Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze modsi    Trampkarze starsi     aki    Klub Stu     Multimedia
11/12/2017 03:00
"Dwójka" kończy przegraną
Nie udało się graczom rezerw MRKS-u sprawić niespodzianki i w ostatnim meczu rundy jesiennej zapunktować z liderem bielskiej A-klasy - drużyną Pioniera Pisarzowice. Pomimo całkiem przyzwoitej postawy, czechowicka „dwójka” na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią uległa gościom 0:3 (0:1), a bramki dla zwycięzców zdobywali Robert Nycz - 2 (9 min. i 83 min. - z rzutu karnego) i Marcin Paw (86 min.).

W ostatniej kolejce rundy jesiennej, A-klasowe rezerwy los skojarzył z rywalem aspirującym w tym sezonie do awansu na szczebel bielskiej „okręgówki”. Dużo lepiej w niedzielne spotkanie „weszli” goście z Pisarzowic, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie, po tym jak podanie z głębi pola mierzonym uderzeniem pola karnego wykorzystał R.Nycz. Czechowiczanie nie zamierzali pozostawać dłużnymi i jeszcze w premierowej odsłonie stworzyli sobie kilka okazji na wyrównanie, jednak w szeregach MRKS-u II wyraźnie szwankowała skuteczność, bądź też bez zarzutu między słupkami Pioniera spisywał się Surwiłło. To wprost w jego ręce piłkę w 11. minucie skierował strzelający z okolic linii „szesnastki” Chrobak, oraz w 33. minucie uderzający głową G.Sztorc, po uprzedniej centrze Stanclika z prawego skrzydła. Z kolei w 35. minucie rutynowany napastnik gospodarzy G.Sztorc zdecydował się na próbę z dystansu i przyznać trzeba, że do szczęścia zabrakło niewiele. Chwilę później wcielił się on natomiast w rolę asystenta, wycofując futbolówkę sprzed linii końcowej na dziesiąty metr, skąd nieznacznie spudłował Florek. W 43. minucie drugiego gola tego dnia mogła dla odmiany zdobyć drużyna z Pisarzowic, na szczęście dla „dwójki” posłał on piłkę tuż obok słupka.

Już w pierwszych sekundach drugiej części do protokołu meczowego powinien wpisać się G.Sztorc, ale jego strzał z czternastego metra poszybował tuż nad poprzeczką. W 55. minucie powodzenia szukał z kolei D.Kopeć, który po centrze Hadydonia głową uderzył tuż obok słupka. Najlepszą okazję na wyrównujące trafienie, bardzo korzystnie prezentujący się czechowiczanie mieli jednak w 71. minucie, wszak po zagraniu z głębi pola mocny strzał G.Sztorca z woleja zatrzymał się na słupku. W ostatnim kwadransie do głosu ponownie zaczęli dochodzić przyjezdni i choć jeszcze w 80. minucie Muszyński również skierował futbolówkę na słupek, to już 180 sekund lider tabeli właściwie pozbawił przeciwnika złudzeń, gdyż po zagraniu ręką Matuszczaka, rzut karny pewnie wyegzekwował R.Nycz. Rezultat pojedynku na sztucznym boisku MOSiR-u ustalony został w 86. minucie, gdy po prostej stracie linii defensywnej miejscowych, wewnętrzną częścią buta z okolic linii „szesnastki” precyzyjnie przymierzył Paw. Podopieczni Marcina Sztorca za swoją ambicję mogli zostać nagrodzenie honorową bramką już w doliczonym czasie gry, lecz po dośrodkowaniu Adamca z rzutu rożnego, niewiele uderzając głową pomylił się Szal.

Rundę jesienną rezerwy MRKS-u zakończyły ostatecznie na dziewiątej lokacie w tabeli z dorobkiem 15. punktów (5 zwycięstw i 7 porażek).

0:1 Robert Nycz (9 min.)
0:2 Robert Nycz (83 min. - z rzutu karnego)
0:3 Marcin Paw (86 min.)

MRKS II: Jakub Filapek – Arkadiusz Łukosz (67' Romain Bazin), Marcin Sztorc, Wojciech Szal, Wojciech Florek - Filip Hadydoń (79' Paweł Łukosz), Marcin Chrobak (84' Robert Jurczyga), Błażej Adamiec, Mateusz Stanclik (46' Patryk Matuszczak) - Dominik Kopeć, Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Pionier: Piotr Surwiłło – Kamil Czarnecki, Mateusz Dziubek (63' Adrian Baron), Adrian Góra, Wojciech Kasolik (87' Damian Łatka) - Jarosław Konior, Marcin Muszyński, Łukasz Nycz (63' Damian Marek), Robert Nycz (89' Jakub Wróbel) - Marcin Paw, Łukasz Walaszczyk
Trener: Zbigniew Wydra

Skład sędziowski: Jakub Tekieli oraz Łukasz Wojsław i Dawid Ozimina (KS Bielsko-Biała)