Portal     Klub     MRKS    IV Liga     Rezerwy    Trampkarze m│odsi    Trampkarze starsi     »aki    Klub Stu     Multimedia
Zimowe plany lidera
Zimowe plany lideraCho─ç pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice s─ů jeszcze w fazie lekkiego roztrenowania, obejmuj─ůcego jedne zaj─Öcia w tygodniu, to znane s─ů ju┼╝ szczeg├│┼éy przebiegu zimowego okresu przygotowawczego naszej dru┼╝yny do rundy wiosennej w Ap-Sport Bielskiej Lidze Okr─Ögowej. Podopieczni Marcina Biskupa ju┼╝ od 8 stycznia przysz┼éego roku form─Ö szlifowa─ç b─Öd─ů tradycyjnie na w┼éasnych obiektach, a tak┼╝e na g├│rskich szlakach i w si┼éowni fitness-parku. Nieodzownym elementem b─Öd─ů rzecz jasna spotkania kontrolne, kt├│rych kierownictwo klubu i sztab szkoleniowy zaplanowali ┼é─ůcznie siedem.

czytaj wi─Öcej >>
"Dw├│jka" ko┼äczy przegran─ů
"Dw├│jka" ko┼äczy przegran─ůNie uda┼éo si─Ö graczom rezerw MRKS-u sprawi─ç niespodzianki i w ostatnim meczu rundy jesiennej zapunktowa─ç z liderem bielskiej A-klasy - dru┼╝yn─ů Pioniera Pisarzowice. Pomimo ca┼ékiem przyzwoitej postawy, czechowicka ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ na boisku MOSiR ze sztuczn─ů nawierzchni─ů uleg┼éa go┼Ťciom 0:3 (0:1), a bramki dla zwyci─Özc├│w zdobywali Robert Nycz - 2 (9 min. i 83 min. - z rzutu karnego) i Marcin Paw (86 min.).

Tempo narzucili po przerwie
Tempo narzucili po przerwieOstatnim akordem rundy jesiennej dla lideruj─ůcych w tabeli Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej pi┼ékarzy MRKS Czechowice-Dziedzice, by┼éa wyjazdowa konfrontacja z beniaminkiem - dru┼╝yn─ů Tempa Pu┼äc├│w. W pierwszej - wyr├│wnanej po┼éowie, ┼╝adne gole nie pad┼éy, cho─ç bli┼╝ej powodzenia byli gospodarze, trafiaj─ůc m.in. w s┼éupek. Po przerwie podopieczni Marcina Biskupa narzucili ju┼╝ sw├│j rytm gry i od razu prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö to na poka┼║n─ů zdobycz bramkow─ů. Dwukrotnie na list─Ö strzelc├│w w sobotnie popo┼éudnie wpisa┼é si─Ö Mateusz ┼╗y┼éa (53 min. - g┼éow─ů i 62 min.), a bramkarza rywali pokonali tak┼╝e Damian Szcz─Ösny (46 min.), Krystian Patro┼ä (90 min.) i Rafa┼é Adamczyk (90+2 min.). Autorem jedynego gola dla miejscowych zosta┼é z kolei Jakub Legierski (76 min.) i potyczka zako┼äczy┼éa si─Ö zwyci─Östwem czechowiczan 5:1 (0:0).

Rezerwy bez punkt├│w z Kobiernic
Rezerwy bez punkt├│w z KobiernicPo dw├│ch kolejnych wygranych, rezerwy MRKS-u na niedzielne spotkanie do Kobiernic wyje┼╝d┼╝ali z nadziej─ů podreperowania dorobku punktowego. Niestety plany te zosta┼éy zweryfikowane przez miejscow─ů dru┼╝yn─Ö So┼éy, kt├│ra pokona┼éa czechowiczan 4:1 (1:0). Gole dla zwyci─Özc├│w zdobywali Pawe┼é Wrona (5 min. - z rzutu karnego), Przemys┼éaw Wr├│bel (52 min.), Maciej Luba┼äski (83 min.), oraz Jakub Jo┼äczy (90+3 min. - z rzutu karnego). Jedyne trafienie dla ÔÇ×dw├│jkiÔÇŁ w 84. minucie zanotowa┼é Pawe┼é ┼üukosz.

Ci─Ö┼╝ka przeprawa lidera
Ci─Ö┼╝ka przeprawa lideraCho─ç aktualna sytuacja w tabeli wskazywa┼éa, i┼╝ lideruj─ůcy gracze MRKS-u powinni bez wi─Ökszych problem├│w odnie┼Ť─ç kolejne zwyci─Östwo w sezonie, to jednak rzeczywisto┼Ť─ç okaza┼éa si─Ö nieco inna. Przedostatnia w stawce dru┼╝yna Metalu W.G. Ska┼éki ┼╗abnica postawi┼éa czechowiczanom bardzo trudne warunki, co w po┼é─ůczeniu ze s┼éabsz─ů dyspozycj─ů gospodarzy przynios┼éo minimaln─ů wygran─ů faworyta 3:2 (1:1). Dwa gole na stadionie MOSiR w sobotnie popo┼éudnie zdoby┼é Mateusz ┼╗y┼éa (38 min. i 57 min.), a jedno trafienie zanotowa┼é Szymon Jastrz─Öbski (82 min. - g┼éow─ů). Z kolei na list─Ö strzelc├│w po stronie go┼Ťci wpisali si─Ö Dariusz Chowaniec (43 min.) i Kornel Adamus (90 min. - g┼éow─ů).

