Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 02:58
Tempo narzucili po przerwie
Ostatnim akordem rundy jesiennej dla lideruj─ůcych w tabeli Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej pi┼ékarzy MRKS Czechowice-Dziedzice, by┼éa wyjazdowa konfrontacja z beniaminkiem - dru┼╝yn─ů Tempa Pu┼äc├│w. W pierwszej - wyr├│wnanej po┼éowie, ┼╝adne gole nie pad┼éy, cho─ç bli┼╝ej powodzenia byli gospodarze, trafiaj─ůc m.in. w s┼éupek. Po przerwie podopieczni Marcina Biskupa narzucili ju┼╝ sw├│j rytm gry i od razu prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö to na poka┼║n─ů zdobycz bramkow─ů. Dwukrotnie na list─Ö strzelc├│w w sobotnie popo┼éudnie wpisa┼é si─Ö Mateusz ┼╗y┼éa (53 min. - g┼éow─ů i 62 min.), a bramkarza rywali pokonali tak┼╝e Damian Szcz─Ösny (46 min.), Krystian Patro┼ä (90 min.) i Rafa┼é Adamczyk (90+2 min.). Autorem jedynego gola dla miejscowych zosta┼é z kolei Jakub Legierski (76 min.) i potyczka zako┼äczy┼éa si─Ö zwyci─Östwem czechowiczan 5:1 (0:0).

O zachowanie bezpiecznej przewagi w tabeli (a mo┼╝e i jej powi─Ökszenie) przed d┼éug─ů - zimow─ů przerw─ů, w ostatnim meczu rundy rywalizowali pi┼ékarze MRKS-u. Czechowiczanie wyruszyli do Pu┼äcowa na pojedynek z nieobliczalnym beniaminkiem, kt├│ry w istocie okaza┼é si─Ö bardzo wymagaj─ůcym rywalem. Szczeg├│lnie w pierwszej cz─Ö┼Ťci Tempo postawi┼éo liderowi trudne warunki i gospodarze byli przynajmniej w dw├│ch przypadkach niezwykle bliscy obj─Öcia prowadzenia. Ale po kolei... Premierowe uderzenie w kierunku bramki przeciwnika oddali podopieczni Marcina Biskupa, a mia┼éo to miejsce ju┼╝ w 6. minucie, gdy p┼éaska pr├│ba Szcz─Ösnego z dystansu nieznacznie min─Ö┼éa s┼éupek. W 13. minucie przyjezdni ruszyli natomiast z szybk─ů kontr─ů i po asy┼Ťcie Szcz─Ösnego, z prawej strony pola karnego spud┼éowa┼é ┼╗y┼éa, cho─ç lepszym rozwi─ůzaniem by┼éoby w├│wczas odegranie pi┼éki do znajduj─ůcego si─Ö w dogodnym po┼éo┼╝eniu Szcz─Ösnego. 180 sekund p├│┼║niej ponownie zaatakowa┼é czechowicki zesp├│┼é, a tym razem strza┼é Raszki z okolic dwudziestego metra okaza┼é si─Ö minimalnie niecelny. R├│wno w 20. minucie ambitnie i za┼╝arcie walcz─ůcy gracze Tempa ÔÇ×napocz─ÖliÔÇŁ defensyw─Ö go┼Ťci, a wpierw uderzenie Pastuszaka odbi┼é P.Kope─ç, za┼Ť dobitka Olszara niemal z linii ÔÇ×szesnastkiÔÇŁ poszybowa┼éa tu┼╝ nad poprzeczk─ů. W 25. minucie po przeciwleg┼éej stronie boiska, prawym skrzyd┼éem pop─Ödzi┼é Cichura, kt├│ry do┼Ťrodkowa┼é futbol├│wk─Ö na g┼éow─Ö wbiegaj─ůcego ┼╗y┼éy, jednak┼╝e kapitanowi MRKS-u zabrak┼éo nieco precyzji i sko┼äczy┼éo si─Ö na strachu w szeregach ekipy z Pu┼äcowa. W 31. minucie z ÔÇ×k─ů┼ŤliwymÔÇŁ uderzeniem Legierskiego z rzutu wolnego poradzi┼é sobie z kolei P.Kope─ç, a w odpowiedzi cztery minuty p├│┼║niej po przechwycie na po┼éowie miejscowych niewiele pomyli┼é si─Ö Chrapek. Najwi─Öcej szcz─Ö┼Ťcia czechowiczanie mieli w 38. minucie, bowiem po stracie Sz.Jastrz─Öbskiego przy linii ko┼äcowej, pi┼ék─Ö na trzynastym metrze otrzyma┼é Stasiak i jego mocny strza┼é zatrzyma┼é si─Ö na s┼éupku. R├│wnie gro┼║nie pod bramk─ů go┼Ťci zrobi┼éo si─Ö w 41. minucie - w├│wczas po zagraniu z g┼é─Öbi pola zza linii obronnej czechowiczan wybieg┼é Pastuszak, ale po dobrym dryblingu jego uderzenie o centymetry min─Ö┼éo s┼éupek.

