é a┼╝ pi─Ö─ç minut, w trakcie kt├│rych czechowiczanie mogli znale┼║─ç si─Ö nawet w przys┼éowiowym niebie... tymczasem trafili do piek┼éa. Wpierw zmierzaj─ůce w ÔÇ×okienkoÔÇŁ uderzenie Chrapka z rzutu wolnego efektown─ů ÔÇ×robinsonad─ůÔÇŁ wy┼éapa┼é Duraj i Czarni ruszyli z szybk─ů akcj─ů, z prawej strony boiska do┼Ťrodkowa┼é Marcin Sztykiel a jego nabiegaj─ůcy brat - Micha┼é, z bliska strza┼éem g┼éow─ů sta┼é si─Ö autorem decyduj─ůcego o niepodziewanym triumfie gospodarzy gola.

Jak wiadomo - ka┼╝da passa kiedy┼Ť si─Ö ko┼äczy... Jednak okoliczno┼Ťci w jakich pi┼ékarze MRKS-u doznali pierwszej w sezonie pora┼╝ki s─ů trudne do racjonalnego wyt┼éumaczenia. Mo┼╝na odnie┼Ť─ç wra┼╝enie, i┼╝ czechowiczanie w pierwszej ods┼éonie nie podeszli odpowiednio do meczu, co niezwykle ambitny rywal bezlito┼Ťnie wykorzysta┼é. I cho─ç po przerwie go┼Ťcie ÔÇ×wzi─Öli si─Ö ostro do robotyÔÇŁ, to jednak ostatecznie los u┼Ťmiechn─ů┼é si─Ö do dru┼╝yny beniaminka. Zimny prysznic, jaki lider przyj─ů┼é w Jaworzu - miejmy nadziej─Ö, podzia┼éa na nasz─ů dru┼╝yn─Ö mobilizuj─ůco, bo w najbli┼╝szym tygodniu podopieczni Marcina Biskupa stocz─ů dwa pojedynki na w┼éasnym stadionie. W najbli┼╝sz─ů ┼Ťrod─Ö - 18 pa┼║dziernika rozegraj─ů zaleg┼ée spotkanie z Cukrownikiem Chybie (godz.16:00), za┼Ť w sobot─Ö - 21 pa┼║dziernika go┼Ťci─ç b─Öd─ů B┼éyskawic─Ö Drogomy┼Ťl (godz.15:00).

2:0 Adam Waliczek (24 min.)
3:0 Adam Waliczek (39 min. - z rzutu karnego)

Żółte kartki:
Greń (84'), Strzelczyk (90+3'), Mich.Sztykiel (90+4')

Czarni: Pawe┼é Duraj – Patryk Strzelczyk, Grzegorz Habdas, Stanis┼éaw Kleszcz, Tomasz Labza - Tomasz Stanis┼éawski, Micha┼é Sztykiel, Adam Waliczek (90+1' Marcin Sztykiel), Daniel Lech (78' Szymon Sosna) - Janusz Cyran (64' Rafa┼é Gre┼ä), ┼üukasz B┼éasiak
Trener: Tomasz Duleba

MRKS: Wojciech Rogala – ┼üukasz Jastrz─Öbski, Dawid Gola, Rafa┼é ┼╗urek, Dominik Kope─ç (46' Wojciech Szal) - Damian Szcz─Ösny, Adrian Herok (46' Jakub Raszka), Krystian Patro┼ä, Rafa┼é Adamczyk - Krzysztof Chrapek, Mateusz ┼╗y┼éa
Trener: Marcin Biskup

Skład sędziowski: Marcin Szymański oraz Leszek Pacyna i Artur Kasoń (KS Żywiec)