Beniaminek rozgromiony na sztucznym!
Beniaminek rozgromiony na sztucznym!Przed dwoma dniami obie dru┼╝yny mia┼éy spotka─ç si─Ö ze sob─ů w ┼ü─Ökawicy, jednak┼╝e z powodu zalanej p┼éyty boiska, pojedynek 13. kolejki Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej przeniesiony zosta┼é na sztuczn─ů nawierzchni─Ö boiska MOSiR. Pe┼éni─ůcy rol─Ö gospodarzy gracze Or┼éa niespodziewanie jako pierwsi szybko obj─Öli prowadzenie, gdy pi┼ék─Ö do siatki w 4. minucie skierowa┼é Robert Mr├│zek. P├│┼║niej na placu gry dominowa┼éa ju┼╝ tylko dru┼╝yna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, co udokumentowa┼éa a┼╝ dziesi─Öcioma golami (!). Hat-trickiem w szeregach nominalnych go┼Ťci popisa┼é si─Ö Damian Szcz─Ösny (9', 26' i 72'), dwa trafienia na swoim koncie zapisali z kolei Jakub Raszka (20' i 36') i Krzysztof Chrapek (10' i 88'). Pozosta┼ée gole zdobywali natomiast Rafa┼é Adamczyk (30' - g┼éow─ů), Dawid Gola (70' - g┼éow─ů), oraz Dominik Kope─ç (86').

W Łękawicy nie pograli [Akt.]
W Łękawicy nie pograli [Akt.]Z powodu intensywnych opadów deszczu i zalanego boiska w Łękawicy, trójka sędziowska po oględzinach murawy zadecydowała o odwołaniu spotkania pomiędzy miejscowym Orłem a MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Orkan "Grzegorz" szalał na sztucznym
Orkan "Grzegorz" szala┼é na sztucznymIstny festiwal strzelecki urz─ůdzili sobie gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, kt├│rzy w niedziel─Ö na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR podejmowali autsajdera bielskiej A-klasy LKS Maza┼äcowice. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych podopieczni Marcina Sztorca zaaplikowali rywalom a┼╝ dwana┼Ťcie goli (!), a w rolach g┼é├│wnych wyst─ůpili do┼Ťwiadczeni Grzegorz Sztorc i G─ůsiorek, razem zaliczaj─ůc 7 trafie┼ä. Po dwa razy do protoko┼éu meczowego wpisali si─Ö z kolei Rafa┼é ┼╗urek i Pawe┼é ┼üukosz, za┼Ť jedn─ů bramk─Ö zdoby┼é tak┼╝e Robert Jurczyga. Honor go┼Ťci celnym uderzeniem uratowa┼é z kolei Dawid Salamon, wobec czego ÔÇ×dw├│jkaÔÇŁ zwyci─Ö┼╝y┼éa 12:1 (6:0).

Błyskawica porażona
B┼éyskawica pora┼╝onaDo starcia dw├│ch dru┼╝yn plasuj─ůcych si─Ö przed weekendow─ů kolejk─ů na ligowym podium, dosz┼éo w sobotnie popo┼éudnie na stadionie MOSiR. Lideruj─ůcy MRKS Czechowice-Dziedzice mierzy┼é si─Ö z bardzo dobrze dysponowan─ů ostatnio B┼éyskawic─ů Drogomy┼Ťl i cho─ç d┼éugo w pierwszej ods┼éonie nie zanosi┼éo si─Ö na bramkowe zdobycze, to jednak r├│wno w 45. minucie celn─ů ÔÇ×g┼é├│wk─ůÔÇŁ prowadzenie gospodarzom zapewni┼é Rafa┼é ┼╗urek. Po przerwie stron─ů dominuj─ůc─ů bezsprzecznie byli ju┼╝ podopieczni Marcina Biskupa, kt├│rzy spo┼Ťr├│d kilku dogodnych okazji wykorzystali jeszcze dwie. W 71. minucie fenomenalnym uderzeniem z okolic trzydziestego metra popisa┼é si─Ö Krystian Patro┼ä, za┼Ť 240 sekund p├│┼║niej wygran─ů czechowiczan 3:0 (1:0) mocnym strza┼éem pod poprzeczk─Ö ÔÇ×przypiecz─Ötowa┼éÔÇŁ Krzysztof Chrapek.