Druga ods┼éona rozpocz─Ö┼éa si─Ö wy┼Ťmienicie dla MRKS-u, wszak chwil─Ö po wznowieniu gry prawym skrzyd┼éem przedar┼é si─Ö Szcz─Ösny, kt├│ry wykona┼é d┼éug─ů centr─Ö i pi┼éka poszybowa┼éa nad Trojanowskim, a nast─Öpnie odbi┼éa si─Ö od s┼éupka i cho─ç golkiper Tempa wy┼éapa┼é j─ů, to uczyni┼é to ju┼╝ za lini─ů bramkow─ů, co skrz─Ötnie wychwyci┼é podnosz─ůcy w g├│r─Ö chor─ůgiewk─Ö asystent arbitra g┼é├│wnego. Czechowiczanie ÔÇ×poszli za ciosemÔÇŁ i po o┼Ťmiu minutach prowadzili ju┼╝ r├│┼╝nic─ů dw├│ch goli, bowiem po centrze Chrapka z rzutu ro┼╝nego najwy┼╝ej w g├│r─Ö wyskoczy┼é ┼╗y┼éa i g┼éow─ů z ├│smego metra po tzw. ÔÇ×ko┼║leÔÇŁ, zmusi┼é bramkarza rywali do ponownej kapitulacji. ┼Üwietn─ů szans─Ö na trzeciego gola MRKS mia┼é ledwie 120 sekund p├│┼║niej, bo po zagraniu Patronia sprytnie w miejscu stan─ů┼é znajduj─ůcy si─Ö na ofsajdzie Szcz─Ösny, za┼Ť zza jego plec├│w wybieg┼é Chrapek, kt├│ry niestety w pojedynku ÔÇ×oko w okoÔÇŁ z Trojanowskim odda┼é zbyt lekki strza┼é i golkiper miejscowych bez trudu go wy┼éapa┼é. Przyjezdni swego dopi─Öli ju┼╝ w 62. minucie, a ponownie na list─Ö strzelc├│w wpisa┼é si─Ö ┼╗y┼éa, kt├│ry z bliska w┼éa┼Ťciwie dope┼éni┼é tylko formalno┼Ťci po ┼Ťwietnym rajdzie i dograniu Szcz─Ösnego z prawej strony pola karnego. Rozochoceni czechowiczanie ponownie zaatakowali w 69. minucie, gdy po sk┼éadnej - tr├│jkowej wymianie poda┼ä ┼ü.Jastrz─Öbskiego, Heroka i Adamczyka, ostatni z nich z siedemnastu metr├│w uderzy┼é tu┼╝ nad poprzeczk─ů. Zadowoleni z korzystnego rezultatu gracze MRKS-u nieco oddali pole beniaminkowi i cho─ç jeszcze w 73. minucie z dogodnej pozycji w ┼Ťwiat┼éo bramki nie trafi┼é Legierski, to napastnik Tempa zrehabilitowa┼é si─Ö trzy minuty p├│┼║niej, wyka┼äczaj─ůc mierzonym strza┼éem po ziemi kontratak swojego zespo┼éu. Dru┼╝yna dowodzona przez trenera S┼éawomira Macheja pr├│bowa┼éa jeszcze co┼Ť ÔÇ×wsk├│ra─çÔÇŁ i kilka razy gro┼║nie zaatakowa┼éa, to jednak go┼Ťcie nie pope┼énili ju┼╝ ┼╝adnego b┼é─Ödu w defensywie, a dodatkowo w samej ko┼äc├│wce spotkania przypiecz─Ötowali wygran─ů jeszcze dwoma golami. Wpierw po szkolnym b┼é─Ödzie rywala, z okolic linii ┼Ťrodkowej samotnie ruszy┼é Patro┼ä i mijaj─ůc Trojanowskiego skierowa┼é futbol├│wk─Ö do siatki, a w ostatniej akcji sobotniej potyczki - po asy┼Ťcie D.Kopcia, z bliskiej odleg┼éo┼Ťci wynik na 1:5 (0:0) ustali┼é Adamczyk. Dodajmy jeszcze, i┼╝ pomi─Ödzy tymi trafieniami, jeden z zawodnik├│w gospodarzy ÔÇ×ostemplowa┼éÔÇŁ tak┼╝e poprzeczk─Ö.

Cho─ç po pierwszej po┼éowie meczu w Pu┼äcowie nie mo┼╝na by┼éo by─ç niczego pewnym, bo szcz─Ö┼Ťcie dopisywa┼éo czechowiczanom, to ju┼╝ zdecydowanie lepiej gra MRKS-u wygl─ůda┼éa po przerwie. Lider tabeli odni├│s┼é przekonuj─ůce zwyci─Östwo, aczkolwiek trzeba przyzna─ç i┼╝ musia┼é na nie mocno zapracowa─ç, zwa┼╝aj─ůc na bardzo dobr─ů dyspozycj─Ö i mo┼╝liwo┼Ťci walecznego beniaminka. Dzi─Öki (czternastej) wygranej w zamykaj─ůcym rund─Ö jesienn─ů spotkaniu i remisie wicelidera z Bestwiny z Czarnymi Jaworze, nasza dru┼╝yna umocni┼éa si─Ö na czele stawki, z dziewi─Öcioma punktami przewagi. Teraz czeka nas kr├│tki okres roztrenowania, po kt├│rym pi┼ékarze udadz─ů si─Ö na zas┼éu┼╝on─ů przerw─Ö ┼Ťwi─ůteczno-noworoczn─ů, a zaj─Öcia wznowione zostan─ů w po┼éowie stycznie przysz┼éego roku. O okresie przygotowawczym, planie sparingowym i innych wie┼Ťciach z klubu, informowa─ç b─Ödziemy oczywi┼Ťcie na ┼éamach naszego serwisu. Dzi─Ökujemy i do zobaczenia!