"Zaległa" rehabilitacja
"Zaleg┼éa" rehabilitacjaZ ch─Öci─ů zrewan┼╝owania si─Ö za pierwsz─ů pora┼╝k─Ö w sezonie, do zaleg┼éego starcia 8. kolejki Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej przyst─ůpili pi┼ékarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Na stadion MOSiR w ┼Ťrodowe popo┼éudnie zawita┼éa plasuj─ůca si─Ö na pi─ůtej lokacie dru┼╝yna Cukrownika Chybie. Na otwarcie wyniku kibice czeka─ç musieli do ko┼äcowej fazy premierowej ods┼éony, gdy bramkarza go┼Ťci pokonali Krzysztof Chrapek (39 min.) i Mateusz ┼╗y┼éa (45 min.). Po przerwie dorobek bramkowy gospodarzy ÔÇ×podreperowaliÔÇŁ jeszcze Jakub Raszka (54 min.), Krystian Patro┼ä (78 min. - z rzutu karnego), oraz Damian Szcz─Ösny (84 min.), za┼Ť przyjezdnych sta─ç by┼éo tylko na honorowe trafienie Mateusza Stok┼éosy w doliczonym czasie gry (90+3 min.), wobec czego mecz zako┼äczy┼é si─Ö wygran─ů czechowiczan 5:1 (2:0).

Horror w Jaworzu - lider zatrzymany
Horror w Jaworzu - lider zatrzymanyNa dziewi─Öciu kolejnych zwyci─Östwach zatrzyma┼éa si─Ö ┼Ťwietna passa pi┼ékarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice w sezonie 2017/18. Lidera tabeli Ap-Sport Bielskiej Ligi Okr─Ögowej dosy─ç nieoczekiwanie na w┼éasnym stadionie poskromi┼é waleczny beniaminek Czarni Jaworze, kt├│ry ju┼╝ po pierwszej po┼éowie prowadzi┼é r├│┼╝nic─ů czterech goli (!). Po trafieniu Grzegorza Habdasa (13 min. - g┼éow─ů), klasycznego hat-tricka na swoim koncie zapisa┼é Adam Waliczek (24 min., 39 min. - z karnego i 44 min.) i go┼Ťcie znale┼║li si─Ö w arcytrudnym po┼éo┼╝eniu. Czechowiczanie ÔÇ×otrz─ůsn─Öli si─ÖÔÇŁ jednak z letargu w przeci─ůgu dziesi─Öciu minut, w trakcie kt├│rych Rafa┼é Adamczyk (48 min.), Krzysztof Chrapek (57 min.), oraz Mateusz ┼╗y┼éa (58 min.) mocno zredukowali straty, za┼Ť po usilnych staraniach wyr├│wnuj─ůc─ů bramk─Ö zdoby┼é Damian Szcz─Ösny (88 min.). W tym momencie podopieczni Marcina Biskupa zwietrzyli nawet szans─Ö na ko┼äcowy triumf, niestety w czwartej z pi─Öciu doliczonych przez arbitra minut nadziali si─Ö na kontr─Ö, kt├│r─ů zwie┼äczy┼é Micha┼é Sztykiel - zapewniaj─ůcy swojemu zespo┼éowi niespodziewan─ů wygran─ů 5:4 (4:0).

"Dw├│jki" komplet w Godziszce
"Dw├│jki" komplet w GodziszceNa potyczk─Ö z rywalem maj─ůcym w swym dorobku identyczn─ů liczb─Ö punkt├│w, uda┼éa si─Ö w sobotnie popo┼éudnie druga dru┼╝yna czechowickiego MRKS-u. Podopieczni Marcina Sztorca w Godziszce mierzyli si─Ö z tamtejszym Beskidem i tu┼╝ przed przerw─ů - w 44. minucie za spraw─ů trafienia B┼éa┼╝eja Adamca obj─Öli jednobramkowe prowadzenie. W 57. minucie podwy┼╝szy┼é go z kolei Grzegorz Sztorc, jednak go┼Ťcie do ko┼äca nie mogli by─ç pewni wygranej, gdy┼╝ w 71. minucie ┼üukasz Muras na gola zamieni┼é egzekwowany przez siebie rzut karny. Na szcz─Ö┼Ťcie pomimo naporu gospodarzy ÔÇ×dw├│jceÔÇŁ uda┼éo si─Ö dowie┼║─ç korzystny rezultat 2:1 (1:0) i zgarn─ů─ç pe┼én─ů pul─Ö.

W derbach zadecydował karny
W derbach zadecydowa┼é karnyPo ┼Ťrodowym - okaza┼éym zwyci─Östwie w zaleg┼éym meczu z Bystr─ů, gracze rezerw MRKS-u do derbowej konfrontacji z KS Bestwinka przyst─Öpowali z wiar─ů w sprawienie mi┼éej niespodzianki i urwania punkt├│w niepokonanemu dot─ůd wiceliderowi bielskiej A-klasy. Pomimo ca┼ékiem dobrej postawy i kilku dogodnych okazji, czechowiczanie na g┼é├│wnej p┼éycie stadionu MOSiR musieli prze┼ékn─ů─ç gorycz pora┼╝ki 0:1 (0:1), o kt├│rej zadecydowa┼éa bramka Przemys┼éaw Stasicy z rzutu karnego (32 min.).